REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Były szef Rockstara założył własne studio, aby stworzyć lepsze GTA. Teraz wsparli go bogaci Chińczycy

Leslie Benzies to jeden z najważniejszych producentów serii Grand Theft Auto. Prezes Rockstar North odszedł ze struktur Take-Two w 2016 r. Od tego czasu były CEO ma tylko jedną misję: zagrać na nosie dawnym pracodawcom i stworzyć jeszcze lepsze GTA. Teraz Benzies pozyskał potężnych sojuszników.

26.09.2020
17:22
Everywhere - "pogromca GTA" - dostało chińskie wparcie
REKLAMA

Leslie Benzies odszedł z Rockstar North w 2016 r. Wcześniej piastował tam stanowisko prezesa, bezpośrednio odpowiadając za takie tytuły jak GTA III, Manhunt, Red Dead Redemption, L.A. Noire czy GTA V. Szkot wszedł w konflikt z Take-Two Interactive dotyczący zaległych honorariów. Strony podpisały porozumienie w 2018 r., dwa lata po odejściu 49-latka z firmy.

REKLAMA

Od 2016 r. Leslie Benzies ma tylko jedną misję: stworzyć lepsze GTA niż GTA.

Benzies założył w 2018 r. własne studio deweloperskie: Build a Rocket Boy Games. Byłemu prezesowi Rockstara udało się ściągnąć do firmy prawie 150 deweloperów, w tym wielu byłych kolegów pracujących przy GTA. Wszystkie zatrudnione osoby spaja jedna wizja: stworzyć najlepsze Grand Theft Auto w historii. W ten sposób rozpoczęto prace nad Everywhere - „pogromcą Rockstara“ od weteranów z branży gier.

Przez dwa kolejne lata o projekcie było umiarkowanie cicho. Wiedzieliśmy tylko, że tytuł powstaje na silniku Amazon Lumberyard, a także zaoferuje tryb dla jednego oraz wielu graczy. Gdy wybuchła epidemia koronawirusa, Leslie zapewniał, że prace nad projektem trwają nieprzerwanie, a deweloperzy tworzą niezwykle ambitną grę we własnych domach.

Teraz Everywhere zyskało potężnego sojusznika. To chiński gigant Netease.

 class="wp-image-1436360"

Chiński Netease łącznie z kilkoma innymi podmiotami zainwestował w „pogromcę Rockstara“ 42 miliony dolarów. Branża gier widziała znacznie większe kwoty, ale to wciąż potężna suma, która zapewni studio wypłacalność. Dzięki tym środkom drużyna Benziesa może kontynuować prace nad jednym z najbardziej ambitnych projektów, jakie aktualnie powstają.

Netease to technologiczny moloch zatrudniający prawie 20 000 osób na całym świecie. Właśnie ta firma dystrybuuje na rynku Państwa Środka takie serie jak Diablo, Warcraft czy Overwatch, jednocześnie tworząc własne IP dedykowane chińskim graczom. Jedno z najpopularniejszych to Westward Journey. Tak jak inne chińskie molochy, również Netease planuje agresywną ekspansję na rynki zachodnie, sięgając nie tylko po smartfony i komputery osobiste, ale również konsole.

REKLAMA

Everywhere to wciąż wielka niewiadoma.

Nie wiemy jak wygląda ten tytuł, czym będzie się różnił od GTA ani w jakim miejscu i jakich czasach zostanie umiejscowiony. Biorąc jednak pod uwagę gigantyczne doświadczenie i znaczne umiejętności Benziesa, warto zapamiętać roboczą nazwę tego projektu. To jedna z niewielu inicjatyw, która ma jakiekolwiek szanse utrzeć nos Rockstarowi oraz Take-Two.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA