REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google może usunąć twoje konto. Właśnie podał, co musisz zrobić, żeby go nie stracić

Google ogłosił bardzo ważną zmianę, która dotyczy wszystkich użytkowników. Wiele wskazuje na to, że firma będzie usuwać nieaktywne konta.

16.05.2023
18:48
google grafika
REKLAMA

Dotychczas Google nie stosował działań "ostatecznych" wobec użytkowników, którzy nie korzystali przez jakiś czas z jego usług. Konto założone lata temu, mogło pozostawać nieaktywne bez konsekwencji. W 2020 wprowadzona została zmiana w regulaminie, zgodnie z którą dla nieaktywnych kont usuwane były tylko jego dane, tak aby zaoszczędzić na miejscu w chmurze.

REKLAMA

Google usunie nieaktywne konto. Po dwóch latach.

Gigant technologiczny z Mountain View postanowił pójść o krok dalej w kwestii nieaktywnych kont. Zapowiedział bowiem, że stare nieużytkowane konta, na których nie było aktywności (nawet prostego zalogowania się) przez co najmniej dwa lata, zostaną usunięte wraz z zawartością.

Oznacza to, że wszystkie elementy - adres e-mail, wiadomości z Gmaila, wydarzenia w Kalendarzu, pliki z Dysku, wszelkie Dokumenty i Zdjęcia po dwóch latach nieaktywności zostaną wykasowane. Na szczęście, Google nie planuje usuwania nieaktywnych kont, na których są wrzucone filmy z YouTube'a - są przecież na tej platformie filmy uznawane przez wielu za "klasyki" internetu.

Jak się okazuje, nowa polityka usuwania kont wejdzie w życie w tym roku, ale najwcześniej w grudniu 2023. Oczywiście, jeśli takie konto ma zostać usunięte, Google odpowiednio wcześniej wyśle powiadomienie o takim zamiarze, zarówno na adres e-mail przypisany do konta, jak i pomocniczy.

Warto zaznaczyć, że usuwanie będzie odbywało się etapowo i początkowo mają być kasowane konta, które zostały utworzone i potem nigdy nie zostały wykorzystane.

Co uważane jest za aktywność?

REKLAMA

Zmiana dotyczy tylko osobistych kont Google - profile firmowe i szkolne nie będą tu brane pod uwagę. Jeśli korzystamy z naszego konta - jesteśmy zalogowani do smartfona z Androidem to tak naprawdę już nasze konto jest aktywne. Oglądanie filmów z YouTube'a, korzystanie z wyszukiwarki Google i inne działania podtrzymują status aktywnego konta.

Jeśli czynnie korzystamy z aplikacji/usług Google'a, nie powinniśmy się niczym martwić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA