REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Logitech pokazał myszki i klawiatury dla komputerów Mac. Oto nowe modele i kolory

Logitech zaprezentował właśnie szereg akcesoriów do komputerów marki Apple. Wśród nich znalazły się myszki i klawiatury, w tym MX Master 3S for Mac w nowej wersji kolorystycznej i klawiatura mechaniczna MX Mechanical Mini for Mac. Do tego pojawiły się klawiatura K380 for Mac w nowym kolorze i ergonomiczna myszka Lift for Mac.

28.09.2022
13:35
logitech MX Mechanical Mini for Mac klawiatura MX Master 3s myszka
REKLAMA
  • Do oferty Logitecha trafiły nowe akcesoria kierowane do posiadaczy sprzętów Apple'a
  • Logitech K380 to niskoprofilowa klawiatura w kolorze jagodowym
  • Ergonomiczna myszka Logitech Lift jest dostępna w wersji apple'owej
  • MX Mechanical Mini for Mac to pierwsza mechaniczna klawiatura marki Logitech do MacBooków, Maków mini i iMaków
  • Kultowa mysz MX Master 3s również doczekała się makowej wersji
REKLAMA

Akcesoria projektowane z myślą o posiadaczach komputerów Mac obecne są w portfolio firmy Logitech od lat. Właśnie dołączyły do nich cztery sprzęty z linii Logitech for Mac, które firma projektowała z myślą o "różnorodnych klientach", aby ułatwić im "komunikację i współpracę z innymi".

A czego chcą użytkownicy komputerów Mac? Logitech uznał, że bezproblemowej integracji z ich komputerami - mają "po prostu działać". Do tego powinny być spójne pod względem designu z MacBookami i iMakami. Te komputery są w końcu "centrum ekosystemu" i to do nich dopasowują się klawiatury i myszy.

Logitech K380 for Mac w kolorze Blueberry (jagoda)
Logitech K380 for Mac w kolorze Blueberry (jagoda)

K380 for Mac, czyli kompaktowa klawiatura Logitecha w nowym kolorze.

Pierwszym z nowych produktów Logitecha jest kompaktowa niskoprofilowa klawiatura bez bloku numerycznego w nowym kolorze: Blueberry (jagoda). Wraz z nią sprzedawana jest klasyczna symetryczna myszka Pebble M350 o tej samej barwie obudowy.

Logitech K380 for Mac można kupić już dziś za 259 zł. Urządzenie potrafi łączyć się z trzema sprzętami jednocześnie, a do tego ma wyciszone guziki. Do podłączania do komputera można użyć Bluetootha lub dongle'a na USB. Jest przy tym kompatybilna z iPadOS i kosztuje 54 euro.

Czytaj też:

Lift For Mac to pierwsza pionowa ergonomiczna myszka Logitecha projektowana z myślą o komputerach Apple.

Użytkownicy komputerów z rodziny Mac, którzy chcieliby korzystać z myszki ergonomicznej z pionowym uchwytem, powinni przyjrzeć się modelowi Lift For Mac. Rękę układa się na niej "tak, jakby ściskało się komuś dłoń". Urządzenie zostało wycenione na 349 zł i można kupić je od dziś.

Logitech Lift for Mac - ergonomiczna pionowa myszka
Logitech Lift for Mac - ergonomiczna pionowa myszka

Myszka opracowana przez Logitech Ergo Lab o kącie nachylenia 57 stopni ma zredukować naprężenia w mięśniach i jest certyfikowana przez organizacje zajmujące się ergonomią. Wymienna bateria ma wystarczyć na dwa lata pracy. W obudowie znalazły się dodatkowa rolka pod kciukiem i przyciski boczne.

MX Mechanical Mini for Mac - klawiatura mechaniczna Logitecha dla sadowników.

Logitech chwali się, że to jego pierwsza klawiatura mechaniczna z myślą o posiadaczach komputerów Apple'a, bo do tej pory tego typu urządzenia były projektowane z myślą o Windowsie i graniu. MX Mechanical Mini for Mac wyceniony został na 699 zł i trafia do sprzedaży dziś.

Nowa klawiatura dla użytkowników komputerów Mac dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: Space Grey i Pale Grey. Jej poszczególne strefy mają w nich różne odcienie szarości. Nie ma tutaj też bloku numerycznego, ale są za to pełnowymiarowe strzałki.

MX Mechanical Mini for Mac to niskoprofilowa klawiatura mechaniczna
MX Mechanical Mini for Mac to niskoprofilowa klawiatura mechaniczna

Nowa klawiatura Logitecha ma mechaniczne przełączniki Tactile Quiet (Brown).

Są one przy tym wyciszone, aby nie przeszkadzać rodzinie i współpracownikom. Sama klawiatura jest z kolei niskoprofilowa, aby dłonie leżały w wygodniejszej pozycji (skok klawiszy został zmniejszony).

Podobnie jak inne sprzęty Logitecha, nowe akcesorium potrafi łączyć się też z trzema urządzeniami naraz. Klawisze F1-F12 można z kolei przełączyć na stałe na te multimedialne w aplikacji Logi Option+.

Logitech MX Mechanical Mini for Mac zapowiada się super.

Jedyna rzecz, która budzi moje wątpliwości na tym etapie, to umieszczenie przycisku Fn pomiędzy Cmd i Opt (Alt) po prawej stronie spacji. To standardowy układ znany z np. laptopów z Windowsem i innych klawiatur, ale może on sprawiać problemy w Polsce.

Klawiatura występuje w dwóch wersjach kolorystycznych
Klawiatura występuje w dwóch wersjach kolorystycznych

Trzymam kciuki za to, by wspomniane przyciski na prawo od spacji miały identyczny rozmiar i dało się je zamienić miejscami - zarówno sprzętowo i programowo. Jeśli nie będzie to możliwe w Logi Options+, to może da radę to zrobić za pomocą zewnętrznej aplikacji.

Nowa klawiatura Logitecha ma też podświetlenie adaptacyjne z dwoma czujnikami.

Pierwszy z czujników, czyli zbliżeniowy, podświetla klawisze, gdy tylko zbliżymy dłoń. Czujnik oświetlenia dostosowuje z kolei moc, z jaką świecą się diody i np. w nocy podświetla je w stopniu minimalnym, aby nie razić w oczy i oszczędzać energię.

Jeśli z kolei o energii mowa, to klawiaturę można ładować poprzez port USB-C. Nie trzeba w czasie uzupełniania zapasu prądu w akumulatorze przerywać wykonywanej aktualnie czynności. Czas pracy to z kolei 15 dni z podświetleniem lub 10 miesięcy bez niego.

Świetnym kompanem nowej klawiatury Logitecha będzie myszka MX Master 3S for Mac
Świetnym kompanem nowej klawiatury Logitecha będzie myszka MX Master 3S for Mac

Logitech MX Master 3S for Mac

Ostatnim z nowych sprzętów jest makowa wersja kultowej myszki MX Master 3S wyceniona na 569 zł, która również trafik dziś do sprzedaży. Tak jak i zwykła wersja, ma rolkę MagSpeed oraz podwójną rolkę boczną z dwoma przyciskami. Można na niej wykonywać gesty, przewijać treści poziomo itp. Jest też o 90 proc. cichsza od poprzedniego modelu, a jej sensor może pracować nawet na szkle. Urządzenie ładuje się poprzez port USB-C (w tym opcjonlanie podczas pracy), a jej czasy pracy na jednym ładowaniu wynosi 70 dni.

Logitech MX Master 3S for Mac, podobnie jak klawiatura MX Mechanical Mini for Mac, jest dostępny w wersji Pale Grey i Space Grey. Maksymalna rozdzielczość wynosi do 1000 do 8000 DPI i łatwo się na niej pracuje nawet przy dwóch ekranach 4K. A o ile trzeba przesunąć mysz, aby przenieść kursor z krawędzi pierwszego ekranu na koniec drugiego? 2,5 cm przy DPI 8000, 5 cm przy DPI 4000 i 20 cm przy DPI 1000. Myszka może też przenosić dane między trzema komputerami (Windows, Mac) dzięki funkcji Flow. Jest też zgodna z iPadOS.

Logitech MX Master 3S for Mac również dostępny jest w dwóch kolorach
Logitech MX Master 3S for Mac również dostępny jest w dwóch kolorach
REKLAMA

Logi Option+

Logitech przy okazji przypomniał, że przygotował nową aplikację na macOS-a dla swoich klientów - nowych i dotychczasowych. Ma uproszczony interfejs, pozwala podejrzeć poziom naładowania sprzętów, zarządzać profilami, personalizować działanie przyciski itp.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA