REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Simsy stały się kazirodcami i szybko starzejącym się próchnem. EA reaguje

Ostatnia aktualizacja The Sims 4 sporo namieszała i wcale nie chodzi o wprowadzenie postaci LGBT do gry. Spokrewnione ze sobą Simy zaczęły nagle mieć ochotę na kazirodcze bara-bara, a to dopiero początek problemów. EA przygotowało łatkę, która naprawia ten kompromitujący błąd, a przy okazji kilka innych.

04.08.2022
10:57
the sims 4 patch kazirodztwo starzenie sie lgbt licealne lata grooming
REKLAMA

Electronic Arts postanowiło wdrożyć do The Sims 4 aktualizację wprowadzającą postaci nieheteronormatywne, której nie da się wyłączyć. Przyćmiła ją jednak inna "nowość", w wyniku której Simy chciały wchodzić w relacje... ze swoimi krewnymi, a te związki z kolei, jak dobrze wiemy, prowadzą do tajemniczego bara-bara. Nie martwcie się jednak: udostępnienie postaci LGBT w grze i "funkcji" kazirodztwa w tym samym miesiącu nie było zamierzone. Deweloperzy naprawili ten błąd.

REKLAMA

Czytaj też:

Koniec z kazirodztwem w The Sims 4

Aktualizacja gry The Sims 4 przygotowująca graczy na dodatek Licealne Lata wprowadziła niemałe zamieszanie. Powracający system pragnień sprawił, że spokrewnione postaci wyrażały chęć wejścia w związek. Oprócz tego dorośli oznaczali nastolatków w zalotnych postach na Towarzyskim Króliczku.

Błędy zostały już naprawione, ale tak jak można rozsądnie założyć, że EA nie chciało wprowadzać kazirodztwa (ani tym bardziej groomingu...), tak dostęp do postaci LGBT jest już zamierzonym działaniem przedsiębiorstwa. Bohaterowie gry The Sims 4 będą mogli być dzięki niemu znacznie bardziej zniuansowani niż do tej pory.

Simowie dzięki aktualizacji The Sims 4 mogą już nie tylko posługiwać się wskazanymi przez gracza zaimkami niezależnie od wybranej płci, ale również być zainteresowani relacjami romantycznymi i seksem z dowolnymi innymi postaciami. W ustawieniach można zaznaczyć kobiety, mężczyzn lub obie te opcje.

Oprócz gejów, lesbijek i Simów o orientacji biseksualnej deweloperzy z Electronic Arts pozwalają tworzyć również postaci aseksualne i aromantyczne. Jeśli chodzi zaś o płeć, to są do wyboru cały czas dwie (ale niewykluczone, że w kolejnej aktualizacji The Sims 4 pojawią się inne opcje do wyboru).

Sierpniowy patch do The Sims 4 naprawia również błąd ze starzeniem się Simów.

Kazirodztwo nie było jedynym problemem The Sims 4 w ostatnim czasie. W grze pojawił się również błąd związany z gwałtownym starzeniem się postaci, jeśli gracze wybrali czas życia Sima inny niż "normalny" (dostępne są "szybki" lub "wolny"). Postaci starzały się albo zbyt szybko lub zmieniały się Benjamina Buttona.

REKLAMA

Na szczęście patch do The Sims 4 w wersji 1.90.375.1020 (PC), 1.90.375.1220 (Mac) i 1.62 (konsole) usuwa wspomniane usterki związane z flirtem, kazirodztwem i starzeniem się. Oprócz tego naprawiono jeszcze inne pomniejsze usterki, w tym np. podczas planowania podróży z postaciami znajdującymi się na innej parceli.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA