1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Audio Video Show 2022 już w ten weekend. Będzie tam sprzęt audio droższy od twojego domu

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Już w ten weekend odbędzie się kolejna edycja Audio Video Show, czyli jednych z największych targów elektroniki na całym Starym Kontynencie. Dlaczego warto się pojawić na tym wydarzeniu, jak dotrzeć na miejsce, ile kosztują bilety i jakie atrakcje czekają na uczestników? Zebraliśmy wszystkie ważne informacje na temat Audio Video Show 2022 w jednym miejscu.

27.10.2022
19:04
audio video show 2022 1

Audio Video Show to cykliczne targi elektroniki, które są drugim co do wielkości wydarzeniem tego typu w całej Europie. Na przestrzeni ostatniego ćwierć wieku (w tym roku mamy do czynienia z 24. edycją!) rozrosło się ono na tyle, że stoiska wystawowe najważniejszych producentów sprzętu z segmentu audio i wideo pojawią się w aż trzech lokalizacjach na terenie stolicy.

Audio Video Show - trzy lokalizacje class="wp-image-2523534"
Audio Video Show - trzy lokalizacje

Odwiedzający mogą na własne oczy (i uszy!) sprawdzić i przetestować najnowsze produkty oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych. Będą to zarówno telewizory i projektory, jak i sprzęt HiFi oraz słuchawki - i to z najróżniejszych półek jakościowych i cenowych, w tym z segmentu premium.

Gdzie i kiedy odbywa się Audio Video Show 2022?

Tegoroczną edycję Audio Video Show zaplanowano na najbliższy weekend i potrwa ona aż trzy dni. Pierwsi chętni będą mogli wejść na teren Audio Video Show 2022 już w piątek 28 października o godzinie 12:00, a stoiska będą czynne do 20:00. W sobotę 29 października wystawa będzie otwarta w godzinach 10:00-20:00, a w niedzielę 30 października targi można zwiedzać od 10:00 do 18:00.

 class="wp-image-2523543"
Poprzednie edycje Audio Video Show cieszyły się ogromną popularnością

Audio Video Show jest ogromną imprezą, ponieważ do dyspozycji wystawców i gości oddano aż 175 sal. Stoiska wystawowe zlokalizowane zostały w trzech miejscach na terenie Warszawy. Dwa z nich to hotele zlokalizowane obok Ronda Zawiszy: Radisson Blu Sobieski (pl. Artura Zawiszy 1) oraz Hotel Golden Tulip (ul. Towarowa 2). Trzecim jest stadion PGE Narodowy (al. Poniatowskiego 1).

Aby dotrzeć ze stadionu do obu hoteli (i na odwrót) można skorzystać z tramwajów (linie 7, 9, 22, 24, 73 i 77) albo autobusów (linie 158, 517, 521), co nie wymaga przesiadek. Należy kierować się do przystanków Plac Zawiszy (hotele) i Rondo Waszyngtona (stadion). Szczegółowe wskazówki dojazdu można znaleźć na stronie internetowej organizatora targów Audio Video Show 2022.

Dojazd na Audio Video Show 2022 - mapa class="wp-image-2523531"
Dojazd na Audio Video Show 2022 - mapa

Audio Video Show 2022 - jakich atrakcji można się spodziewać?

Nadchodzące targi są obecne w kalendarzu najważniejszych producentów urządzeń audio-video, zwłaszcza tych oferujących sprzęt z najwyższej półki. Łącznie pojawi się kilkuset wystawców, co oznacza, że goście będą mogli w jednym miejscu zobaczyć, dotknąć i posłuchać tysiące różnych urządzeń - czy to z ciekawości, czy to po to, by pomóc sobie w podjęciu decyzji o ich zakupie.

Oprócz tego takie targi to okazja do tego, by sprawdzić na żywo sprzęty, które są poza zasięgiem większości śmiertelników (w tym system audio Wilson Audio XVX kosztujący... 4 miliony złotych). Głośniki, słuchawki, odtwarzacze, wzmacniacze, systemy, gramofony - to wszystko będzie w jednym miejscu. A jakie są najciekawsze sprzęty, które będzie można obejrzeć na Audio Video Show 2022?

Wśród eksponatów na targach będzie między innymi sprzedawany za kilkaset tysięcy dolarów 110-calowy telewizor Micro LED, czyli Samsung The Wall. Do tego dochodzą też nieco bardziej przystępne telewizory takie jak Sony A95K z matrycą QD-OLED, Panasonic TX-77LZ2000 z 77-calową matrycą OLED i Philips OLED+937. A jeśli ktoś woli projektor? No to czeka na niego Sony VPL-XW7000ES.

Do pary z telewizorem warto dobrać soundbar, a tegoroczna edycja Audio Video Show to dobra okazja do tego, by sprawdzić na żywo, jak wyglądają i jak grają takie modele grajbelek jak Sennheiser AMBEO i JBL Bar. Na miejscu warto też zajrzeć do słynnej Strefy Słuchawek, bo to właśnie tam będzie można zobaczyć na żywo, a także posłuchać jak gra zestaw słuchawkowy Focal Bathys.

Z pełną listą wystawców na Audio Video Show, wraz z informacją, w jakiej sali będzie można ich znaleźć, można zapoznać się na odpowiedniej podstronie witryny internetowej organizatora targów (literki RS: firmy w hotelu Radisson Blu Sobieski; literki GT: firmy w hotelu Golden Tulip; literki SN: firmy na Stadionie Narodowym PGE).

Sprzęt to nie jedyne, co Audio Video Show 2022 ma do zaoferowania class="wp-image-2523546"
Sprzęt to nie jedyne, co Audio Video Show 2022 ma do zaoferowania

Jakie jeszcze atrakcje czekają na gości Audio Video Show 2022?

Audio Video Show to coś znacznie więcej niż stoiska producentów prężących elektroniczne muskuły. Podczas wydarzenia organizowane są warsztaty, a goście będą mogli słuchać wystąpień branżowych ekspertów, w tym Jacka Gawłowskiego, który wyjaśni jakie są wady i zalety standardu Dolby Atmos. Oprócz tego podczas tegorocznej edycji imprezy:

  • krytyk filmowy Tomasz Raczek zwierzy się ze swoich fascynacji muzyką w filmie;
  • muzyk Adam Czerwińskiego zdradzi ciekawostki z "kuchni" Abbey Road Studios;
  • Wojciech Padjas, Marek Dyba i Jarosław Mazur pospierają się o gramofony;
  • dziennikarz Hirek Wrona poprowadzi debatę o renesansie płyt CD;
  • a światowej sławy specjalista od gramofonów, Michael Fremer, opowie sztuce odpowiedniego ustawiania gramofonów analogowych.

Podczas wydarzenia spece z HDTVPolska wyjaśnią również, jak należy kalibrować system Ambilight TV oraz matryce QD-OLED, a eksperci z AGH Kraków poprowadzą wykład na temat planowania budżetu adaptacji akustycznej oraz skutecznego wyciszania pomieszczeń. Na miejscu nie zabraknie też muzyków.

Michał Wiśniewski z Ich Troje podczas nowej edycji Audio Video Show będzie podpisywał swoje płyty, na miejscu będzie można spotkać się z zespołami Golden Life, Rezerwat oraz Kombi, a do tego Natalia Szroeder zaprezentuje swoją nową płytę. A to nie koniec! Z pełną listą atrakcji można zapoznać się na stronie imprezy.

Audio Video Show 2022 eksperci class="wp-image-2523549"
Eksperci zaproszenia na Audio Video Show z pasją opowiadają o sprzęcie audio

Audio Video Show 2022 - bilety

Na wystawę mogą wejść wszyscy chętni. Bilety na dowolny z trzech dni w cenie 50 zł dostępne będą w kasach przy wejściu (płatność tylko gotówką), a w cenę wliczony jest 88-stronicowy przewodnik. Oprócz tego można zakupić trzydniowe karnety na Audio Video Show 2022 za 75 zł (zamiast 150 zł), które obowiązują od piątku do niedzieli.

Bilety można również zakupić online za pośrednictwem serwisu Biletomat w tych samych cenach, które obowiązują w kasie, czyli 50 zł za wejściówkę na jeden dzień i 75 zł za wejściówkę na trzy dni. Będą one wymieniane na wejściu na opaskę, która pozwala wejść do każdej z trzech lokalizacji, w których odbywa się Audio Video Show 2022.

Spider's Web jest patronem medialnym Audio Video Show 2022.

Nasza redakcja miała okazję być na poprzednich edycjach tego wydarzenia i gorąco zachęcamy fanów dobrego brzmienia i obrazu najwyższej jakości do udziału w Audio Video Show 2022. Jeśli ktoś jednak nie będzie miał możliwości pojawić się w najbliższy weekend w stolicy, by osobiście przyjrzeć się sprzętom na stoiskach producentów, to na Spider's Web pojawi się obszerna relacja z tego wydarzenia.

W najbliższych dniach będziemy przyglądać się najciekawszym telewizorom, projektorom, głośnikom, odtwarzaczom i słuchawkom, jakimi producenci będą się chwalić podczas nadchodzących targów. Zachęcamy do śledzenia nowych wpisów na blogu. Najnowsze publikacje znajdziecie w specjalnej sekcji poświęconej imprezie Audio Video Show 2022 oraz produktom, które będą na niej prezentowane.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze