REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Aktualizacja popsuła internet w Windowsie. Tak rozwiążesz problem

Opublikowany w tym tygodniu zestaw poprawek dla Windows 10 i Windows 11 usuwa wiele usterek z systemów Microsoftu, ale wprowadza nową. Związaną z połączeniami szyfrowanymi. Na szczęście Microsoft już opublikował poprawkę do poprawki.

18.10.2022
15:08
Co nowego w Windows 11?
REKLAMA

Użytkownicy, którzy prawidłowym zwyczajem nie zwlekali z zastosowaniem opublikowanych we wtorek łatek serwisowych dla Windowsa 10 i Windowsa 11, prawdopodobnie żałują swojej decyzji. A przynajmniej część z nich. Aktualizacja usuwająca wiele wykrytych problemów związanych z bezpieczeństwem obu systemów wprowadziła nową bolączkę. Uszkodzony mechanizm do obsługi połączeń szyfrowanych.

REKLAMA

Czytaj też:

Efektów nietrudno się domyślić. Część użytkowników zaczęła się skarżyć na problemy z łącznością internetową i z dostępem do aplikacji. Microsoft potwierdził, że winą jest ostatnia aktualizacja i doprecyzował, że wadliwie działa mechanizm do łączenia (handshake) przez protokoły TLS/SSL. Na szczęście usterka okazała się prosta do naprawienia.

Aktualizacja dla Windows 10 i Windows 11 na problemy z internetem.

REKLAMA

W usłudze Windows Update czeka już poprawka na rzeczone problemy. Zostanie ona zastosowana przez system automatycznie. Ci użytkownicy, którzy nie chcą czekać na automat, powinni uruchomić aplikację Ustawienia, tam wybrać Windows Update, a następnie Sprawdź aktualizacje. System połączy się z serwerem Microsoftu i pobierze stosowną poprawkę (KB5020387 dla Windows 11, KB5020435 dla Windows 10). Jeżeli poprawki się nie pojawią, oznacza to prawdopodobnie, że system już sam je zastosował.

Poprawka nie wprowadza żadnych innych zmian do systemu, wątpliwym się więc wydaje, by ta miała wprowadzić jeszcze inne problemy. To niestety nie jedyna ostatnia wpadka Microsoftu z aktualizacjami. Nowa wersja Windowsa niedługo po premierze miała problem z obsługą urządzeń do uwierzytelniania biometrycznego a także problem z obsługą drukarek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA