W Iranie zgasło światło, bo ludzie za mocno kopali kryptowaluty. Elektrownie nie dają rady
Po tym, jak Stany Zjednoczone nałożyły na Iran sankcje, sprawiając że ten nie może już liczyć na ogromne zyski z eksportu ropy naftowej, kraj ten musi radzić sobie w nieco inny, bardziej futurystyczny sposób. Chodzi o tzw. kopanie kryptowalut, które w 2021 r. spopularyzowało się w Iranie tak bardzo, że tamtejsza infrastruktura energetyczna nie radzi sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na prąd.

REKLAMA