REKLAMA

Wreszcie nie trzeba będzie klikać wszystkich maili pojedynczo. Gmail po latach dodaje brakującą funkcję 

Gmail po tylu latach wprowadzi funkcję, której niezwykle brakowało. Teraz, aby zrobić porządek w swojej skrzynce nie trzeba będzie pojedynczo zaznaczać każdej wiadomości do usunięcia w aplikacji mobilnej. Zrobi to jeden guzik.

10.09.2023 15.30
Wreszcie nie trzeba będzie klikać wszystkich maili pojedynczo. Gmail po latach dodaje brakującą funkcję 
REKLAMA

Szybkie usuwanie dużej liczby wiadomości e-mail w Gmailu na wersji przeglądarkowej jest niezwykle łatwe - nie trzeba zaznaczać pojedynczo każdej z osobna, tylko mamy do tego specjalny guzik. Z niewiadomego wszystkim powodu w aplikacjach mobilnych tego nie ma, a jak wiadomo, wiele osób w dzisiejszych czasach korzysta w głównej mierze smartfona do ogarniania poczty. Na szczęście Google w znacznym stopniu to ułatwi.

REKLAMA

Aplikacja mobilna Gmaila ułatwi ci ogarnianie poczty. Jeden guzik i wszystko zaznaczone

Użytkownik serwisu X pod pseudonimem AssembleDebug (który bądź co bądź informował już o wielu nowościach w aplikacjach Google) w najnowszym wydaniu Gmail na Androida oznaczonym wersją 2023.08.20.561750975.Release zauważył przycisk Zaznacz wszystko. 

Funkcja według filmu pojawia się po zaznaczeniu jednej wiadomości email i gwarantuje to, co przycisk na przeglądarkowym Gmailu - zaznaczenie wielu wiadomości wstecz. Oczywiście z emailami możemy zrobić co tylko chcemy - usunąć, archiwizować, odkładać, wyciszać, czy oznaczać jako przeczytane bądź nieprzeczytane. 

Zaznacz wszystko podświetla 50 wiadomości (co wynika z pewnych ograniczeń aplikacji) do tyłu przy jednym kliknięciu, natomiast po zjechaniu w dół do dalszych wiadomości kolejne kliknięcie zaznacza następne 50 e-mailów, co można robić w nieskończoność. Gdy jednak klikniemy funkcję Odznacz wszystko funkcja powoduje odznaczenie 100 wiadomości. 

Rozwiązanie wydaje się naprawdę przydatne, ponieważ teraz do ogarniania skrzynki Gmaila nie będziemy musieli zaglądać na przeglądarkową wersję usługi, ani zaznaczać wszystkich wiadomości pojedynczo. Usunięcie 200 e-maili w taki sposób mogło być czasochłonne. 

Więcej o nowościach dostarczonych przez Google na Spider's Web:

Nie wiemy, kiedy funkcja rozgości się na naszych smartfonach

REKLAMA

Co prawda Zaznacz wszystko w Gmail zostało zauważone na wersji dla Androida, ale rozwiązanie najpewniej też trafi równolegle na wydanie przeznaczone dla smartfonów Apple iPhone. Nie wiemy, jednak kiedy możemy oczekiwać debiutu rozwiązania, chociaż pojawienie się przecieków może sugerować, że jest to bliżej niż dalej. 

Sama informacja daje znak, że Google wreszcie dodał funkcję, która może nie jest bardzo zaawansowana, ale przez swoją prostotę w znacznej mierze potrafi usprawnić ogarnianie skrzynki Gmail. Lepiej późno niż wcale, prawda?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA