REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Ponad połowa Polaków jest już w zasięgu sieci 5G Plusa

Plus konsekwentnie inwestuje w rozwój swojej infrastruktury celem jak najszybszego wdrożenia telefonii najnowszej generacji. Efekty już widać – większa część klientów sieci może już korzystać z dobrodziejstw 5G.

22.12.2021
13:41
zasięg 5g plus
REKLAMA

Plus poinformował o postępach prac związanych z udostępnieniem ogólnopolskiej sieci 5G. Po zakończeniu wdrażania grudniowych inwestycji, w Plusie funkcjonuje już 3000 stacji 5G, zapewniających zasięg w 800 miejscowościach.

REKLAMA

Czytaj też:

Według szacunków Plusa, już 19 mln mieszkańców Polski jest objętych jej zasięgiem. To więcej niż połowa populacji kraju. Zasięg jest poszerzany zarówno w miejscach, gdzie 5G było już oferowane – jak i tworzone są punkty dostępowe w zupełnie nowych miejscach.

Zasięg 5G w Plusie. Będzie coraz szybciej.

Sieć 5G Plusa jako jedyna w kraju działa w paśmie 2600 MHz TDD. To dość istotne, bowiem umożliwia to operatorowi świadczenie usług o wysokiej przepływności. Sieć chwali się – i nic dziwnego – że jej 5G jest na dziś najszybsze w kraju. Klienci mogą pobierać dane z wydajnością nawet do 600 Mb/s. Dodatkowo, w wybranych miejscach z agregacją 5G z LTE – na przykład, w Piotrkowie Trybunalskim, transfery osiągają wartość powyżej 1 Gb/s. A to nie koniec.

REKLAMA

Plus niedawno poinformował, że już testuje 5G Standalone, a więc stacji działających niezależnie od sieci LTE, a więc łączności komórkowej czwartej generacji. To dodatkowo i w bardzo istotny sposób zwiększa przepływność tej sieci, ale także jej pojemność i zmniejsza latencję. To z kolei otwiera drogę do pośredniczenia w świadczeniu zupełnie nowych usług, w tym sieci prywatnych czy obsługujących dużą liczbę urządzeń i czujników Internetu rzeczy.

Aktualny zasięg 5G w Plusie można sprawdzić na witrynie internetowej operatora.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA