REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Twój Galaxy przestał widzieć swój własny akumulator? Jest na to sposób

Najnowsza wersja Androida z One UI zawiera drobną, choć kuriozalną usterkę związaną z diagnostyką akumulatora. Wraz ze zmianą roku na 2021 ów akumulator przestaje być widziany przez oprogramowanie. Na szczęście nie musimy czekać na oficjalną łatkę.

04.01.2021
12:23
samsung-galaxy-s20-fe-10
REKLAMA

Moduł diagnostyki i konserwacji akumulatora na co dzień raczej użytkownikom telefonów się nie przydaje. Od czasu do czasu informacje z niego mogą okazać się jednak dość cenne. Niestety, wraz z rozpoczęciem nowego roku ów moduł w telefonach Galaxy stał się tymczasowo bezużyteczny. Nie we wszystkich modelach, a tylko tych pracujących pod kontrolą systemu Android z One UI 3.0.

REKLAMA

System ten trafił bądź trafia między innymi na telefony Galaxy S20, Galaxy S20 FE, Galaxy Note20 i Galaxy S10, a więc na topowe modele tego producenta. Zaktualizowane modele przestały wyświetlać jakiekolwiek statystyki użytkowania akumulatora. Co zabawne, gdy ręcznie ustawimy datę w urządzeniu na 31 grudnia ubiegłego roku (lub wcześniejszą) problemy jak ręką odjął. O co chodzi?

Samsung Galaxy z Androidem z One UI 3.0 nie wyświetla stanu akumulatora. Jak to naprawić?

Samsung na razie nie potwierdził oficjalnie, że problem występuje. To niestety najpewniej oznacza, że nawet nie rozpoczęto prac nad łatką usuwającą problem. Jest bardzo możliwe że wadliwy moduł nie pochodzi z niskopoziomowej części systemu, co sugeruje dużo łatwiejszą do przeprowadzenia naprawę za pomocą aktualizacji tegoż modułu przez Galaxy Store – zamiast aktualizowania całego systemu.

Na szczęście nie musimy czekać, by się przekonać że to prawda. Problem użytkownicy mogą usunąć na własną rękę, w czym pomaga SamMobile. W tym celu należy:

REKLAMA
  1. Uruchomić aplikację Ustawienia
  2. Wejść w Aplikacje
  3. Kliknąć w trzy kropki w prawym górnym rogu i zaznaczyć opcję Pokaż aplikacje systemowe
  4. Z listy wybrać Samsung Device Health Manager Service
  5. Wybrać Domyślna pamięć a następnie Wyczyść dane

Powinno działać, co potwierdzają użytkownicy. Niestety, nie mogę samodzielnie tego zweryfikować. Mój Galaxy S10+ nadal pracuje pod kontrolą Androida z One UI 2.5, niecierpliwie czekając na zapowiedziane dla tego konkretnego modelu na styczeń uaktualnienie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA