REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple odchudził patelnię. Tytanowy iPhone 15 Pro oznacza same zalety

Powszechnie mówi się, że iPhone 15 Pro mają zyskać ramkę wykonaną z tytanu. Porzucenie dotychczasowego materiału może prowadzić nie tylko do zwiększenia trwałości urządzania, ale powinno zapewnić także niższą wagę.

28.08.2023
9:53
iPhone 14 Pro Max
REKLAMA

Przez lata Apple w swoich iPhone z dopiskiem Pro implementował korpusy (o różnych wyglądach - przed modelem 12 zaoblone, od 12 ścięte) wykonane ze stali nierdzewnej. W podstawowych wariantach mamy do czynienia z aluminium, ale w najnowszym Apple Watch Ultra firma poszła o krok do przodu względem wytrzymałości i zastosowała tytan. Okazuje się, że materiał ten także przejdzie na smartfony giganta technologicznego z Cupertino.

REKLAMA

Tytanowe iPhone 15 Pro to same zalety. Nadchodzące smartfony będą znacznie lżejsze

Według nieoficjalnych raportów nadchodząca seria iPhone 15 Pro zyska wykończenie z tytanu piątej klasy. Co powinno pozytywnie wpłynąć na kilka aspektów urządzenia - w porównaniu z obecnie dostępnymi iPhone 14 Pro z ramkami wykonanymi ze stali nierdzewnej nowe modele mają być bardziej wytrzymałe. 

Do sieci trafiły też nowe doniesienia użytkownika serwisu X pod pseudonimem Revegnus, który zasugerował, że „piętnastki” będą odchudzone. Bardzo odchudzone, ponieważ mniejszy iPhone 15 Pro miałby ważyć 191 g, a iPhone 15 Pro Max (Ultra) tylko 221 g. Są to znacznie niższe wartości w porównaniu z dotychczasowymi sztandarowcami Apple, gdzie iPhone 14 Pro waży 206 g, a model 14 Pro Max 240 g. Oznaczałoby to, że firma odchudzi odpowiednio 15 i 19 g oba sprzęty, co wydaje się naprawdę pozytywnym scenariuszem.

REKLAMA

Natomiast czy prawdopodobnym, to ciężko powiedzieć - wykorzystanie tytanu zamiast stali nierdzewnej powinno wpływać na wagę, ale nie aż w tak ogromnym stopniu. Nie zapominajmy, że nowe iPhone’y zyskają ulepszone wnętrzności - bo według poprzednich doniesień iPhone 15 Pro i 15 Pro Max (Ultra) zostaną wyposażone w baterie o większych pojemnościach, a ten drugi model ma mieć teleobiektyw peryskopowy o dużym przybliżeniu.

Wszystko to przecież będzie dodatkowo ważyć. Jest to informacja, której nie potwierdzimy nawet przy debiucie smartfonów (Apple raczej nie chwali się wagą swoich iPhone), a najpewniej dopiero gdy seria iPhone 15 Pro trafi na półki sklepowe i do rąk pierwszych użytkowników.

Premiera ma odbyć się już niebawem, bo 12 lub 13 września (wtorek lub środa) i Mark Gurman twierdzi, że obok smartfonów zostaną zaprezentowane też nowe zegarki Apple Watch Series 9 obok ulepszonego Apple Watch Ultra.

Czytaj więcej o iPhone'ach 15:
- iPhone 15 będzie miał wolne USB-C. Ale to tak naprawdę nie ma znaczenia
- Policzyliśmy, ile będzie kosztował w Polsce iPhone 15 Pro. To rozbój w biały dzień
- Apple dorzuci do iPhone'a 15 nowy kabel - kolorowy i pleciony
- Nowy iPhone 15 może być mocniejszy niż MacBook. Niemożliwe?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA