REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Nie daj się zaskoczyć. mBank wprowadza duże zmiany w sposobie logowania do serwisu transakcyjnego

14 września mBank wprowadzi ważne zmiany dotyczące m.in. sposobu logowania do serwisu transakcyjnego. Ruszyła kampania informacyjna, która ma przygotować klientów na nowe.

30.07.2019
18:06
mBank zmienia sposób logowania do serwisu transakcyjnego
REKLAMA
REKLAMA

„Nie daj się zaskoczyć” - takim hasłem mBank informuje o zmianach w sposobie logowania i autoryzacji, które nastąpią od 14 września. Klienci otrzymują w serwisie transakcyjnym wiadomości z krótkim przeglądem zmian i linkiem do artykułu, który dokładnie omawia wszystkie nowości. Bank tłumaczy, że zmiany mają związek z dostosowaniem do unijnej dyrektywy o mało przyjaznym skrócie PSD2.

Koniec z prostym logowaniem do serwisu transakcyjnego.

To ciekawe, ale największe kontrowersje wzbudzają wśród użytkowników zmiany w sposobie logowania do serwisu transakcyjnego. Widać to szczególnie w komentarzach pod tekstami na ten temat. „Będzie trudniej” - taki wniosek wysnuwają użytkownicy, zapominając przy tym, że powinno być zarazem bezpieczniej.

Obecnie, żeby zalogować się do serwisu transakcyjnego przez przeglądarkę wystarczy podanie loginu i hasła.  Od września użytkownicy zostaną poproszeni o dodatkowe zabezpieczenie: będzie to hasło SMS lub mobilna autoryzacja przez aplikację.

Jeżeli chcemy logować się szybciej, będzie jeszcze trzecia opcja - zapamiętanie przeglądarki, do czego mBank zachęca:

To duże ułatwienie, zachęcamy, abyś z niego skorzystał. Wystarczy, że w serwisie transakcyjnym klikniesz w nasz komunikat (zobacz niżej, jak on wygląda) i potwierdzisz to kodem sms lub mobilną autoryzacją.

Taki mechanizm jest oczywiście znany od dawna i stosowany przez wiele witryn.

Istotne jest, że nie zmieni się sposób logowania do aplikacji mobilnej.

Mobilna autoryzacja za pomocą dedykowanej aplikacji mBank Token.

Mobilna autoryzacja odbywać się będzie nie tylko z poziomu aplikacji mBanku na smartfony i tablety, jak to dzieje się teraz, ale również z dedykowanej aplikacji mBank Token. Oprogramowanie dostępne będzie w Apple App Store i Google Play. Mobilna autoryzacja będzie dostępna na wszystkich urządzeniach, na których mamy zainstalowaną i aktywowaną aplikację.

mBank zwraca uwagę, że chodzi nie tylko o wygodę, ale i bezpieczeństwa - bo powiadomienie autoryzacyjne będzie dostępne na wielu urządzeniach, dlatego będzie można je anulować np. w przypadku, gdy telefon wpadł w niepowołane ręce, a złodziej jakimś cudem był w stanie zalogować się do aplikacji.

Jakie inne zmiany czekają klientów mBanku?

Zmianie ulegnie sposób aktywacji aplikacji mobilnej. mBank będzie mógł prosić o podanie kody do ostatnio zainstalowanej aplikacji, hasła do serwisu transakcyjnego lub wybranych cyfr z karty płatniczej.

REKLAMA

Od 14 września wyłączona zostanie lekka wersja serwisu transakcyjnego dostępna pod adresem www.m.mbank.pl. mBank chce, by klienci korzystali z aplikacji mobilnej.

mBank przypomina również, że w związku z wymogami dyrektywy PSD2 możemy być częściej proszeni podanie kodu PIN przy transakcjach zbliżeniowych kartami. Dotyczy to również transakcji poniżej 50 zł. Dyrektywa PSD2 wprowadza zmianę wytycznych dotyczących autoryzacji PIN-em. Ma to się odbywać co piątą transakcję lub szybciej, jeżeli przekroczymy limit 150 eur.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA