Gry  /  News

Będzie trochę jak symulator grzebania po śmietniku. Nadchodzi Sims 4: Życie eko

Picture of the author

Nowy dodatek do Simsów nie tylko uatrakcyjni rozgrywkę, ale może też edukować.

Simsy to fenomen. Gra, która wyszła 20 lat temu, ale nadal cieszy się ogromną popularnością. Jednym z ważnych składników jej sukcesu są właśnie fenomenalne dodatki. Najnowszy będzie skupiony wokół ekologii.

The Sims 4: Życie Eko.

W nowym dodatku będziemy mogli między innymi poddawać śmieci recyklingowi, zmniejszać rachunki za prąd i wodę, pozyskując własną energię z paneli słonecznych, uprawiać własne pyszne jedzenie.

Ci, których zawsze trochę kusiła koncepcja buszowania w śmietnikach, ale bali się ją przetestować, będą mogli wyruszyć na rajd po lokalnych kontenerach. Tam mają szansę znaleźć niefrasobliwie wyrzucone rzeczy, w które przy odrobinie czasu i pomysłowości można tchnąć nowe życie – ubrania, meble, materiały do przerobienia.

W nasz nowy ekologiczny styl życia będziemy mogli też wciągnąć lokalną społeczność. Na tablicy do głosowania będzie można ustalać nowy plan dla sąsiedztwa na dany tydzień. Dzięki niemu pomożemy odżyć okolicy i wprowadzimy trochę życia i zieleni w zapuszczone nieużytki.

Decyzje musimy podejmować roztropnie. Każda z nich będzie wpływała nie tylko na nas, ale także na nasze miasto i jego wygląd. Brudne, ponure i wyciągnięte jakby z upiornej wizji turpisty, można zmienić w zielone marzenie ekologów.

Może zabawa w ekologię w grze, zainspiruje nas do zmian w bardziej realnym życiu.

Choć w obliczu pandemii ekologia i zagrożenia związane ze zmianami klimatu zeszły nieco na dalszy plan przynajmniej w debacie publicznej. Gdy jednak sytuacja związana z zaraźliwym wirusem zostanie w większym stopniu opanowana, wrócimy do świata, który nękają te same problemy – góry płonących śmieci, wielkie łachy odpadów pływające w oceanach, zanieczyszczenie powietrza, zmiana temperatur... można by wymieniać tak dłużej, ale się powstrzymam – i bez tego klimat mamy dostatecznie katastroficzny. Nowe Simsy nie pozwalają nam o tym zapomnieć.

Gra, szalenie popularna także wśród młodszych, może być platformą, która zwróci uwagę na nie tylko na problemy nękające współczesność, ale także na rozwiązania, które są w zasięgu każdego Sima i każdego człowieka.

Na oficjalnej stronie Simsów już trwa odliczanie do wprowadzenia nowego dodatku, który ukaże się 5 czerwca. Fani simulacji – uzbrójcie się w cierpliwość.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst