REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Będzie trochę jak symulator grzebania po śmietniku. Nadchodzi Sims 4: Życie eko

Nowy dodatek do Simsów nie tylko uatrakcyjni rozgrywkę, ale może też edukować.

07.05.2020
10:29
Sims 4: Życie eko
REKLAMA
REKLAMA

Simsy to fenomen. Gra, która wyszła 20 lat temu, ale nadal cieszy się ogromną popularnością. Jednym z ważnych składników jej sukcesu są właśnie fenomenalne dodatki. Najnowszy będzie skupiony wokół ekologii.

The Sims 4: Życie Eko.

W nowym dodatku będziemy mogli między innymi poddawać śmieci recyklingowi, zmniejszać rachunki za prąd i wodę, pozyskując własną energię z paneli słonecznych, uprawiać własne pyszne jedzenie.

Ci, których zawsze trochę kusiła koncepcja buszowania w śmietnikach, ale bali się ją przetestować, będą mogli wyruszyć na rajd po lokalnych kontenerach. Tam mają szansę znaleźć niefrasobliwie wyrzucone rzeczy, w które przy odrobinie czasu i pomysłowości można tchnąć nowe życie – ubrania, meble, materiały do przerobienia.

W nasz nowy ekologiczny styl życia będziemy mogli też wciągnąć lokalną społeczność. Na tablicy do głosowania będzie można ustalać nowy plan dla sąsiedztwa na dany tydzień. Dzięki niemu pomożemy odżyć okolicy i wprowadzimy trochę życia i zieleni w zapuszczone nieużytki.

Decyzje musimy podejmować roztropnie. Każda z nich będzie wpływała nie tylko na nas, ale także na nasze miasto i jego wygląd. Brudne, ponure i wyciągnięte jakby z upiornej wizji turpisty, można zmienić w zielone marzenie ekologów.

Może zabawa w ekologię w grze, zainspiruje nas do zmian w bardziej realnym życiu.

Choć w obliczu pandemii ekologia i zagrożenia związane ze zmianami klimatu zeszły nieco na dalszy plan przynajmniej w debacie publicznej. Gdy jednak sytuacja związana z zaraźliwym wirusem zostanie w większym stopniu opanowana, wrócimy do świata, który nękają te same problemy – góry płonących śmieci, wielkie łachy odpadów pływające w oceanach, zanieczyszczenie powietrza, zmiana temperatur... można by wymieniać tak dłużej, ale się powstrzymam – i bez tego klimat mamy dostatecznie katastroficzny. Nowe Simsy nie pozwalają nam o tym zapomnieć.

REKLAMA

Gra, szalenie popularna także wśród młodszych, może być platformą, która zwróci uwagę na nie tylko na problemy nękające współczesność, ale także na rozwiązania, które są w zasięgu każdego Sima i każdego człowieka.

Na oficjalnej stronie Simsów już trwa odliczanie do wprowadzenia nowego dodatku, który ukaże się 5 czerwca. Fani simulacji – uzbrójcie się w cierpliwość.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA