REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Telewizor Micro LED 8K trafia na rynek. Samsung The Wall Luxury jest tak drogi, że oficjalnie nie podano cennika

Micro LED to technologia, która ma dziedziczyć niemal wszystkie zalety matryc organicznych, ale nie ich wady. I już niedługo trafi pod pierwsze strzechy. Choć, przede wszystkim, te złocone.

17.06.2019
10:58
samsung the wall luxury
REKLAMA
REKLAMA

Telewizor Micro LED, podobnie jak OLED TV, nie wymaga doświetlania zewnętrznego. Oferuje więc dokładnie ten sam poziom nieskończonego kontrastu i może być przy tym bardzo smukły. Rozprawia się też z problemami matryc OLED. Takimi jak konieczność stosowania zmyślnych programowych sztuczek, by nie dopuścić do utrwalenia na matrycy długo wyświetlanego na nim statycznego obrazu.

Sprzęty Micro LED do tej pory były pokazywane przede wszystkim na różnego rodzaju targach czy innych wydarzeniach branżowych. Przez ostatnie kilka lat żaden producent nie śmiał nawet sugerować terminu, kiedy pierwsze tego typu urządzenia trafią do naszych domów. Samsung ma jednak już dla nas propozycję.

Telewizor Samsung Micro LED do kupienia. Choć stawiam, że nikt z was się na to nie zdecyduje, z uwagi na absurdalną cenę.

Telewizory Micro LED były już oferowane przez Samsunga tak zwanemu rynkowi profesjonalnemu. Zamożne osoby pracujące na obrazie lub szukające efektownej instalacji displayowej mogły kupić telewizor Samsung The Wall Professional za sześciocyfrową kwotę  (ponad 100 tys. dol. za najtańszą wersję). Samsung nawet nie podaje oficjalnego cennika, aby ją poznać, trzeba kontaktować się z przedstawicielem handlowym. Przeznaczony i zapowiedziany właśnie Samsung The Wall Luxury na rynek konsumencki nawet nie ma podanej ceny. Samsung jasno jednak sugeruje, że na razie to sprzęt dla milionerów, więc nie powinniśmy się spodziewać niższej ceny niż za wersję Professional.

samsung the wall luxury class="wp-image-956552"

Telewizor będzie dostępny w kilku wariantach, począwszy od 73-calowej wersji pracującej w rozdzielczości 2K aż po 292-calową (sic!) w rozdzielczości 8K. The Wall Luxury może, jak podaje Samsung, przepracować do 100 tys. godzin, a jego szczytowa jasność to 2000 nitów. Maksymalna częstotliwość odświeżania panelu to 120 Hz. Innych danych póki co nie znamy.

Samsung nie jest jedynym pracującym nad Micro LED. Choć jego wysiłki są najbardziej widoczne.

REKLAMA

Na rynku telewizyjnych matryc OLED mamy w zasadzie monopol: każdy telewizor OLED zawiera matrycę kupioną od LG Display. Micro LED to jednak technika rozwijana równolegle przez kilka osobnych podmiotów, w tym przez Apple’a, LG i Sony. Jednak to Samsung wydaje się prowadzić w tym wyścigu, choć nasza ocena wynika wyłącznie z bardzo zachowawczych prezentacji i deklaracji innych firm.

Zabawa przy tak wielkim i jasnym wyświetlaczu o tak wysokiej jasności musi być niezapomnianym przeżyciem. Z tego powodu poprosiłem właściciela Grupy Spider’s Web o podwyżkę, celem zakupu The Wall Luxury. Zaproponowałem 50 tys. zł miesięcznie, by już za kilka kwartałów móc sobie taki sprzęt kupić za gotówkę. Trzymajcie za mnie kciuki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA