REKLAMA

8K, 8K i jeszcze raz 8K. Telewizory LG w tym roku będą nam imponować rozdzielczością

Koniec przecieków i tajemnic. Wiemy już z oficjalnych źródeł, jakie telewizory pokaże LG na tegorocznych targach CES. Niemal wszystkie sztandarowe modele pracować będą w rozdzielczości 8K.

03.01.2020 18.24
lg telewizory 2020
REKLAMA

LG jest bardzo dumne z faktu, że jako pierwsze otrzymało certyfikację 8K i zamierza tym faktem grać – zwłaszcza że przy okazji okazało się, że istotna część konkurencyjnych modeli telewizorów 8K stosuje techniki powodujące, że faktyczna oferowana przez nie rozdzielczość jest nieco mniejsza.

REKLAMA

Trzy telewizory LG NanoCell 8K z wygaszaniem Full Array i HDMI 2.1.

Paradę nowości otwierają nowe telewizory LCD z linii NanoCell, w których – jak nazwa sugeruje – nanopowłoka na wyświetlaczu pozwala na uzyskanie szerszej palety barwnej. Nowością na ten rok są oczywiście matryce zdolne do wyświetlania pełnego 8K, bez sztuczek w postaci sub-pixel rendering.

lg telewizory 2020 class="wp-image-1065303"

Trzy nowe linie telewizorów LCD 8K, jakie zostaną pokazane, będą wyposażone w wygaszanie w systemie FALD, co ma gwarantować bardzo wysoki kontrast. W telewizorach tych pojawi się też trzecia generacja procesorów Alpha 9, z jeszcze skuteczniejszymi mechanizmami rekonstrukcji obrazu. Wyposażono je też w złącza HDMI 2.1 z obsługą eARC, ALLM i VRR. Nowością jest też natywna obsługa kodeka AV1. Nie zabraknie rzecz jasna Dolby Vision, Dolby Atmos i asystenta ThinQ.

Telewizory pojawią się w sklepach oznaczone jako Nano95, Nano97 i Nano99. Dostępne będą w wersjach 55-, 65- i 75-calowych.Ceny nie są znane. Szczegółowe parametry techniczne mamy poznać na targach CES, a także różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.

8K, HDMI 2.1, Alpha 9-3 i wszystko powyższe trafi również do LG OLED TV ZX.

Linia ZX (zet-dziesięć) składać się będzie z dwóch odmian: 77- i 88-calowej. Podobnie jak nowe NanoCell, również i nowe OLED TV oferować będą pełne 8K, bez żadnych sztuczek. Procesor Alpha 9 trzeciej generacji również i tu będzie dbał o rekonstrukcję utraconych w skompresowanym obrazie szczegółów. Nie zabraknie też złącz HDMI 2.1. i obsługi kodeka AV1, a także Dolby Vision, Dolby Atmos. AirPlay 2 i HomeKita.

REKLAMA
lg telewizory 2020 class="wp-image-1065306"

Więcej szczegółów na ich temat na razie niestety nie znamy. Nie spodziewamy się też, by były to urządzenia przeznaczone dla zwykłych śmiertelników. Tak duże matryce OLED o tak wysokiej gęstości pikseli prawdopodobnie oznaczają wydatek rzędu 100 tys. zł. No ale pomarzyć zawsze można.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA