REKLAMA

Jak zmienić, odzyskać i zresetować hasło na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Chcesz zmienić hasło na Instagramie, ale nie wiesz, jak to zrobić? A może zapomniałeś hasła do IG? Sprawdź, jak odzyskać, zresetować lub zmienić hasło na Instagramie na telefonie lub komputerze.

25.01.2022 15.20
Jak zmienić, odzyskać i zresetować hasło na Instagramie?
REKLAMA

Możesz zmienić swoje hasło na Instagramie, aby poprawić swoje bezpieczeństwo i lepiej chronić profil przed włamaniami. Inny typowy powód do zmiany hasła jest bardziej prozaiczny - po prostu zapomniałeś aktualnego. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, należy stworzyć unikalną kombinację hasła, w której wraz z wielkimi i małymi literami występować będą cyfry i znaki specjalne.

REKLAMA

Jak zmienić hasło na Instagramie w aplikacji na telefonie

Otwórz aplikację Instagram na telefonie i kliknij na zdjęcie profilowe (Twoje zdjęcie profilowe).

Następnie przejdź do Menu (trzy poziome kreski w prawym górnym rogu) i drogą Ustawienia > Zabezpieczenia > Hasła.

Jesteś u celu. Możesz już wprowadzić bieżące hasło do Instagrama i dwa razy nowe, żeby uniknąć ewentualnych pomyłek. 

Możesz też użyć opcji zresetowania hasła za pośrednictwem Facebooka, jeśli masz taką potrzebę.

Jak zmienić hasło na IG na komputerze

W tym przypadku działamy prawie tak samo, jak gdybyśmy używali aplikacji - wchodzimy na Instagram, wybieramy Profil > Ustawienia > Zmień hasło i wprowadzamy hasła, stare oraz pożądane.

W przypadku, gdy nie pamiętasz bieżącego, wybierz Nie pamiętasz hasła? i wprowadź swój e-mail, numer telefonu lub nick na Instagramie, aby dostać link do zresetowania.

Jak zmienić hasło na IG, jeśli nie pamiętasz starego

Mając połączone Instagramowe i Facebookowe konta, zaloguj się przez Facebooka i zmień hasło, korzystając z instrukcji powyżej.

Jeśli nie, wybierz opcję Nie pamiętasz hasła? i dane (nick, e-mail czy numer telefonu), na które rejestrowałeś konto na IG, dostaniesz wtedy link do zmiany.

W przypadku, gdy nie posiadasz dostępu do skrzynki mailowej, na którą zakładałeś konto (Instagram absolutnie nie jestem takim miejscem, do którego warto się rejestrować, używając e-maila dziesięciominutowego, ale kto się nie myli) albo do telefonu, masz szansę, jeśli logowałeś się wcześniej, zapisując dane. Wtedy wystarczy otworzyć zakładkę haseł w przeglądarce i znaleźć potrzebne. 

Jak wybrać bezpieczne hasło na Insta?

Mocne hasło na Instagrama powinno być wystarczająco długie, składając się, co najmniej z ośmiu znaków, a także zawierać małe i wielkie litery, znaki specjalne oraz cyfry. No i być przy tym do zapamiętania. 

Nie warto wielokrotnie korzystać z jednego hasła, aby ewentualne włamanie się na jakieś z kont nie stwarzało problemów dodatkowych. Możesz nieco ułatwić sobie życie, używając prostszej kombinacji na potrzeby logowania się na mniej ważnych stronach, zadbaj jednak o bezpieczeństwo najważniejszych - konta bankowego, e-mailu i profili w sieciach społecznościowych. 

W czasach dzisiejszych raczej mało wiarygodne jest żeby ktoś zgadywał hasło, próbując się włamać, w tym celu wykorzystywane są specjalne programy, sprawdzające możliwe kombinację, idąc więc tropem większego bezpieczeństwa stawiaj na długość zamiast skomplikowania.

No i w każdym razie nie warto lekceważyć podstawowych zasad bezpieczeństwa, wybierać jako hasło imię Twojego kota czy zapisując go na przyklejonej do ekranu karteczce. 

Żeby dodatkowo uchronić się przed próbami włamania się, włącz uwierzytelnianie dwuetapowe. Zrobisz to, przechodząc do Ustawień w swoim profilu na Insta, następnie do zakładki Prywatność i bezpieczeństwo i wybierając na dole Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

REKLAMA

Takie zabezpieczenie wcale nie utrudni dla Ciebie korzystania z Instagrama na urządzeniach własnych, a w przypadkach logowania się z innych zostaniesz poproszony o wprowadzenie wysłanego sms-em albo za pomocą aplikacji kodu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA