REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Asus prezentuje laptopa w wersji specjalnej sygnowanej przez Alana Walkera

Kiedy nieco ponad rok temu debiutował na rynku laptopów Asus Zephyrus G14 Łukasz Kotkowski pisał, że nie zna drugiego tak potężnego i mobilnego laptopa. Teraz Asus zaprezentował wyjątkową wersję specjalną tego urządzenia.

19.08.2021
8:05
Asus Zephyrus G14 Alan Walker SE
REKLAMA

Asus Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition - tak brzmi pełna nazwa laptopa przygotowanego przez oddział Republic of Gamers (ROG) we współpracy z norweskim producentem muzycznym i DJem. Niemal z każdej strony jest to laptop wyjątkowy, począwszy od specjalnych elementów obudowy, a skończywszy na detalach oprogramowania. Urządzenie z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom norweskiego artysty, autora takich legendarnych utworów jak „Faded”, „Alone” czy „Spectre”, ale także innym producentom muzycznym.

REKLAMA

Przedstawiając urządzenie podczas zamkniętej konferencji prasowej, przedstawiciele Asusa poinformowali, że współpraca z Alanem Walkerem nad stworzeniem laptopa wynikała z tego, że jest to artysta bardzo popularny wśród odbiorców produktów z serii Republic of Gamers. Trzeba przyznać, że jest to wybór doskonały. Alan Walker ze swoją elektroniczną muzyką idealnie pasuje do cyberpunkowej obudowy i detali tego konkretnego laptopa.

Na zewnętrznej stronie obudowy laptopa znajduje się wyświetlacz AniMe LED, na którym wyświetlane są specjalne animacje podkreślające fakt współpracy Alana Walkera z ROG przy przygotowaniu tego konkretnego modelu. Po uruchomieniu komputera na 14-calowym wyświetlaczu także wyświetlane jest logo artysty, któremu towarzyszy specjalny, skomponowany przez niego efekt dźwiękowy.

Czerń oraz specjalny odcień błękitu

 class="wp-image-1827001"

Całej kompozycji dopełnia specjalny motyw barwny nazwany Spectre Blue, w którym czerń przełamywana jest tu i ówdzie charakterystycznym błękitem. Mowa tutaj o plakietce umieszczonej na obudowie ekranu, ale także o błękitnych klawiszach Esc, Enter czy A oraz W. Potencjalny nabywca może być zatem spokojny o to, że jego laptop z jednej strony będzie wyróżniał się, gdzie tylko się pojawi, a z drugiej wciąż będzie charakteryzował się klasyczną, ponadczasową elegancją czerni.

Co dostajemy w zamian?

Asus Zephyrus G14 AW SE to 14-calowy laptop gamingowy wyposażony w procesor AMD Ryzen R9-5900HS oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050Ti wyświetlającą obraz na ekranie QHD odświeżanym w 120 Hz. Całość zamknięta jest w lekkiej, ważącej jedynie 1,7 kg obudowie.

 class="wp-image-1827010"
REKLAMA

Edycja specjalna gamingowego Zephyrusa G14 sprzedawana jest z sygnowanymi przez ROG i Alana Walkera akcesoriami takimi jak pokrowiec, czapka z daszkiem czy para skarpet dla prawdziwych… Walkerów.

Warto tutaj jednak wspomnieć o dodatkowym elemencie zestawu, a mianowicie o mikserze, który można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB typu C. Urządzenia pozwala za pomocą dotyku uruchamiać w aplikacji ROG Remix zaprojektowane przez Alana Walkera specjalne efekty dźwiękowe. Nigdy nie wiadomo, może w ten sposób rozpocznie się kariera kolejnego twórcy muzycznego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA