REKLAMA

Asus ROG Ally zmiecie Steam Decka nie tylko wydajnością. Właśnie wyciekła cena

ROG Ally to najnowsza przenośna konsola od Asusa, która zapowiada się na prawdziwą bestię. Wyposażona w potężny procesor i sporo pamięci wewnętrznej, oferuje znacznie więcej wydajności niż Steam Deck, a cena może być porównywalna. Jak bardzo?

27.04.2023 09.22
Asus ROG Ally
REKLAMA

Rynek przenośnych konsol rośnie w siłę. Kiedyś mieliśmy tylko tanie, ale bardzo słabe urządzenia z Chin. Ostatnio pojawił się Steam Deck, który zmienił sposób, w jaki patrzymy na przenośne konsole, pokazując, że można oferować wysoką wydajność w przystępnej cenie.

REKLAMA

Teraz do gry wkracza Asus, który zapowiada się na poważnego konkurenta. Cena ROG Ally, która wyciekła do sieci, jest bardziej niż interesująca.

Asus ROG Ally i niska cena, jak na mocne podzespoły?

Jak już mogliście się przekonać z tekstu Szymona, ROG Ally będzie wyposażony w najnowsze czipy AMD Z1 i Z1 Extreme, co czyni go jednym z najmocniejszych urządzeń w tej kategorii, a w niektórych przypadkach, o wiele lepszą od Steam Decka.

W najwyższej konfiguracji z AMD Z1 Extreme i 512 GB SSD, cena ma wynosić jedynie 699,99 dolarów - tylko 51 dol. więcej, niż Steam Deck z taką samą pojemnością dysku:

Oznacza to, że w najmocniejszej konfiguracji ROG Ally może oferować znacznie więcej wydajności niż Steam Deck, ale nadal z w miarę przystępną ceną.

Czytaj także:

ROG Ally będzie jeszcze tańszy?

Pamiętajmy jednak, że jest to cena za najdroższy model. Wersja bazowa z procesorem Z1 powinna być tańsza. Internauci szacują, że cena konsoli będzie wynosić od 499 do 599 dolarów.

REKLAMA

Jeśli chodzi o Polskę, zakładając, że cena ROG Ally będzie porównywalna do ceny Steam Decka, która wynosi od 1900 do 3100 zł, to najmocniejszy model będzie kosztował około 3337 złotych. Powiedzmy, 3399 zł za super zapowiadający się sprzęt. To brzmi jak plan!

Czekamy na więcej informacji na temat baterii i systemu operacyjnego, ale ROG Ally wygląda na prawdziwą bestię i może być poważnym konkurentem dla Steam Decka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA