REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Wielu na to czekało. 5G działa na iPhone'ach w Plusie

5G działa już na iPhone'ach z kartami Plusa - dowiedział się Spider's Web.

14.03.2022
21:46
iPhone-13-iphone-13-pro-pierwsze-wrazenia-fuji
REKLAMA

iPhone'y z kartami sieci Plus obsługują już sieć 5G. Taka możliwość jest już dostępna w ustawieniach. Żeby z niej skorzystać należy zaktualizować iOS-a do wersji 15.4.

REKLAMA

Jak włączyć 5G na iPhonie w Plusie?

Po zaktualizowaniu systemu do wersji 15.4 trzeba wejść kolejno w Ustawienia >> Opcje danych komórkowych >> Głos i dane. Zobaczymy wówczas - oprócz dotychczasowego LTE - opcje 5G On i 5G Auto.

Jak tłumaczy Apple w trybie On iPhone będzie używał sieci 5G, gdy ta jest dostępna i również w sytuacji, gdy skraca to czas pracy na akumulatorze. Z kolei w trybie Auto iPhone korzysta z łączności 5G tylko wówczas, gdy w sposób znaczący nie skraca to czasu pracy na akumulatorze.

Żeby korzystać z 5G należy wybrać jedną z dwóch wyżej wymienionych opcji. Oczywiście musimy być również w zasięgu sieci 5G u tego operatora, by z tego typu łączności korzystać, ale iPhone będzie automatycznie wybierał właściwą technologię.

 class="wp-image-2090637"

Łączność 5G jest dostępna na iPhone'ach 12, 13 i najnowszym iPhonie SE.

Gdzie działa 5G w Plusie?

Już w grudniu ubiegłego roku Plus ogłosił, że w zasięgu 5G znajduje się ponad połowa Polaków. Operator podaje, że dostęp do sieci 5. generacji ma 19 mln ludzi na terytorium Polski.

Żeby sprawdzić czy jesteś w zasięgu 5G wystarczy wejść na stronę Plusa i skorzystać z tej mapy zasięgu.

Według najnowszego raportu specjalistów z firmy Notel Poland Plus oferuje obecnie najszybszy internet za pośrednictwem 5G.

REKLAMA

5G Plusa to pierwsza w Polsce sieć zbudowana w paśmie 2600 TDD (2570-2620 MHz). Operator tłumaczy, że dzięki takiej architekturze może uzyskać "optymalną relację zasięgu do prędkości".

Jeśli sieć operatora porównamy do autostrady, po której przemieszcza się ruch, to samo działanie innowacyjnej technologii TDD wykorzystywanej w Plusie można porównać do sposobu zarządzania tym ruchem: na nowoczesnej autostradzie - zamiast tłoczyć się w kolejkach na bramkach, w piątek wieczorem otwieramy 4 pasy autostrady np. z Łodzi do Gdańska, a w niedzielę 4 pasy jadą w odwrotnym kierunku. Z kolei na zwykłej autostradzie, gdy w jednym kierunku jest korek to w drugą stronę ruch jest minimalny i nic nie da się z tym zrobić – tak działa obecnie stosowana w innych sieciach technologia FDD.

- czytamy na stronie Plusa.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA