Do tego operatora Polacy najchętniej przenoszą numery. Zaskoczenie?
Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował dane dotyczące przenoszenia numerów na III kwartał 2023 roku. Jak się okazuje, jeden operator należący do tzw. wielkiej czwórki jest tu zdecydowanie górą.
W lipcu pojawiły się dane dotyczące przenoszeń numerów w II kwartale tego roku, gdzie Polacy przenieśli łącznie aż 350 tys. numerów. W minionym III kwartale, jak się okazuje, przeniesień było jeszcze więcej, bo ok. 375 tys. numerów. Drugi raz z rzędu to właśnie Play jest górą w kwestii przeniesień.
Polacy najchętniej przenoszą numer do Playa. Co z innymi operatorami?
Wykres UKE jasno wskazuje, że to Play królował w kwestii przeniesionych numerów i zdecydowanie wyprzedził swoją konkurencję. W trzecim kwartale operator zyskał aż 42,7 tys. numerów, co przebiło nawet wynik z poprzedniego kwartału (było to ok. 31 tys. nowych numerów). Wchodząc w szczegóły raportu, widzimy że dotychczasowi klienci zrezygnowali z ok. 85,8 tys. numerów, natomiast jednocześnie przybyło 128,6 tys. nowych numerów.
Kolejnym operatorem z wielkiej czwórki jest T-Mobile, który w minionym kwartale zyskał 4703 numery, gdzie 66,3 tys. zostało przeniesionych do innych sieci, a 71 tys. przeszło do magentowego operatora.
Z raportu UKE również wynika, że dwaj pozostali członkowie „wielkiej czwórki” - Plus i Orange straciło użytkowników. Polkomtel zakończył kwartał z wynikiem -60,5 tys. numerów (108,7 tys. numerów odeszło, 48,1 przybyło), natomiast Orange stracił 88,8 tys. i zyskał 82,5 tys. numerów - bilans to -6,3 tys.
Więcej o operatorach przeczytasz na Spider's Web:
A co z mniejszymi operatorami sieci komórkowych? Netia przykładowo zyskała 2,5 tys. numerów, Vectra 4,9 tys., Mobile Vikings 4,8 tys., Premium Mobile także 4,8 tys., a Inea 1,1 tys. numerów. Dane z pewnością są ciekawe, a dokładny raport można sobie przeanalizować pobierając go ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej - są tam takie informacje jak liczba przeniesionych numerów na każdy tydzień miesiąca.