REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Włączasz YouTube'a, a tam gry. Takie do grania, a nie tylko do oglądania

YouTube ogłosiło po cichu, że gry wideo trafiają na ich platformę. Tzw. Playables, które rozpoczęły swoje testy na małej grupie użytkowników. O co z tym wszystkim chodzi?

06.09.2023
7:51
YouTube będzie miało gry - Playables!
REKLAMA

Messenger ma swoje proste gry wbudowane w komunikator. Netflix stara się podbić internet ze swoimi małymi, a w przyszłości i ogromnymi tytułami na swojej platformie. Ba! Ściągają nawet najznakomitszych twórców i producentów. A Google? Mieli Stadię, ta nie wypaliła. Teraz firma będzie miała YouTube'a… a raczej gry na YouTubie!

REKLAMA

YouTube po cichu wprowadziło Playables

YouTube rozpoczyna ekspansję swoich usług na nieznane wody, wprowadzając "Playables" – nową funkcję, która umożliwia użytkownikom bezpośrednio granie w gry na platformie. Na początku ta funkcja była testowana przez pracowników YouTube'a, ale teraz jest stopniowo wprowadzana do wybranej grupy użytkowników.

W czerwcu Maciej pisał o tym, że Playables mają kiedyś trafić na platformę. Wtedy też podał, że jedną z pierwszych gier dostępnych na niej, będzie gra zręcznościowa - którą niektórzy mogą kojarzyć z filmików z TikToka - czyli Stack Bounce:

A teraz, 5 września, jak zauważył serwis 9to5Google, YouTube zaktualizował listę testowych, eksperymentalnych funkcji, ogłaszając tam, że Playables są teraz wprowadzane dla "na początek dla ograniczonej liczby użytkowników". Oznacza to tyle, co “jeżeli masz farta, to pograsz sobie w gry na YouTubie”.

Tytuły, jeżeli poszczęści się wam, dostępne będą na stronie głównej, tuż obok innych treści. Będą one dostępne na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych!

Rozpoczynamy testowanie nowego doświadczenia na YouTube o nazwie "Playables". Playables to gry, w które można grać bezpośrednio na YouTube. Zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i urządzeniach mobilnych. Jeśli uczestniczysz w tym teście, zobaczysz sekcję na YouTube o nazwie "Playables", która pojawi się obok innych treści na stronie głównej. Testujemy ją na początek z ograniczoną liczbą użytkowników. Możesz przeglądać i kontrolować swoją historię Playables oraz zapisany postęp w grach w historii YouTube

- informuje Support Google.

Szczegółowe informacje dotyczące rodzajów dostępnych gier i sposobów, w jakich twórcy gier mogą dołączyć do programu, pozostają owiane tajemnicą.

Po mniej niż trzech miesiącach funkcja ta wyewoluowała (a raczej dorosła?) z bycia funkcją jedynie dla pracowników, do otwierania się na osoby ze społeczności. I to też może zwiastować rychłą premierę na świecie lub przynajmniej na wybranych rynkach.

REKLAMA

Była Stadia, teraz będą Playables!

Wszystko zapowiada się na to, że Playables będą jedynie mniejszymi tytułami, które mają zająć wam czas podczas nudy, czy oczekiwania na nowy film waszych ulubionych twórców.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA