REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nagrywanie ekranu w Windows 11. Nareszcie bez kombinowania

Choć trudno w to uwierzyć, to Windows nigdy nie zapewniał możliwości rejestrowania działań na ekranie do pliku wideo. Zapewnia tylko narzędzie do zrzutów ekranowych oraz narzędzie do nagrywania gier. Na szczęście to się zmieni.

14.10.2022
13:09
Widżety Windows 11
REKLAMA

Jak nagrać wideo z Pulpitu Windowsa 11? Właściwie, to nie można. Nie tak od razu. Można oszukać nakładkę Xbox Game Bar i wymusić w niej nagrywanie danego okna aplikacji, ręcznie ustawiając ją w ustawieniach narzędzia jako grę komputerową. Można też pobrać aplikację do tego celu (sam używam ShareX). Niedługo też będzie można przestać kombinować.

REKLAMA

Czytaj też:

Microsoft zaprezentował bowiem nową wersję Narzędzia Wycinania, czyli akurat całkiem udanej wbudowanej w Windowsa aplikacji do zrzutów ekranowych. Rejestrowanie wideo z Pulpitu, jak nietrudno się domyślić, będzie dostępne właśnie w tej aplikacji. Choć szczegóły nie są znane, w tym metoda wyzwalania nagrywania czy format zapisu.

 class="wp-image-2498049"
Nagrywanie ekranu w Windows 11. Narzędzie Wycinanie z nową funkcją

Nagrywanie ekranu w Windows 11. Jak to zrobić?

ShareX trudno nazwać najlepszą aplikacją do rejestrowania wideo z Pulpitu Windows. Ma jednak dwa atuty. Po pierwsze i najważniejsze: jest darmowa, nie oferuje płatnych dodatków i nie wymusza dodawania znaku wodnego na nagraniu. Po drugie: jest rozprowadzana przez Microsoft Store, a więc nie wprowadza do systemu niechcianych elementów i w razie czego łatwo się jej pozbyć.

REKLAMA

Aplikacja ShareX wygląda koszmarnie, ale spełnia swoje zadanie. Pozwala użytkownikowi na łatwe i szybkie nagranie całego ekranu czy wybranego obszaru, a także na zdefiniowanie własnych skrótów klawiszowych. Może rejestrować do różnych formatów wideo, nawet do animowanego pliku GIF. Na szczęście wygląda na to, że wbudowane w Windowsa narzędzie będzie dużo łatwiejsze w obsłudze, dostępne od razu pod intuicyjnymi skrótami i wyglądające znacznie nowocześniej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA