REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

4Goal to taki TikTok tylko, że piłkarski. Polacy stworzyli apkę dla młodych adeptów

Mogą porównywać swoje umiejętności, zdobywać punkty i rywalizować o coraz lepsze pozycje w rankingu. A przy okazji mogą być podglądani przez specjalistów. 4Goal to aplikacja, która ma ułatwić rozwój młodych piłkarzy i ich karier.

17.04.2022
8:07
Aplikacja 4Goal
REKLAMA

- Nasza aplikacja społecznościowa zrzesza dzieci, rodziców i ekspertów. Młodzi piłkarze na krótkich filmach mogą pokazać swoje umiejętności, a tym samym zostać dostrzeżeni przez duże kluby piłkarskie i trenerów z całego świata - mówi Marcin Szymała, pomysłodawca aplikacji i prezes spółki 4Goal, a na co dzień szczęśliwy mąż i tata dwójki dzieci oraz aktywny deweloper na rynku budowlanym i pasjonat piłki nożnej.

REKLAMA

Jak zapewnia, jest to odpowiedź na potrzeby młodych, bo nie było do tej pory social mediów dla pasjonatów futbolu, którzy chcą się uczyć rzemiosła od siebie nawzajem i od trenerów. Razem z Szymałą apkę tworzy Piotr Laskosz - projektant produktów cyfrowych skoncentrowany na multidyscyplinarnym dostarczaniu kreacji (tworzenie wizerunków firm, aplikacji, animacji, storyboardów).

 class="wp-image-2136225"
4Goal App

Bo 4Goal działa w bardzo prosty, ale i przemyślany sposób. Jest podobny do TikToka - użytkownicy wrzucają do niego niedługie filmy ze swoich zagrań, strzałów, sztuczek technicznych. Słowem: z aktywności na boisku. Ideą przy tworzeniu było umożliwienie dostępu do porad trenerów i ekspertów. Wiedza z apki ma uzupełniać tę zdobytą na boisku. Filmiki są oceniane, a użytkownicy rywalizują w rankingach. Wszystko to pod okiem specjalistów, ale także skautów, czyli ludzi, którzy na zlecenie klubów piłkarskich wyszukują młode talenty.

4Goal.app najlepszym startupem roku

W ciągu kilku miesięcy od startu aplikacji 4Goal zarejestrowało się w niej już ok. 3 tys. osób. Startup współpracuje już ze szkółkami piłkarskimi. Wsparcie dla aplikacji zapowiedział m.in. były napastnik Radosław Gilewicz, który prowadzi szkółkę piłkarską Project Goal. Sama aplikacja jest darmowa, wymaga jedynie rejestracji.

4goal.app - aplikacja dla młodych piłkarzy
REKLAMA

Choć to początek jej rozwoju, jej twórcy już zdobywają pierwsze nagrody. 4Goal otrzymał tytuł najlepszego startupu roku na gali Mobile Trends Awards. A - jak zapowiadają twórcy - to dopiero początek. Kolejnym elementem wprowadzonym w aplikacji będzie grywalizacja. - Systemy punktowe, awanse na kolejne poziomy i kolejne rozgrywki. Specjalne odznaki, które będą swoistym wyróżnieniem i docenieniem postępów zawodnika. To wszystko wkrótce przed nami - zdradza szczegóły Marcin Szymała.

Aplikację 4Goal można pobrać na iOS-a i na Androida.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA