REKLAMA

Wyszukiwanie maili będzie jak szukanie stron w Google'u. Ciekawa nowość w Gmailu

Google zapowiedział zmianę sposobu, w jaki działa wyszukiwarka w mobilnych wersjach aplikacji Gmail. Do tej pory zwyczajnie wyświetlała maile. Niebawem, jak Wyszukiwarka Google, będzie wyróżniać te najważniejsze.

03.06.2023 14.17
Jak zrezygnować z konta Google? Gmail - jak usunąć konto? Poradnik
REKLAMA

Wyszukiwarka maili w Gmailu nieco się zmieni, choć mowa wyłącznie o jej wersji na telefony komórkowe. Do tej pory, gdy użytkownik wpisał daną frazę, wyszukiwarka prezentowała listę maili ułożonych chronologicznie, w których dana fraza się pojawia. Niedługo będzie ciut inaczej.

Algorytmy wyszukiwarki w aplikacji będą starały się ocenić, o którego maila użytkownikowi może chodzić, konkretnie, a ów mail lub grupa maili będzie wypozycjonowana na samej górze. Podobnie jak Wyszukiwarka Google wyróżnia na samej górze witryny, które prawdopodobniej najlepiej pasują do wpisanej frazy. Pozostałe maile będą wyświetlane poniżej, w dotychczasowej formie.

REKLAMA

Gmail z inteligentną wyszukiwarką korespondencji.

Tak wygląda nowa wyszukiwarka mobilnego Gmaila

Google twierdzi przy tym, że nowość została wdrożona, bo ponoć bardzo duża liczba użytkowników o to prosiła. Jeżeli będzie działać należycie, to nietrudno zrozumieć, dlaczego. Mało kto drobiazgowo porządkuje swoją skrzynkę pocztową, a wyszukanie danego maila w gąszczu korespondencji może być niemałym wyzwaniem.

REKLAMA

Nowość jest już wdrażana zarówno do kont użytkowników indywidualnych, jak i firmowych. Wszyscy użytkownicy powinni mieć ją już aktywną w nadciągających dniach. Na dziś nie jest jasne czemu nowa wyszukiwarka nie jest dostępna na desktopowej wersji Gmaila i nie wiadomo czy i kiedy się tam pojawi.

*Ilustracja otwierająca: BigTunaOnline / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA