REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Discord trafi na PlayStation 4 i 5. Pora na multiplatformowy chat głosowy

Świetne wieści dla graczy. Używana przez setki miliony ludzi aplikacja do obsługi czatu audio, czyli Discord, ma trafić na konsole Sony. Dzięki temu lada moment posiadacze sprzętów z rodziny PlayStation, czyli PS4 i PS5, będą mogli rozmawiać z użytkownikami pecetów, urządzeń mobilnych oraz konsol Xbox.

28.08.2022
14:11
discord-playstation-ps5-ps4-aplikacja-voice-chat-cross-platform
REKLAMA

Discord jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do prowadzenia rozmów audio przez internet wśród graczy, ale obecnie cieszy się on popularnością na pecetach i urządzeniach mobilnych. Niedługo do obsługiwanych sprzętów mogą dołączyć jednak konsole. Pojawiły się właśnie doniesienia o wydaniu aplikacji Discord na konsole Sony z rodziny PlayStation.

REKLAMA

Czytaj też:

Nie dziwi, że obaj najwięksi producenci konsol do gier mają chrapkę na integrację z Discordem. Chociaż zarówno sprzęty z rodziny Xbox, jak i PlayStation obsługują chat głosowy, to jest on dostępny tylko w ramach tej jednej platformy. Jeśli ktoś chce rozmawiać podczas zabawy z posiadaczem peceta, urządzenia mobilnego lub konsoli innej firmy, to musi się dzisiaj nakombinować i np. podpinać do słuchawek konsolę i telefon naraz.

Discord na konsole PlayStation

Oczywiście są gry, które wspierają tryb cross-play i dysponują własnym chatem głosowym, ale niestety nie dotyczy to wszystkich. Korzystanie z takich rozwiązań ma też swoje minusy, bo po wyjściu z serwera lub gry takie połączenie zostaje przerwane. Integracja z usługą Discord, którą zapowiedział w lipcu Microsoft, rozwiązałaby ten problem po stronie Xboksów. A co z konsolami Sony? Wedle najnowszych informacji aplikacja pojawi się na PS4 i PS5 już lada moment.

REKLAMA

Informację o tym, że Discord zmierza na PlayStation, potwierdza kilka niezależnych źródeł. Pojawienie się aplikacji do obsługi tego serwisu i jego chatu głosowego jest podobno kwestią "kilku miesięcy" i ma nastąpić wraz z wydaniem systemu do PS5 w wersji 7.00 (debiut tego oprogramowania w wersji 6.00 zaplanowany jest na połowę września).

Biorąc pod uwagę te informacje, jest całkiem prawdopodobne, iż skorzystamy z Discorda na PS4 i PS5 jeszcze przed końcem tego roku. Udostępnienie aplikacji byłoby przy tym fajnym prezentem dla graczy z okazji drugiej rocznicy premiery PlayStation i mogłoby osłodzić ostatnią podwyżkę cen obu sprzętów Sony zaliczanych do najnowszej generacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA