REKLAMA

Pierwsze „prawdziwe telewizory 8K” dopiero w przyszłym roku. Zadebiutują w ofercie LG

Consumer Technology Association (CTA) wydała swój pierwszy certyfikat 8K Ultra HD. Nie otrzymał go żaden z telewizorów 8K, jakie znajdują się aktualnie w sprzedaży. Pojawią się dopiero na przyszłorocznych targach CES, na stoisku LG.

17.12.2019 09.59
lg oled tv 8k
REKLAMA
REKLAMA

Consumer Technology Association (CTA) wspólnie z LG poinformowały o przyznaniu pierwszego w branży certyfikatu 8K Ultra HD. Jak nietrudno się domyślić za sprawą firmy partnerskiej, ów certyfikat został przyznany telewizorom firmy LG. Te jednak zostaną pokazane dopiero na początku przyszłego roku: na targach CES 2020 w Las Vegas.

Ktoś mógłby słusznie się zastanowić czemu dopiero teraz taki certyfikat zostaje przyznany i czemu właśnie firmie LG. Przecież telewizory 8K są z nami już od pewnego czasu, a samo LG nawet nie było pierwsze we wprowadzeniu ich na rynek. Sęk w tym, ze CTA stawia względem telewizorów 8K bardzo konkretne wymagania. I wygląda na to, że żaden ze sprzedawanych telewizorów ich nie spełnia.

Telewizory LG jako pierwsze z certyfikatem 8K Ultra HD. Ale co to właściwie oznacza?

Pierwszym wymogiem stawianym przez CTA jest oczywiście zdolność do wyświetlania wideo w rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli. Na tym jednak nie koniec. Telewizor ma osiągać przynajmniej 50-procentową modulację kontrastu w siatce 1x1. Przyszłoroczne telewizory LG mają osiągać 90-procentową. Dodatkowo, telewizor 8K Ultra HD ma zawierać przynajmniej jedno złącze HDMI 2.1 i obsługiwać HDR.

REKLAMA

- CTA to autorytet branży elektroniki użytkowej. Wykorzystanie logo 8K Ultra HD od CTA przez LG to jasny komunikat, że telewizory LG z prawdziwym 8K zapewnią konsumentom doświadczenia których oczekują. Spodziewamy się, że telewizory LG 8K na 2020 r. wyznaczą standard telewizyjnej branży – skomentował Nam Ho-jun, wiceprezes działu badawczo-rozwojowego LG w przygotowanym oświadczeniu. To oczywisty prztyczek w stronę konkurentów z Japonii i Korei.

Konkurencja na pewno jednak szykuje już swoją odpowiedź. Jej formę – czy to kwestionowanie standardów CTA, czy też zaprezentowanie lepszych produktów – poznamy na pewno już niebawem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA