REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie /
 3. Poradniki
 4. Social media /
 5. Social Media - Poradniki

Jak wypromować Instagram za darmo? Skuteczne sposoby

Jak wypromować konto na Instagramie w 2022 roku? Dowiedz się, jak zacząć i na co warto zwracać uwagę, aby zostać influencerem. W tym artykule znajdziesz sposoby i porady, aby szybko i za darmo osiągnąć sukces.

03.09.2022
8:12
Jak wypromować Instagram
REKLAMA

Dlaczego właściwie potrzebna jest promocja konta na Instagramie? Ładne zdjęcia, filmy i wartościowe wpisy są właśnie tym, co przyciąga ludzi, najczęściej jednak same treści nie wystarczą do osiągnięcia popularności. Jeśli twoim marzeniem jest bycie gwiazdą Instagrama, potrzebujesz wiedzy i trochę czasu, aby sprawnie prowadzić konto i zdobywać followersów na Instagramie.

REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

Kim właściwie są followersi? To osoby, obserwujące twój profil na Instagramie. Jeśli konto jest publiczne, każdy chętny będzie mógł się dołączyć i widzieć publikowane przez Ciebie aktualności, chyba że zechcesz ograniczyć taką możliwość albo wręcz przełączyć konto na prywatne.

Jak zacząć z Instagramem?

Oczywiście, potrzebny jest założony profil. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz to ogarnąć.

 • Zastanów się nad nazwą i opisem profilu. Ciekawa nazwa i zwięzły, ale ładny i zrozumiały opis mają zainteresować nowe osoby i zachęcić do obserwowania.
Dobra nazwa i opis konta na Instagramie to podstawa w wypromowaniu profilu
 • Regularnie zamieszczaj coś dobrego. Instagram jest przede wszystkim serwisem fotograficznym (chociaż coraz mniej), więc na pierwszym planie są właśnie estetyka i jakość zdjęć. Ważna również jest systematyczność - nie przypominając o sobie followersom, tracisz pozycję nie tylko w ich serduszkach, ale i w algorytmach Insta. Staraj się więc wrzucać coś nowego przynajmniej raz w tygodniu, albo częściej. 
 • Zadbaj o spójność. Dotyczy to i wpisów, w których nie warto odchodzić zbyt daleko od tematyki strony, ale również oprawy wizualnej. Dopasowana kolorystyka zdjęć wygląda ładnie i z czasem może zostać twoją wizytówka.  

Zobacz także:

Jak dodawać posty na Instagram?

 • Używaj geolokalizacji. Oznaczanie miejsca, w którym zostało zrobione zdjęcie lub w którym obecnie przebywasz, jest kolejnym sposobem na wypromowanie konta na Instagramie i dotarcie do szerszej publiczności.
 • Dodawaj do posta hashtagi (słowa, poprzedzone znakiem #), aby zwiększyć ich zasięgi. Oczywiście, mają pasować do treści i tematyki twojego profilu, wtedy post zobaczą naprawdę zainteresowane osoby. Używaj zarówno niszowych, tak jak i bardziej popularnych tagów - można zastanowić się nawet nad wymyśleniem własnego.
Hasztagi pomagają zwiększyć nasze zasięgi

Kiedy najlepiej dodawać zdjęcia na Instagram?

Kiedy jest odpowiedni czas na publikację? Najlepiej na to pytanie odpowiedzą statystyki twoich followersów - wtedy, kiedy są najbardziej aktywni. Uśredniając, najlepsza pora jest w dni robocze, a godziny szczytu przypadają na od 9 do 16, właśnie kiedy większość z nas pracuje, czyli ma największą ochotę na oglądania Insta, FB i surfowanie w sieci. Możesz także wcześniej zrobić zdjęcie i pomyśleć nad wpisem, a w godzinę X zostanie tylko wstawić publikację. 

Relacje na IG

Insta Stories to krótkie relacje, wyświetlane przez 24 godziny. Dzięki nim możesz podzielić się czymś ciekawym na bieżąco. Jak i w przypadku zdjęć, można zastosowywać na nich filtry, dodawać lokalizację, tekst (również hashtagi!) i inne dodatki. 

Poradnik, jak korzystać z Insta stories: 

Podstawy korzystania z Instagrama krok po kroku

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Instagrama:

Zwiększanie zasięgów to cel większości użytkowników
Relacje możesz urozmaicić o animacje bądź linki do stron.

Spróbuj Reels. IG Reels są czymś w rodzaju TikToka - masz możliwość nagrania i publikacji w oddzielnej sekcji krótkich filmików. 

Jak wypromować Instagram?

Skoro wiemy już wszystko o dodawaniu postów, InstaStories i IG Reels, czas na kilka skutecznych sposobów, które pomogą wypromować Instagram:

 • Zachęcaj followersów do aktywności. Włączaj się w dyskusję, odpowiadając na komentarze, pytaj ich o zdanie, organizuj konkursy.
 • Bądź aktywnym użytkownikiem Insta. Obserwuj profile o podobnej tematyce i nawet udostępniaj je, lajkuj i komentuj posty, a więcej ludzi będzie miało okazję Cię poznać, zobaczyć Twój profil i docenić go.
 • Udostępniaj swoje treści z Instagrama na innych kanałach, embeduj je na swojej stronie, zachęcaj znajomych do udostępniania.
 • Jeśli masz blog, profil na FB czy w innych mediach społecznościowych, wstaw tam link do Insta i odwrotnie. 
 • W ostateczności - wykup reklamę. Jednym ze sposobów na podniesienie oglądalności jest płatna promocja. Nie może ona jednak zastąpić pozostałych wskazówek, tylko będzie miłym dodatkiem. 
REKLAMA
Jak wypromować Instagram? Sposób na więcej obserwujących

Osiąganie celów zawsze wymaga od nas zaangażowania, poświęcenia czasu i sił, i w przypadku działania w serwisach społecznościowych nie jest wcale inaczej. Prowadzenie popularnej strony, grupy albo blogu jest pasją, która potrafi być czasochłonna, powyższe rekomendacje jednak pomogą szybciej i pewniej wypromować konto na Instagramie i cieszyć się wynikami pracy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA