REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Jak kupić bilet PKP Intercity? Nowa funkcja w aplikacji mPay

Jak kupić bilet na pociąg przez internet? PKP Intercity uruchamia sprzedaż biletów w ramach aplikacji mPay na smartfony, którą można pobrać na urządzenia z Androidem i iPhone'y odpowiednio ze sklepów Google Play i App Store.

31.05.2022
20:46
Jak kupić bilet na pociąg przez internet? mPay z nową funkcją
REKLAMA

Kupno biletu na pociąg przez internet przypomina drogę przez mękę. Mnogość spółek PKP, ich stron internetowych oraz aplikacji w tym nie pomaga, ale PKP uznało, że przyda się nam kolejna. Zakup biletówna przejazd z PKP Intercity będzie od teraz możliwy w ramach usługi mPay, która stała się partnerem Polskich Kolei Państwowych na podobnych zasadach, jak wcześniej SkyCash.

REKLAMA

Czytaj też:

Jak kupić bilet PKP Intercity przez internet? mPay z nową funkcją

Aby skorzystać z nowej funkcji pozwalającej kupić bilet na przejazd pociągiem z poziomu urządzenia mobilnego, trzeba zaktualizować mPay do najnowszej wersji dostępnej w Google Play oraz w App Storze. Dzięki temu w aplikacji na smartfony z Androidem i iPhone'y będzie można wykupić przejazd z PKP Intercity i to nawet na kilka minut przed odjazdem składu z dworca.

Dobra wiadomość jest przy tym taka, że ceny za bilety kupione z poziomu mPay mają być dokładnie takie same, jak przy zakupie w kasie biletowej na dworcu. Oznacza to, że kupno biletu na pociąg PKP Intercity przez internet nie będzie obarczone żadną dodatkową opłatą - czy to prowizją dla pośrednika, czy to opłatą manipulacyjną itp.

Bilety na pociąg PKP Intercity w mPay - co jeszcze warto wiedzieć

Jak podaje serwis cashless.pl, w nowej wersji mPay można wybrać, gdzie chce się siedzieć oraz zaznaczyć, że realizujemy przejazd służbowy w celu uzyskania od przewoźnika faktury. W aplikacji nie zabrakło również funkcji zwrotu biletu oraz wymieniania go na inny, listy promocji oraz opcji sprawdzenia, czy pociąg jedzie punktualnie, czy też się spóźnia.

REKLAMA

Bilety na przejazdy PKP Intercity to nie są przy tym pierwsze bilety kolejowe, jakie można kupić w mPay. Twórcy usługi już wcześniej nawiązali partnerstwo z takimi przewoźnikami jak Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie i Koleje Małopolskie.

mPay nie jest przy tym jedyną usługą, która współpracuje w zakresie sprzedaży biletów z PKP Intercity. Od lat partnerami przewoźnika są twórcy aplikacji SkyCash, który również prowadzi sprzedaż biletów kolejowych przez internet.

grafika główna: Robson90/shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA