REKLAMA

Jaką mechaniczną klawiaturę gamingową wybrać? TOP 7 polecanych modeli

Najlepsza klawiatura dla graczy to klawiatura mechaniczna - tu nie ma miejsca na polemikę. Taki sprzęt jest trwalszy, dokładniejszy i przede wszystkim przyjemniejszy od klawiatur membranowych, znacząco poprawiając doznania z gry, niezależnie od tego, czy gramy hobbystycznie, czy profesjonalnie. Podpowiadamy, jaka mechaniczna klawiatura gamingowa jest warta uwagi.

28.05.2022 06.09
Najlepsza mechaniczna klawiatura gamingowa. Ranking - TOP 7
REKLAMA

Na wstępie zaznaczę, że to zestawienie zawiera najlepsze mechaniczne klawiatury gamingowe powszechnie dostępne w sklepach. Entuzjaści mogą polować na niszowe marki czy nawet klawiatury robione na zamówienie, jednak większość graczy ogranicza się do tego, co może kupić z oficjalnej, polskiej dystrybucji w popularnych sklepach z elektroniką. Przyjrzyjmy się zatem, jaką klawiaturę mechaniczną dla gracza warto kupić.

REKLAMA

Jaka mechaniczna klawiatura gamingowa do 250 zł? Logitech G413

Wielu graczy w poszukiwaniu niedrogiej mechanicznej klawiatury gamingowej ucieka się do kupowania wątpliwej jakości gadżetów z dyskontu, podczas gdy w cenie niespełna 250 zł możemy kupić bardzo dobrą klawiaturę renomowanej firmy. Logitech G413 jest jedną z najlepszych klawiatur z niższej półki cenowej, a jej niska cena nie wynika z niskiej jakości, lecz funkcjonalnego minimalizmu.

Jaka klawiatura mechaniczna do 250 zł? class="wp-image-586684"
Mechaniczna klawiatura dla gracza Logitech G413

Podczas gdy droższe klawiatury oferują np. dodatkowe przyciski lub funkcje sprzętowe, Logitech G413 to po prostu klawiatura mechaniczna dla graczy. Przewodowa, z jednolitym podświetleniem, dostępna w kilku różnych wariantach, zależnie od zastosowanych przełączników, oraz w wersji bez klawiszy numerycznych. Jest to sprzęt absolutnie pozbawiony bajerów, ale solidne przełączniki Romer-G gwarantują, że posłuży nam przez długie lata. Jeśli komuś zależy na wielokolorowym podświetleniu RGB, można dopłacić do wersji G512.

Tania klawiatura mechaniczna dla graczy - Cooler Master CK350 RGB

Jeśli nadal nie mamy zbyt dużego budżetu, a szukamy czegoś innego niż propozycje od Logitecha, warto przyjrzeć się mechanicznej klawiaturze Cooler Master CK350 RGB, wyposażonej w przełącznik firmy Outemu. Podobnie jak Logitech G413, tak i CK350 jest klawiaturą gamingową bardzo minimalistyczną, pozbawioną bajerów i dodatkowych funkcji.

Cooler Master CK350 RGB - jaka klawiatura mechaniczna dla graczy? class="wp-image-2193138"
Mechaniczna klawiatura gamingowa Cooler Master CK350 RGB

Oferuje jednak ona to, co najważniejsze, czyli trwałe, precyzyjne, mechaniczne przełączniki w trzech odmianach – liniowych Outemu Red, klikających Outemu Blue i Outemu Brown, z wyraźnym punktem nacisku. To bardzo dobra propozycja na pierwszą klawiaturę mechaniczną, zwłaszcza że ten model często trafia na promocje.

Czytaj także:

Jaka klawiatura mechaniczna dla graczy? SteelSeries Apex 5

SteelSeries Apex 5 nie jest klawiaturą stricte mechaniczną, lecz wykorzystuje przełączniki mechaniczno-membranowe, łączące w sobie długowieczność przełączników mechanicznych i łatwość rejestrowania nacisku przełączników membranowych.

Steelseries Apex 5 class="wp-image-2193153"
Klawiatura gamingowa Steelseries Apex 5

Tę mechaniczną klawiaturę trudno nazwać "minimalistyczną". Mamy tu pełnoprawne podświetlenie RGB, podkładkę pod nadgarstki, a ponadto bardzo użyteczny przełącznik profilu działania; możemy zaprogramować przyciski klawiatury zależnie od tego, w jaką grę akurat gramy i przełączać się między nimi jednym przyciskiem, jednocześnie podglądając aktywny profil na mini-wyświetlaczu OLED w rogu obudowy.

To świetna propozycja dla tych, którzy chcą mieć klawiaturę mechaniczną, która nie tylko będzie świetnie działać, ale też wyglądać jak najbardziej gamersko.

Klawiatura mechaniczna do gier i nie tylko - Keychron K8 C1

Klawiatury mechaniczne Keychron kojarzą się raczej z akcesoriami do pracy i do niedawna trudno je było kupić w Polsce. Teraz jednak, kiedy są dostępne w oficjalnej dystrybucji na naszym rynku, szczególnie warto im się przyjrzeć, bo nawet jeśli ich estetyka jest raczej biurowa niż gamingowa, tak dobierając odpowiednie przełączniki możemy z nich również korzystać podczas zabawy.

Keychron K8 C1 class="wp-image-2193159"
Klawiatura mechaniczna Keychron K8 C1

Jedną z najtańszych propozycji w portfolio Keychron jest model Keychron K8 C1, wyposażony w mechaniczne, liniowe przełączniki Gateron G Red Pro. Klawisze mają też podświetlenie RGB, zaś K8 C1 jest też jedną z najtańszych bezprzewodowych klawiatur mechanicznych. O ile do grania polecamy raczej podłączyć ją kablem, by uniknąć opóźnień, tak możliwość odpięcia kabla i zachowania porządku na biurku z pewnością spodoba się wielu użytkownikom. Zwłaszcza takim, którzy szukają najlepszej klawiatury mechanicznej nadającej się równie dobrze do pracy, co do zabawy.

Jaka mechaniczna klawiatura gamingowa? Razer BlackWidow V3

BlackWidow V3 to kultowa klawiatura mechaniczna w środowisku graczy pecetowych, a jej kolejne odsłony mają rzesze wiernych fanów, którzy wykorzystują je zarówno w hobbystycznych rozgrywkach, jak i w e-sporcie.

Razer BlackWidow V3 class="wp-image-2193162"
Mechaniczna klawiatura gamingowa Razer BlackWidow V3

Największym atutem tej klawiatury są ponadprzeciętnie długowieczne, autorskie przełączniki Razera, a także możliwość zarządzania podświetleniem klawiatury przy użyciu oprogramowania Razer Chroma. Ponadto w zestawie znajdziemy jedną z najwygodniejszych podkładek pod nadgarstki w branży. Od strony użytecznych dodatków mamy tu bardzo wygodne pokrętło w prawym rogu obudowy, którym możemy sterować głośnością systemu, a klawisze funkcyjne wykorzystać np. jako macra w grach. W cenie około 500 zł trudniej o lepszą mechaniczną klawiaturę gamingową.

Jaka mała klawiatura do gier? Corsair K65 RGB Mini

Nie każdy ma tyle miejsca na biurku, by postawić na nim wielką, pełnowymiarową klawiaturę mechaniczną z podkładką pod nadgarstki. Czasem miejsca brakuje nawet na klawiaturę TKL, bez bloku numerycznego. Dla takich graczy powstały klawiatury 60 proc., takie jak Corsair K65 RGB Mini.

Corsair K65 RGB Mini class="wp-image-2193165"
Corsair K65 RGB Mini

Jak sama nazwa wskazuje, rozmiar tej klawiatury stanowi raptem 60 proc. rozmiaru tradycyjnej klawiatury mechanicznej, choć wiążą się z tym pewne kompromisy - nie znajdziemy tu ani rzędu klawiszy funkcyjnych, ani nawet strzałek. Wybierając taką klawiaturę gamingową musimy zatem upewnić się, te klawisze nie są potrzebne w żadnym z lubianych przez nas tytułów.

Jeśli jednak to niezbędne minimum klawiszy okaże się wystarczające, to Corsair K65 RGB Mini zapewnia ponadprzeciętnie szybki czas reakcji, podwyższoną długowieczność przełączników oraz bardzo wysoką jakość wykonania.

Najlepsza mechaniczna klawiatura gamingowa? Logitech G915

Wybór "najlepszej" mechanicznej klawiatury gamingowej jest bardzo subiektywny, zwłaszcza na najwyższych półkach cenowych, gdzie nie ma złych klawiatur, są tylko inne. Jeden wybierze Razer Huntsman, inny Asus Claymore, ale w mojej opinii najlepszą mechaniczną klawiaturą dla graczy jest Logitech G915, czy też jej przewodowa odmiana, Logitech G815.

W każdym przypadku mamy do czynienia z wyjątkową klawiaturą mechaniczną o niskim profilu, z podświetleniem Lightsync RGB i trzema rodzajami przełączników do wyboru. Konstrukcja klawiatury jest aluminiowa i ponadprzeciętnie wytrzymała, jak na tak smukłe urządzenie.

Logitech G915 Lightspeed class="wp-image-1926878"
Logitech G915 Lightspeed

Każda wersja klawiatury jest wyposażona w wygodne, dodatkowe przyciski służące do regulacji podświetlenia, wyboru profilu i regulacji łączności, a także rząd klawiszy multimedialnych tuż obok wygodnego pokrętła regulacji głośności. Pełnowymiarowa wersja mechanicznej klawiatury gamingowej Logitech G915 jest też wyposażona w dodatkową kolumnę przycisków, które możemy dowolnie przypisać w oprogramowaniu Logitech G-Hub, oraz cztery przyciski wyboru ustawień nad rzędem klawiszy funkcyjnych.

REKLAMA
Jak wybrać dobry sprzęt DLA GRACZY?

Jedyną obiektywną wadą tej klawiatury dla graczy jest zastosowanie przestarzałego złącza microUSB do ładowania, co w świecie elektroniki zdominowanej przez USB-C bywa uciążliwe, jednak to tylko drobna niedogodność w porównaniu z jakością, jaką otrzymujemy wydając blisko 900 zł na tę klawiaturę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA