REKLAMA

Outlook zrobi z ciebie poliglotę. Z wbudowanym tłumaczem dogadasz się w dowolnym języku

Jeszcze w tym miesiącu Microsoft uruchomi w swojej usłudze pocztowej funkcję automatycznego tłumacza. Na życzenie użytkownika, tłumaczone będą zarówno otrzymywane maile, jak i te szykowane do wysyłki. Na właściwie dowolny język, z klingońskim włącznie.

05.09.2023 12.33
nowy Outlook Gmail
REKLAMA

Funkcja automatycznego tłumacza ma być udostępniona nie tylko w aplikacjach klienckich Outlook, ale też w samej usłudze pocztowej. Oznacza to, że będzie dostępna nie tylko gdy użytkownik korzysta z programów Microsoftu, ale też gdy będzie się logował do swojej poczty za pomocą przeglądarki internetowej.

REKLAMA

Outlook z tłumaczeniami w setkach języków, w tym dość egzotycznych.

Użytkownik będzie mógł wskazać słowo lub zaznaczyć fragment tekstu, a tłumacz automatycznie przetłumaczy zaznaczenie na rodzimy język użytkownika. Outlook automatycznie będzie też wykrywał, że dany mail jest w obcym języku i sam proponował możliwość tłumaczenia - propozycje te będzie można dla każdego języka wyłączyć lub ustawić, by z tego danego języka poczta zawsze była tłumaczona. Tłumaczenie jest wykonywane przez chmurę, za pośrednictwem usługi Translator. Jednak gdy zostanie wykonane, jest zapamiętane w Outlooku na 15 dni.

Czytaj też:

Funkcja jest już dostępna w aplikacjach Outlook dedykowanych systemom Windows i Mac. W samej usłudze i w interfejsie webowego Outlooka ma pojawić się nie później jak do końca bieżącego miesiąca. To również nadrobienie istotnej zaległości za największym konkurentem dla Outlooka (i rynkowym liderem), jakim jest Gmail od Google’a. Gmail ma funkcję tłumaczenia wiadomości na inne języki. Można użyć tej funkcji, jeśli Gmail wykryje wiadomość, która nie jest napisana w domyślnym języku użytkownika. Oto jak to zrobić:

  1. Otwórz wiadomość w Gmailu.
  2. Kliknij Więcej, tam Tłumacz wiadomość.
  3. Wybierz język, na który chcesz przetłumaczyć wiadomość, z listy rozwijanej u góry.
  4. Wybierz Tłumacz wiadomość, aby zobaczyć wiadomość w wybranym języku.
  5. Wybierz Zobacz oryginalną wiadomość, aby wrócić do pierwotnego języka.
  6. Wybierz Zawsze tłumacz po prawej stronie, aby automatycznie tłumaczyć wiadomości w oryginalnym języku w przyszłości.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA