REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie /
 3. Poradniki
 4. Oprogramowanie /
 5. Oprogramowanie - Poradniki

Jak dodać bota na Discord? A może stworzyć własnego? Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat

Boty na Discordzie to małe, lecz potężne programy pozwalające rozszerzyć funkcje serwerów. Za ich pomocą możesz na przykład odtwarzać muzykę lub symulować rzut kością. Z tego artykułu dowiesz się, czym są i jak dodać bota na Discord.

09.01.2022
9:58
Jak dodać bota na Discord? A może stworzyć własnego?
REKLAMA

Boty na Discordzie to prawa ręka każdego administratora serwera. Ułatwiają życie tak użytkownikom jak i moderacji serwera, jednocześnie nierzadko posiadając zabawne komendy i związane z nimi funkcje. Słowo "bot" użyte w kontekście wszelkiego rodzaju oprogramowania zwykle nabiera pejoratywnego znaczenia. Jednak na Discordzie boty to nieodłączna część każdego serwera, do których użytkowania i tworzenia zachęca sam Discord.

REKLAMA

Co to jest bot na Discordzie?

Bot na Discordzie jest to program (napisany zwykle w języku Python, Java, C# lub JavaScript), który odpowiada na różne zdarzenia na serwerze (np. Wpisanie komendy, dołączenie nowego użytkownika, wysłanie przez użytkownika pewnej liczby wiadomości itd.). Z perspektywy zwykłego użytkownika, boty wyświetlają się na liście członków serwera jak zwykli użytkownicy. Wiadomości wysyłane przez boty wyświetlają się również w ten sam sposób jak wiadomości wysłane przez zwykłych użytkowników.

Funkcje botów ograniczone są de facto jedynie przez wyobraźnię i umiejętności deweloperów. Najpopularniejsze, ogólnodostępne boty na Discordzie służą do:

 • Moderowania serwera i jego członków.
 • Tworzenia rankingu członków na podstawie wysłanych wiadomości.
 • Słuchania muzyki na kanałach głosowych.
 • Wysyłania predefiniowanych wiadomości w odpowiedzi na komendy lub frazy.

Istnieją również boty, które same w sobie stanowią pełnoprawną mini-grę (np. bot IdleRPG).

Jak dodać bota na serwer Discord?

 • Przejdź do strony zawierającej listę botów (np. Top.gg, discordbotlist.com czy discord.bots.gg).
 • Wybierz z listy dowolnego bota.
 • Kliknij "Add to Discord".
 class="wp-image-1996610"
 • Zaloguj się do Discorda.
 • Kliknij "Autoryzuj".
 • Jeżeli jesteś administratorem więcej niż jednego serwera, wybierz z listy serwer, na którym chcesz zainstalować bota.
 class="wp-image-1996613"
 • Ponownie kliknij “Autoryzuj”.
 • Wypełnij reCAPTCHA.
 class="wp-image-1992377"

Po poprawnym wypełnieniu reCaptchy bot zostanie powitany na serwerze.

Instalacja każdego bota na Discorda odbywa się w ten sam sposób, niezależnie czy instalowany jest on z listy botów, czy poprzez zaproszenie wysłane przez dewelopera. Lista uprawnień udzielanych botowi może wprawiać w konsternację, ale w przypadku największych botów z dużą ilością funkcji (takich jak np. Carl-bot czy Dyno) udzielenie botowi tych uprawnień jest konieczne.

✅JAK DODAĆ BOTY I RANGI NA SERWER DISCORD 🔥 MARATON [2/5]

Jak stworzyć własnego bota na Discord?

Możliwe jest stworzenie własnego bota na Discord, a sami twórcy aplikacji wręcz zachęcają, żeby to zrobić. Narzędzia deweloperskie są dostępne dla każdego użytkownika, natomiast API Discorda jest upublicznione na Githubie. Twój własny bot to dobra alternatywa dla ogólnodostępnych botów, gdyż możesz go w pełni modyfikować i dostosować do swoich potrzeb. Jednakże stworzenie bota na Discordzie samemu to wyzwanie z dwóch powodów.

 • Po pierwsze aby zrobić bota na Discordzie potrzebujesz znać jeden z języków programowania. Najczęściej stosowanym jest Python, ale istnieją też boty napisane w językach Java, C# czy JavaScript. Istnieje sporo anglojęzycznych poradników pokazujących jak tworzyć proste, niezaawansowane boty (np. darmowy poradnik od FreeCodeCamp). Jeżeli docelowo twój bot ma posiadać bardziej zaawansowane funkcje niż tylko reakcje na komendy, będzie to wymagało większej wiedzy i umiejętności z dziedziny programowania.
 • Kolejną rzeczą, której potrzebujesz, aby stworzyć bota na Discorda to hosting. Bot musi być hostowany na serwerze tak, aby być w stanie łączyć się z Discordem. Hostowanie bota nie jest darmowe, bowiem wymaga serwera VPS lub naszej własnej maszyny. Boty, które docelowo mają być na jednym lub dwóch serwerach, zadowolą się RaspberryPi. Niezależnie, którą metodę hostingu wybierzesz, będzie się ona wiązała z kosztami.

Biorąc pod uwagę te dwa czynniki, w zdecydowanej większości przypadków zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest ograniczenie się do darmowych botów na Discordzie lub wykupienie premium. Największe boty takie jak np. YAGPDB za opłatą udostępniają dodatkowe funkcje czy możliwość dostosowania wyglądu bota.

Discord.js - Jak zrobić bota do Discorda #1

Jak usunąć bota z serwera Discord?

Usunięcie bota z serwera Discord jest niezwykle proste, gdyż z perspektywy zwykłego użytkownika bot jest niczym innym jak kolejnym członkiem serwera. Wystarczy, że na liście członków po prawej stronie ekranu klikniesz prawym przyciskiem myszy na bota, a następnie z menu wybierzesz "Wyrzuć [nazwa bota]". Wystrzegaj się opcji "Zbanuj [nazwa bota]" gdyż zablokuje to możliwość dodania bota do serwera Discord w przyszłości.

 class="wp-image-1992389"
REKLAMA

Dodać bota na Discord jest łatwo, stworzyć własnego - trudniej

Dodawanie botów na Discord jest niezwykle proste. Wystarczy kilka kliknięć, aby zaprosić bota na serwer, a osoby obeznane w programowaniu mogą stworzyć własnego bota. Jednakże większość użytkowników będzie zadowolona z opcji oferowanych przez ogólnodostępne, darmowe boty na Discord.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA