REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Technologie
  4. Tech

Discord nie chce już rozmawiać z Microsoftem. Platforma pozostanie niezależna

Jak podają źródła, na które powołuje się Wall Street Journal, Discord zakończył rozmowy z Microsoftem i nie jest już zainteresowany, aby sprzedać się innej firmie.

Microsoft nie kupi Discorda. Platforma pozostanie niezależna
REKLAMA

Decyzja ta jest dość odważna. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji Microsoft oferował ok. 10 mld dolarów za zakup Discorda i jego komunikatora. Z informacji przekazanych przez Wall Street Journal wynika, że zakupem Discorda, oprócz Microsoftu zainteresowane były trzy inne firmy.

REKLAMA

Discord pozostanie niezależny

To dobra wiadomość dla użytkowników tej platformy. Z Discorda korzysta obecnie 140 mln użytkowników, na których Discord zarabia ok. 130 mln dolarów rocznie (dane z 2020 r.). Jest to platforma bardzo dobrze znana graczom, bowiem umożliwia prowadzenie rozmów audio w dobrej jakości, przy dużej stabilności i przede wszystkim za darmo. W sam raz do czatów głosowych w trakcie grania online w większej grupie.

I choć Discord powstawał z myślą o ogólnej komunikacji, to szybko zaczął być kojarzony głównie z gamingiem, aczkolwiek na platformie można znaleźć grupy interesujące się tematami niezwiązanymi z graniem - rowerzystów, samochodziarzy, biegaczy, etc.

REKLAMA

Zainteresowanie Microsoftu Discordem miało wiele wspólnego własnie z rolą Discorda jako miejsca dla społeczności internetowych. Poza swoimi urządzeniami Xbox i Surface, Microsoft nie ma sposobu na bycie częścią codziennego życia większości ludzi. Istnieje oczywiście Microsoft Teams, ale to platforma kojarzona bardziej jako oprogramowanie dla firm i dużych korporacji, stąd też pomysł Microsoftu na zakup Discorda.

Na razie jednak plan ten nie zostanie zrealizowany. Przedstawiciele Discorda poinformowali, że ich platforma radzi sobie bardzo dobrze i na razie pozostanie niezależna.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA