REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Zapłacisz za post ulubionego influencera? Taką nowość wprowadza Insta

Po wstępnych testach Instagram zaczyna udostępniać funkcję pozwalającą na zarabianiu na treściach. Narzędzie pozwala, między innymi, tworzyć treści przeznaczone wyłącznie dla płacących patronów. W Europie jeszcze go nie ma, ale to kwestia czasu.

15.07.2022
7:30
instagram subskrybcje zarabianie
REKLAMA

Subskrypcje to nowa funkcja Instagrama, która może potencjalnie odnieść duży sukces u co bardziej wpływowych instagramerów. Funkcja początkowo była testowana z wąską grupą użytkowników, ale teraz stopniowo trafiać ma do wszystkich. Znaczy się, tych ze Stanów Zjednoczonych, bo na razie Subskrypcje Instagrama mają być dostępne tylko tam. Jest jednak jasne, że Mecie - właścicielowi Instagrama - zależy na jak najszybszym wprowadzeniu tej funkcji na jak największej liczbie rynków. Chodzi o uciekające pieniądze.

REKLAMA

Czytaj też:

Wpływowi instagramerzy już od dawna z tytułu swojej działalności zarabiają niemałe pieniądze. Znaczna część żyje z reklam i lokowania produktów. Część jednak utrzymuje się z dobrowolnych datków od fanów. A że Instagram nie zapewnia narzędzia do przekazywania tego rodzaju wsparcia, twórcy rejestrują się na takich witrynach, jak Patreon czy Patronite. Meta nie ma żadnej styczności z tymi środkami - i chce to zmienić.

Subskrypcje Instagram - co to jest? To sposób na zarabianie na fanach bez pośrednictwa Patronite.

Twórcy mogą publikować Relacje przeznaczone tylko dla patronów, mogą przyznawać płacącym fanom wyróżniające ich odznaki, mogą też organizować transmisje na żywo, do których dostęp będą mieli wyłącznie patroni. Na profilach twórców korzystających z Subskrypcji pojawi się też nowa zakładka, gromadząca treści wyłącznie dla wspierających finansowo fanów. Możliwe też będzie zakładanie czatroomów, do których dostęp będą mieli tylko patroni.

REKLAMA

Patroni mogą wpłacić na rzecz twórcy dowolną kwotę z przedziału 0,99 dol - 99,99 dol. Na dziś twórcy nie będą mogli jednak różnicować dostępów do różnych treści w zależności od otrzymanej kwoty. Meta zobowiązała się do niepobierania prowizji od wszystkich wpłat do końca 2024 r. Od tego czasu zapewne to się zmieni, co stanowić będzie poważny problem dla usług typu Patreon i im podobnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA