REKLAMA

Discord wprowadza opcjonalny abonament i zapowiada zarabianie na serwerach bez udziału pośredników

Discord pozwoli twórcom zarabianie na serwerach. Obecnie testowana funkcja, zgodnie z zapowiedziami niedługo zagości w komunikatorze na stałe. Tym samym Discord umożliwi twórcom zarabianie bez pośrednictwa firm trzecich.

09.12.2021 06.55
Discord testuje zarabianie na serwerach i wprowadza abonament
REKLAMA

We wtorek 7 grudnia, Discord poinformował na swoim blogu o rozpoczęciu zamkniętych testów płatnych subskrypcji serwerów. Funkcja Premium Memberships, która jest opcjanalnym abonamentem, jest obecnie testowana na małej grupce selektywnie wybranych społeczności lecz, jak zapowiadają twórcy, w ciągu kilku następnych tygodni opcja członkostwa premium będzie dostępna dla większej liczby serwerów.

REKLAMA

Znana funkcja w bezpośredniej odsłonie

W rzeczywistości opcja zarabiania na Discordzie nie jest nowa, lecz zawsze odbywała się za pośrednictwem firm trzecich. Czego przykładami są tutaj Youtube, Twitch i Patreon. Platformy te oferują twórcom stworzenie specjalnych tierów (progów) dzięki którym subskrypcja kanałów twórcy automatycznie odblokowuje dodatkowe przywileje na Discordzie, m.in. ekskluzywne role, większe uprawnienia, kanały, a w ramach kanałów także giveaway'e czy możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcą.

Monetyzacja kanałów de facto będzie zapewniać administratorom serwerów te same możliwości, jednakże bez udziału firm trzecich. A to otwiera drogę do zarabiania nie tylko twórcom czy influencerom, ale całym społecznościom.

 class="wp-image-1964348"
Discord

Członkostwo premium to nie to samo co Nitro czy ulepszenia serwera

Warto zaznaczyć, że nowa funkcja Discorda nie jest tym samym co Nitro czy ulepszenia serwera (znane lepiej jako server boost). Nitro rozszerza funkcjonalności Discorda dla pojedynczego konta - animowane emoji, używanie emoji globalnie, większy limit znaków w wiadomościach, lepsza jakość transmisji wideo i udostępniania konta itd. Server boost odblokowuje dodatkowe możliwości z których korzystają wszyscy członkowie danego serwera. Natomiast członkostwo premium odblokowuje dodatkowe korzyści na danym serwerze dla pojedynczego konta.
Żadna z opcji nie ingeruje w pozostałe, więc Discord będzie posiadał możliwość subskrypcji do wszystkich trzech opcji jednocześnie.

Ile będzie kosztować członkostwo premium?

Zgodnie z treścią posta na blogu Discorda - wszystko będzie zależeć od twórcy serwera. Administrator serwera będzie odpowiadał za konfigurację poszczególnych tierów, w tym także dostosowywać ilość benefitów i ich cenę.

Jednocześnie Discord nie podał jaki procent sumy będzie faktycznie trafiał do kieszeni twórców oraz jakie kryteria musi spełnić serwer aby mieć możliwość monetyzacji.

REKLAMA
 class="wp-image-1964351"
Discord

Zdjęcie główne: Konstantin Savusia/Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA