1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szybki pecet z dobrym monitorem pozwoli rozwijać pasję. Co wybrać na koniec wakacji?

Lokowanie produktu: MSI

Uczeń uczniowi nierówny i każdy będzie wykorzystywał komputer do innych zastosowań. Dlatego dobrym wyborem będzie postawienie na uniwersalny sprzęt, który równie dobrze sprawdzi się w pracach multimedialnych, grach, jak i zadaniach biurowych, związanych z przygotowywaniem dokumentów czy uczestnictwem w zajęciach zdalnych.

16.08.2022
20:04
Szybki pecet z dobrym monitorem pozwoli rozwijać pasję. Co wybrać na koniec wakacji?

Komputer dla twórców z dobrym procesorem i wydajną grafiką

Czas edukacji wiąże się z kształtowaniem pasji, które z młodymi ludźmi zostają przez całe życie. Właśnie dlatego warto postawić na sprzęt, który nie będzie ograniczał kreatywności. Sam od gimnazjum interesowałem się obróbką zdjęć, tworzeniem filmów i prostym kodowaniem. Lubiłem wyciskać siódme poty z komputera w Crysisie, ale i zbudować bazę danych w Accessie.

To różnorodne aktywności, które wymagają wielowątkowego przetwarzania. Odpowiednim tandemem w tym kontekście jest procesor Intela i5 11-generacji i karta Geforce RTX 3060, na który MSI postawiło w pececie P50 z dopiskiem Creator.

Dodatkowo na jego pokładzie znajdziemy 16 GB RAM-u i dwa dyski twarde: SSD dla prędkości i HDD dla pojemności. Z jednej strony możemy więc liczyć na szybki czas reakcji, a z drugiej nie zabraknie nam miejsca na wszystkie projekty - zwłaszcza jeśli wychowujemy przeszłego adepta filmówki.

Rozdzielczość 4K to dziś standard przy nagrywaniu smartfonami nawet ze średniej półki, a kilka minut takiego materiału stworzy plik o rozmiarze idącym w gigabajty. Jego późniejsza obróbka może zaś wprawić w zakłopotanie nawet potężne konfiguracje. Creator P50 został jednak zoptymalizowany pod kątem obsługi programów najczęściej używanych przez twórców, jak Photoshop, After Effects czy 3Ds Max.

 class="wp-image-2289648"

Długa praca na komputerze nie musi wiązać się z chronicznym zmęczeniem oczu

Ergonomiczne stanowisko nauki i pracy to podstawa w czasach, kiedy multum codziennych aktywności przenosimy do świata online. Wygodny, podtrzymujący plecy fotel i solidne biurko, które pozwala na odpowiednie ustawienie monitora powinno być standardem, jeśli nie chcemy wstawać od komputera z bólem. Sam monitor również ma duży wpływ na stopień zmęczenia naszych oczu, np. poprzez migotanie.

Standardowe wyświetlacze migoczą z szybkością nawet 200 razy na sekundę, co nie pozostaje bez wpływu na nasz wzrok. Na szczęście w modelu Modern MD271PW MSI zdecydowało się na zastosowanie technologii ograniczającej migotanie, co pozwala na dłuższą naukę, np. w czasie przygotowań do sesji egzaminacyjnej. Dodatkowo, wyświetlacz możemy obracać i regulować jego wysokość, co może przynieść szyi zbawienie.

 class="wp-image-2289645"

Monitor bazuje na matrycy IPS, która powinna zadowolić młodych adeptów pracy z obrazem. IPS-y są bowiem znane z dokładnego odwzorowania kolorów, które można dostosowywać za pomocą oprogramowania Creator OSD. Dzięki niemu łatwo dopasujemy kolory i wyregulujemy barwy na różnych komputerach w projekcie.

Monitor zadowoli również estetów. Jego jasny, lekki design idealnie współgra z modelowaniem szkieletowym, które służyło za inspirację twórcom wcześniej opisywanego peceta. Elegancki duet będzie ozdobą pokoju nastolatka.

Zestaw dla graczy i fanów wydajności

Fanom czystej wydajności z pewnością przypadnie do gustu inny komputer MSI - MAG Infinite S3. Na jego pokładzie również znajdziemy jedną z najszybszych kart graficznych od Nvidii. RTX w jej nazwie odnosi się to śledzenia promieni (ray tracing), co poprawia wizualne elementy gry. W końcu światło odgrywa ogromną rolę w budowaniu nastroju lokacji i pomaga w immersji w świat wirtualny. Odbicia i cienie prezentują się wówczas bardziej realistycznie. Karty graficzne z serii RTX posiadają jednostki dedykowane ray tracingowi, dzięki czemu można powiedzieć, że ta technologia z centr obliczeniowych zawędrowała już pod strzechy.

 class="wp-image-2288898"

Obok Geforce’a RTX 3060 a pokładzie MAG Infinite S3 znajdziemy jeszcze procesor Intel Core i5-11400F i 16 GB RAM-u, co powinno wystarczyć każdemu nastolatkowi, celującemu w karierę e-sportową. W tym kontekście zainwestować warto również w szybki monitor, jak MSI MAG272CQR, stworzony do dynamicznych gier.

Może się on pochwalić 1-milisekundowym czasem odpowiedzi matrycy i odświeżaniem na poziomie 165 Hz. Idealnie sprawdzi się on w strzelankach czy bijatykach, gdzie jedna klatka może przesądzić o być lub nie być. Jako bonus dostajemy jeszcze zakrzywioną matrycę, która nada obrazowi głębi i nie będzie tak mocno męczyła oczu.

 class="wp-image-2289651"

Posiadacze Xboxów powinni zaś zainteresować się 32-calowym MSI Optix MPG321UR-QD Xbox Edition. Dzięki multum portów i rozdzielczości 4K może się on stać centrum domowej rozrywki, które jednym klawiszem przełączymy z peceta na konsolę. Aplikacja Gaming OSD pozwoli nam zdefiniować własne ustawienia obrazu dla każdej z gier, a kompatybilność z technologią NVIDIA G-Sync zapewni płynną rozgrywkę. Gracze docenią przede wszystkim matrycę IP o 1-milisekundowym czas reakcji matrycy, a także technologię Night Vision, która pomoże dostrzec wrogów w ciemnych zaułkach.

 class="wp-image-2288907"

Niezależnie od tego czy komputer planujemy wykorzystywać do nauki, rozwoju pasji czy grania warto postawić na produkty, które świetną wydajność zapewnią nie tylko dziś, ale i za kilkanaście miesięcy. Pozwoli to stworzyć ergonomiczne, przyszłościowe stanowisko pracy, w którym urodzą się kreatywne projekty. W końcu i dobrą zabawę można przekształcić w sposób na życie, co udowadniają jutuberzy i e-sportowcy.  

Lokowanie produktu: MSI
Najnowsze