REKLAMA

Jak się wylogować z Konta Google na telefonie i komputerze? Instrukcja krok po kroku

Jak wylogować się z Google na komputerze i smartfonie? Ten poradnik rozwieje wszystkie twoje wątpliwości. Czynność ta jest w zasadzie prosta, ale warto wiedzieć gdzie znajdziesz potrzebne opcje.

26.06.2024 13.04
jak się wylogować z konta google
REKLAMA

Co znajdziesz w tekście?

REKLAMA

Większość urządzeń z systemem Android bardzo zachęca użytkownika do sparowania ich z Kontem Google. Nic dziwnego, wszak Konto Google stanowi najważniejszy element wszystkich pozostałych usług Google, w tym Usług Play. To właśnie Konto Google determinuje treści, jakie mają być synchronizowane pomiędzy telefonem a chmurą.

Integracja z Kontem Google w systemie Android nie jest obowiązkowa. Niektóre odmiany tego systemu (konkretniej: AOSP) wręcz nie obsługują tej funkcji – choć to należy do rzadkości. Jednak dzięki niej dostępne są na telefonie w wygodnej formie Gmail, Chrome, Mapy, Sklep Play, YouTube i wiele innych – spersonalizowane pod posiadacza Konta.

Zdarzają się sytuacje, w których trzeba wylogować się z Konta Google, a nie ma potrzeby przywracania całego urządzenia do stanu fabrycznego. Na przykład gdy użytkownik zmienia miejsce pracy i już nie potrzebuje służbowego Konta Google na telefonie – ale też nie chce się pozbywać prywatnego. Pokażemy jak to zrobić.

Jak się wylogować z Konta Google i co się wtedy stanie?

Należy pamiętać, że usunięcie Konta Google z urządzenia z Androidem nie oznacza usunięcia tego konta z chmury Google. Jeżeli użytkownik ma życzenie usunąć swoją tożsamość z serwerów Google, musi to zrobić w osobnym kroku.

Należy też pamiętać, że usunięcie Konta Google z telefonu z Androidem spowoduje, że część aplikacji będzie nie działać lub działać będą w trybie ograniczonym.

Synchronizacja z kontem Google bardzo ułatwia i usprawnia korzystanie z aplikacji, które wykorzystujemy na co dzień. Zakładam jednak, że wiesz co robisz i masz dobry powód do wylogowania z usług Google. Wylogowanie się z konta Google usunie także automatyczny backup zdjęć na Dysku Google, czy inne udogodnienia. Nie bądź więc zdziwiony, że po wylogowaniu się z Google część funkcjonalności nagle zniknie.

Jak wylogować się z Google na telefonie? Instrukcja

W przypadku smartfonów będziemy musieli wykonać nieco więcej kroków, ale zobaczycie, że nie są one wcale skomplikowane. Po prostu trzeba wiedzieć gdzie szukać odpowiednich opcji.

Jak się wylogować z Konta Google? Ustawienia.

Żeby wylogować się z Konta Google na telefonie, należy uruchomić aplikację Ustawienia, a następnie wybrać kategorię Google.

Pojawi się ekran przypominający ten na powyższym zrzucie ekranowym. Należy kliknąć nazwę tego Konta Google, które chce się usunąć z telefonu.

Jak się wylogować z Konta Google? Wybór Konta Google

Po potwierdzeniu którym kontem Google'a użytkownik chce zarządzać, należy wybrać opcję Zarządzaj kontami na tym urządzeniu, która znajduje się poniżej.

Po kliknięciu wyświetlą się wszystkie konta z jakich korzystasz na tym urządzeniu.

Jak się wylogować z Konta Google? Wybór konta

Dla pewności w kolejnym kroku raz jeszcze trzeba wskazać Konto Google, które ma być wylogowane z urządzenia.

Jak się wylogować z Konta Google? Usuwanie konta z urządzenia

Po wskazaniu odpowiedniego konta należy wybrać opcję Usuń. I to już wszystko, właśnie udało ci się wylogować ze wskazanego konta Google na tym urządzeniu.

Tak jak wspominałem wcześniej, usunięcie dotyczy wyłącznie wylogowania na telefonie - twoje konto Google będzie nadal istnieć i nie zostanie usunięte permanentnie.

Jak wylogować się z Google na komputerze? Instrukcja

Na szczęście w przypadku wylogowania z Konta Google na komputerze zadanie jest bardzo proste. Należy tylko pamiętać, że jeżeli użytkownik korzysta z więcej niż jednej przeglądarki internetowej, należy się wylogować z każdej z osobna.

Jak się wylogować z Konta Google? Należy uruchomić przeglądarkę i aplikację Google

W tym celu należy za pomocą każdej z tych przeglądarek odwiedzić dowolną aplikację Google, na przykład wyszukiwarkę Chrome. Następnie kliknąć ikonę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu i wybrać funkcję Wyloguj się ze wszystkich kont.

Jeśli nie chcemy wylogować się ze wszystkich kont na raz, możemy indywidualnie wskazać każde z kont.

Jak się wylogować z Konta Google? Ustawienia systemu Windows 10.

Użytkownicy Windowsa dodatkowo powinni sprawdzić, czy swego czasu nie powiązali swojego komputera z usługami Google. Windows oferuje bowiem częściową integrację z usługami Google’a w formie synchronizacji poczty, kalendarza i kontaktów.

By się wylogować, należy uruchomić w Windowsie aplikację Ustawienia, następnie kategorię Konta, po czym sekcję Poczta e-mail i konta. Należy wskazać Konto Google do usunięcia, wybrać Zarządzaj, po czym Usuń konto z tego urządzenia.

Jak wylogować się z konta Google - krok po kroku:

Oto podstawowe kroki jakie musisz wykonać, by wylogować się z konta Google.

  1. Wejdź w ustawienia konta Google z którego chcesz się wylogować
  2. Wybierz opcję Zarządzaj kontami na tym urządzeniu
  3. Ponownie wybierz konto i kliknij opcję Usuń konto
  4. W przypadku aplikacji na komputerze kliknij w ikonę użytkownika i wybierz opcję Wyloguj się ze wszystkich kont
REKLAMA

Zobacz inne poradniki dotyczące usług Google:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA