REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jak przesyłać duże pliki? Oto najlepsze sposoby

Jeśli chodzi o przesyłanie dużych plików online, WeTransfer jest prawie niezawodny. I teoretycznie bezpłatny, jednak do pewnego momentu. Dodatkowo ma pewne ograniczenia dotyczące wielkości przesyłanych materiałów, a kwestie bezpieczeństwa nie raz były kwestionowane. Jeśli szukacie więc alternatywnej aplikacji do przesyłania plików, polecam kilka ciekawych rozwiązań.

19.05.2021
14:48
przesylanie-plikow-online-najlepsze-programy.jpg
REKLAMA
REKLAMA

Czy istnieje alternatywa dla WeTransfer?

Czasem nie warto daleko szukać i warto sięgnąć po najbardziej oczywiste rozwiązania. Dysk Google to sprawdzona platforma nie tylko do przechowywania, ale także udostępniania plików. Dysk Google, bo pewnie pod taką nazwą kojarzycie tę usługę, posiada z automatu każdy, kto korzysta z poczty w domenie Gmail. Wersja podstawowa jest bezpłatna i zapewnia do 15 GB miejsca. Dysk Google pozwala na udostępnianie plików pojedynczo lub nawet do 100 osób jednocześnie za pomocą maila lub linka, który możecie wysłać przez każdy komunikator. Możecie także określić stopień ingerencji w wasz plik - czy umożliwiacie komuś tylko oglądanie, czy też wprowadzanie zmian w dokumencie. 

Jeśli nie wystarczy wam liczba gigabajtów zapewniona w wersji podstawowej, możecie kupić opcję do 100 GB za 8,99 zł, do 200 GB za 13,99 zł lub nawet do 2 TB za 46,99 zł miesięcznie.

Mówiąc o aplikacjach, których nie warto daleko szukać, przypomnijmy sobie o istnieniu należącego do Microsoftu OneDrive. Ta aplikacja jest o tyle ciekawa, że jeśli niepotrzebne nam są usługi pakietu Office, możemy wykupić sam dostęp do OneDrive i to w bardzo przystępnej cenie. Wersja OneDrive Standalone zapewnia nam aż 100 GB miejsca, a będzie kosztować nas jedyne 7,99 zł miesięcznie. Istnieje także wersja darmowa OneDrive Basic, która gwarantuje 5 GB miejsca. 

Dzięki aplikacji na telefon możemy udostępniać pliki z każdego urządzenia i synchronizować je z chmurą, tak by mieć do nich dostęp zarówno z telefonu, tabletu, jak i PC. Możemy je przeglądać także w trybie offline i udostępniać nieograniczonej ilości osób za pomocą jednego linku, a ważniejsze dokumenty przechowywać w dodatkowo chronionym magazynie osobistym. 

Równie skuteczny, choć może trochę zapomniany jest DropBox. Ta aplikacja udostępnia swoją przestrzeń dyskową i pozwala na przechowywania w chmurze naszych plików. Wersja Basic zapewnia 2 GB miejsca, więc stosunkowo niewiele, jednak z platformy można korzystać zarówno na komputerach, jak i na telefonach za pomocą aplikacji. Jeśli szukamy rozwiązania odpowiedniego dla firmy, przyda nam się wykupienie jednej z opcji Business. Największy pakiet gwarantuje nam nieograniczoną ilość miejsca, a w rozliczeniu miesięcznym będzie nas kosztował 90 euro, więc 18 euro na jednego z 5 możliwych użytkowników. 

Plusem DropBoxa jest niewątpliwie możliwość przenoszenia i udostępniania plików z każdego poziomu - z telefonu na komputer, z komputera na tablet itp. Każda wersja konta jest dostępna najpierw do wypróbowania bezpłatnie przez miesiąc, więc możemy sprawdzić, czy faktycznie podoba nam się usługa, zanim zdecydujemy się na zakup.

REKLAMA

A jeśli potrzebujemy czegoś szybszego?

Istnieje kilka aplikacji, które stworzone zostały z myślą głównie o udostępnianiu plików, jak np. MediaFire. Platforma ta działa podobnie jak WeTransfer i jest bardzo prosta w obsłudze, a korzystać z jej podstawowych usług możemy nawet bez posiadania konta w aplikacji. Wystarczy, że przeciągniemy dany plik na stronę główną, poczekamy, aż się załaduje, a następnie za pomocą opcji share wygeneruje się link, który możemy wysyłać dalej lub wybrać opcję share i wysłać plik bezpośrednio na wybrane medium społecznościowe. MediaFire pozwala także na tworzenie folderów w celu pogrupowania naszych dokumentów czy zdjęć. Darmowa wersja zapewnia nam 10 GB miejsca i wymaga jedynie założenia konta. Wersja Pro zapewnia nam do 1 TB miejsca, a wersja Business aż do 100 TB. Obie opcje można obecnie kupić w promocyjnej cenie za odpowiednio 3,75 dol. i 40 dol. miesięcznie. 

Alternatywną aplikacją dla WeTransfer jest także SendSpace. Ta platforma jest darmowa i prawdopodobnie najłatwiejsza w obsłudze. Na głównej stronie SendSpace znajduje się prostokątny obszar przypominający panel wyszukiwarki, który wystarczy kliknąć, aby otworzył się folder z plikami z naszego komputera. Teraz wybieramy, co chcemy udostępnić, SendSpace załaduje nasz plik i ukaże nam panel, w który należy wpisać adres email adresata. Tą metodą możemy jednak udostępniać pliki tylko do 300 MB wielkości. Wersja płatna zwiększy tę wielkość do 5 GB lub 10 GB w zależności od pakietu. Zakup opcji Pro Base lub Pro Plus będzie kosztował nas 7,99 dol. lub 17,99 dol. miesięcznie, jednak pozwoli na zabezpieczenie naszych plików hasłem, wysyłanie kilku plików za pomocą jednego linku czy zapewni dostęp do nielimitowanego miejsca przechowywania bez limitu czasowego. 

Czytaj teraz: Jak wysłać duży plik za darmo?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA