REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Instagram jak Mapy Google. Pokaże pobliskie knajpy i atrakcje, ze zdjęciami i opiniami

Social media zagrażają już nie tylko Wyszukiwarce Google. Meta uruchamia nową funkcję na Instagramie, dzięki której użytkownicy będą mogli szybko i łatwo sprawdzić okoliczne punkty usługowe, sklepy czy miejsca turystyczne. Coś jak Mapy Google, tylko (jeszcze) bez funkcji nawigacji.

20.07.2022
11:27
Nowości Instagrama
REKLAMA

Interaktywna mapa, na której można zobaczyć jakie punkty użyteczności publicznej - restauracje, hotele, sklepy, zabytki i inne - są w okolicy? Możliwość sprawdzenia, jak wyglądają, dzięki fotografiom wykonanym przez innych użytkowników? Przeglądanie opinii o danym miejscu? Dla większości czytelników, prawdopodobnie powyższy opis jednoznacznie kojarzy się z Mapami Google, ewentualnie z TripAdvisorem. To niebawem może się zmienić, szczególnie u młodszych użytkowników telefonów komórkowych.

REKLAMA

Czytaj też:

Meta bowiem szykuje produkt bezpośrednio konkurujący z Mapami Google. Ma on formę nowości w aplikacji Instagram, która już trafia do pierwszych użytkowników. I będzie realizować wszystkie wymienione wyżej funkcje.

Instagram z mapą ciekawych miejsc. Są zdjęcia i opinie użytkowników

Instagram wykorzystuje posty swoich użytkowników - a konkretniej te, które dobrowolnie przez użytkowników zostały otagowane ich geolokalizacją. Mapa z interesującymi miejscami możliwa jest do wywołania na kilka sposobów. Po pierwsze, można kliknąć na dowolny tekstowy opis geolokalizacji przy poście, a w widoku informacji o miejscu, kliknąć na Zobacz lokalizację. Dostępna będzie też z poziomu wyszukiwarki: po wpisaniu nazwy miejsca będzie można na nie kliknąć i w ten sposób wywołać mapę.

REKLAMA

Mapa wyposażona jest we własną wyszukiwarkę, a także w zestaw filtrów, dzięki którym użytkownik może usunąć z mapy miejsca, które go nie interesują. Interesujące miejsca można dodać do zakładek. Na dziś nie jest jednak możliwe włączenie nawigacji do danego miejsca. Tę funkcję nadal realizować będą, przynajmniej na razie, Mapy Google i podobne mu usługi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA