REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Polacy rzucili się na tanie bilety w promocji PKP. Doszło do awarii systemu, serwery nie wyrobiły i padły

PKP Intercity wprowadziły w czwartek nowy, dynamiczny system sprzedaży biletów. Działa trochę tak, jak kupno biletu na samolot. Im wcześniej to zrobimy, tym niższa jest cena. Polacy tłumnie rzucili się na promocję. Nie wytrzymały tego serwery PKP i doszło do awarii.

05.05.2022
13:09
Intercity
REKLAMA

Z samego rana, kiedy nowy cennik biletów PKP wszedł w życie, bez problemu mogłem wyszukać połączenie. Teraz doszło do awarii. Wyszukiwarka się poddaje i mówi wprost: system PKP jest przeciążony.

REKLAMA

Sugerując się komunikatem na stronie PKP Intercity można stwierdzić, że akcja PKP okazała się sukcesem. Dynamicznie zmieniające się ceny sprawiły, że bilety kosztują dużo mniej niż zwykle. Przykłady pokazałem w porannym tekście.

Awaria w PKP Intercity. System sprzedaży biletów nie wyrabia

PKP Intercity tłumaczy awarię tym, że dynamiczne ceny obciążyły system. Szykuje mi się wyjazd, więc postanowiłem zamówić bilet. Od co najmniej godziny 12:00 mam z tym problem. Awarię zauważono też na Twitterze.

Awaria systemu sprzedaży biletów w PKP Intercity dla użytkownika wygląda tak: najpierw strona wypluwała błąd, teraz wyskakuje następujący komunikat:

 class="wp-image-2164515"

Olbrzymie zainteresowanie dynamicznymi cenami biletów świadczy o tym, że Polacy chcą podróżować pociągami. Dla łowców okazji to oczywiście kiepska wiadomość. Nowy system cen w PKP dopasowuje ceny do zainteresowania danym połączeniem. Jeśli jest małe, ceny są odpowiednio niższe. Dziś rano oznaczało to, że można było kupić miejscówkę za 20-25 zł.

Pula tanich biletów może się więc szybko wyczerpać. Na szczęście PKP zostawia to na stałe, więc będzie tak, jak w przypadku biletów na samolot czy autobus. Jeżeli trafimy, zapłacimy mniej.

Promocja na bilety w PKP Intercity
REKLAMA

Taki system sprzedaży biletów sprawia, że chce się planować podróże pociągiem. Ja już zaczynam kombinować nad krótkim wypadem nad morze - 20 zł za bilet? Grzech nie skorzystać.

Tylko szkoda, że awaria systemu sprzedaży biletów w PKP Intercity zepsuła start ciekawej promocji. Raczej PKP nie poprawi tym swojego wizerunku. A dzień zaczął się pięknie i komentujący zauważyli obniżki. Teraz zamiast zobaczyć niższe cenny, dojrzymy komunikat o błędach. Trudno być adwokatem PKP, niestety.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA