Pora na zakup nowego sprzętu dla prawdziwego gracza? Nie przegap tych ofert

Lokowanie produktu: NVIDIA

W okresie przedświątecznym często szykujemy się do zakupu nowego komputera czy laptopa gamingowego. Zobacz nasze propozycje najlepszych kart graficznych, komputerów stacjonarnych i laptopów.

06.12.2022 19.03
Najlepsze karty graficzne

Dziś przyjrzymy się ofercie sklepu Media Expert, a konkretnie sprzętowi w którym kryją się układy graficzne firmy NVIDIA. Wybór kart NVIDIA GeForce jest podyktowany wieloma czynnikami i nie bez powodu podbiły one serca graczy.

Przede wszystkim karty graficzne GeForce RTX mają do zaoferowania znakomitą wydajność w ray-tracingu, technologię DLSS przyśpieszającą gry, czy Reflex dla miłośników sieciowych potyczek. Streamerzy z kolei będą zachwyceni enkoderem NVENC, czy technologią NVIDIA Broadcast, która potrafi ulepszać zarówno dźwięk jak i obraz podczas transmisji.

Karty graficzne NVIDIA GeForce

Jesteś prawdziwym PCMASTERRACE i jedyne czego potrzebujesz to nowa karta graficzna?

Dla graczy z ograniczonym budżetem polecamy model GeForce RTX 3060 wyposażony w 12 GB pamięci graficznej. Dzięki wsparciu technologii DLSS jest to minimalna karta, którą można polecić do gry w Cyberpunka 2077 i to w rozdzielczości 2560 x 1440. Ceny tego modelu spadły solidnie poniżej 2000 zł.

 class="wp-image-3035412"
GIGABYTE GeForce RTX 3060 Eagle OC

Gracze, którzy potrzebują więcej mocy i mają do wydania większą ilość gotówki mogą zerknąć na model GeForce RTX 3080. To już poważny zawodnik, z którym jeśli tylko zdecydujemy się na wykorzystanie DLSS, możemy śmiało sięgnąć po rozdzielczość 4K UHD. Ceny tych modeli w sklepie Media Expert zaczynają się od nieco ponad 4000 zł.

Jesteś najbardziej wymagającym graczem i potrzebujesz czegoś o najwyższej wydajności, bo to co cię kręci to rozgrywka w 4K UHD przy najwyższych możliwych ustawieniach jakości z obowiązkowo włączonym ray-tracingiem? Dla takich entuzjastów przeznaczona jest karta GeForce RTX 3090 Ti.

 class="wp-image-3039510"
PALIT GeForce RTX 3090 Ti GameRock

Warto zauważyć, że karty tej serii mocno potaniały i można je kupić w cenie niższej niż 7000 zł.

Laptopy gamingowe z układami NVIDIA GeForce

Lubisz zabierać ze sobą maszynę do grania gdziekolwiek się udajesz? Niektóre laptopy gamingowe potrafią zawstydzić mocą niejeden komputer stacjonarny. Jeśli jednak szukasz czegoś dobrego w atrakcyjnej cenie, to możesz sięgnąć po laptopa z kartą graficzną GeForce RTX 3050 Ti, które to można kupić w cenie około 4000 zł. Taki układ graficzny sprawdzi się dobrze nie tylko w grze Minecraft, ale i również w bardziej wymagających grach, a to wszystko dzięki wsparciu technologii DLSS, która przyśpiesza ich działanie.

 class="wp-image-3036924"
ASUS TUF Gaming A15 FA506

Bardziej wymagający gracze mogą sięgnąć choćby po model ASUS TUF Gaming wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3060 w cenie poniżej 7000 zł. Wymagający gracze dysponujący kwotą około 9000 zł, mogą wybrać model Acer Nitro 5 z kartą graficzną GeForce RTX 3070 Ti i ekranem o rozdzielczości 2560 x 1440. Dla takiej maszyny niestraszne już będą wymagające hity, które włączają do akcji ray-tracing.

 class="wp-image-3036963"
ACER Nitro 5 AN515-58

Komputery z kartami NVIDIA GeForce

Wolisz grać na komputerze stacjonarnym, ale twój obecny komputer jest tak stary, że częściowa modernizacja nie wchodzi w rachubę i lepiej wymienić cały komputer? Największą zaletą komputerów stacjonarnych jest możliwość konfiguracji, a więc wyboru dokładnie takich podzespołów jakich sobie wymarzyłeś.

Wydajne komputery stacjonarne dla graczy nie muszą być obecnie wielkimi kolosami, czego najlepszym przykładem jest MSI MEG Trident X 12VTE-074PL. Ten zgrabny komputer wyposażony jest w kartę GeForce RTX 3080 Ti, więc o jego wydajność nie trzeba się obawiać.

 class="wp-image-3036897"
MSI MEG Trident X 12VTE-074PL

Monitory NVIDIA G-SYNC

Użytkownicy komputerów stacjonarnych mają w przypadku monitorów szerokie pole do popisu. Jeśli szukasz niedrogiego i optymalnego rozwiązania możesz sięgnąć choćby po monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 z odświeżaniem 165 Hz w cenie ponad 1500 zł.

 class="wp-image-3036852"
LENOVO G27q-20

Fani szybkich rozgrywek sieciowych znajdą monitory o bardzo wysokim odświeżaniu dochodzącym do 360 Hz, a tym którym zależy na jakości obrazu mogą sięgnąć po monitory 4K UHD z funkcją HDR. Użytkownicy kart GeForce powinny zwrócić uwagę na monitory z technologią synchronizacji G-SYNC, która pozwala dodatkowo poprawić płynność obrazu na kartach graficznych marki NVIDIA.

Na koniec warto przypomnieć, że karty graficzne NVIDIA GeForce nie wspierają jedynie graczy. Dzięki wsparciu tych kart graficznych każdy z nas może zaprząc do prac graficznych sztuczną inteligencję, choćby przy użyciu NVIDIA Canvas, ale wiele innych profesjonalnych programów wykorzystuje rdzenie Tensor w kartach GeFoce RTX, które służą właśnie do obliczeń za pomocą AI. Artyści i profesjonalni twórcy powinni zwrócić szczególną uwagę na platformę NVIDIA Studio, która oferuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie (w tym sterowniki do kart graficznych) skrojone właśnie pod ich potrzeby.

Lokowanie produktu: NVIDIA
Najnowsze