Biznes  / Lokowanie produktu

Aplikuj do drugiej edycji międzynarodowego programu edukacyjnego. Szkoła Pionierów PFR pomoże rozkręcić startup

Polski Fundusz Rozwoju razem z Allegro uruchomił II edycję popularnego programu edukacyjnego: Szkoła Pionierów PFR. Do udziału zaprasza młodych, przyszłych przedsiębiorców chcących działać w branży nowych technologii. Intensywne warsztaty wystartują we wrześniu. Ale aplikować można tylko do 25 czerwca.

Masz od 20 do 35 lat? Interesujesz się nowymi technologiami? A przy okazji chcesz wyznaczyć kierunek rozwoju dla siebie i swojego biznesu? Chcesz przyśpieszyć rozwój swoich pomysłów? Jeżeli na powyższe za każdym razem odpowiedź brzmiała: tak, to nowatorski program edukacyjny Polskiego Funduszu Rozwoju - Szkoła Pionierów PFR jest propozycją w sam raz dla ciebie.

Celem tej inicjatywy PFR jest wyłonienie 50 młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi. Szkoła Pionierów PFR będzie wspierać tworzenie przez nich innowacyjnych projektów. Takich, które mogą - w dalszej perspektywie - być skomercjalizowane. Najpierw na rynku polskim, potem globalnym.

Rzecz również w nauczaniu kluczowych kompetencji zdefiniowanych podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Zaliczają się do nich:kompleksowe rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, kreatywność, zarządzanie ludźmi, współpraca z innymi.

Stolica Polski i europejskiego startupu

W ramach Szkoły Pionierów PFR uczestnicy będą uczyć się kluczowych kompetencji przyszłości pod okiem ekspertów przez trzy tygodnie w Warszawie i tydzień w Berlinie rozwijać własne innowacyjne projekty. To dla nich wyjątkowa okazja, żeby w przyśpieszonym trybie rozwinąć swoje pomysły do poziomu atrakcyjnego dla inwestorów.

Szkolenie w stolicy Niemiec umożliwi uczestnikom spojrzenie na swoje projekty z nowej perspektywy oraz zrozumienie możliwości skalowania swoich projektów. To też wyjątkowo szansa, aby na tak wczesnym etapie projektu poznać berlińskim ekosystem – mekkę dla europejskich startupów. Miejsce to może pochwalić się tytułem trzeciego miasta w Europie z największą liczbą jednorożców, a w 2018 r. zanotowano tam aż 70-procentowy wzrost inwestycji w berlińskie startupy.

Tak buduje się bazę innowatorów technologicznych

Szkoła Pionierów PFR ma stworzyć bazę innowatorów i przedsiębiorców technologicznych w Polsce, w których w przyszłości można inwestować - także tzw. smart money: pozafinansowe korzyści jakie daje inwestor. I mają na to iść naprawdę spore środki.

Szkoła Pionierów PFR jest częścią strategii rozwoju polskiego ekosystemu innowacji i odpowiada na realne potrzeby rynku. Jest to największy projekt inwestycyjny Venture Capital w CEE – tylko fundusze VC zarządzane przez PFR Ventures mają do zainwestowania w innowacyjne projekty ponad 3 mld złotych. Jednak samo finansowanie to nie wszystko, potrzebne jest tzw. Smart Money, czyli połączenie pieniędzy z know-how i kompetencjami biznesowymi. Tę lukę kompetencyjną wypełnia Szkoła Pionierów PFR - uważa Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Szkoła Pionierów PFR - pierwsza edycja zakończona pełnym sukcesem!

Twórcy projektu Vibro View – innowacyjnego rozwiązania dla osób niewidomych, które pozwala na lepsze rozpoznanie otoczenia i ułatwia codzienne funkcjonowanie - okazali się najlepsi wśród finałowych 14 zespołów pierwszej edycji Szkoły Pionierów PFR. Proponują zainstalować w lasce osoby niewidomej np. radar, który z o wiele większym wyprzedzeniem mógłby informować niewidomego np. o samochodzie czy koszu na śmieci.

Ale nie tylko sami laureaci będą dobrze wspominają pierwszą edycję tego wyjątkowego programu edukacyjnego.

Jako osoba z uczelni technicznej byłem świadomy, że moje kompetencje biznesowe, wyniesione z Politechniki były na niskim poziomie. Ten intensywny, miesięczny kurs mocno to zmienił - mówi Maciej Królikowski, którego zespół tworzy spersonalizowane ortezy drukowane 3D, dla pacjentów po odniesionym urazie ortopedycznym (np. złamanie, skręcenie, zwichnięcie).

Możliwość rozwoju kompetencji w ramach Szkoły Pionierów PFR akcentuje także Damian Zapłata, Chief Commercial Officer, członek zarządu w Allegro - partnera inicjatywy.

Jesteśmy w kolejnej edycji Szkoły Pionierów PFR, ponieważ wspieramy przedsiębiorczość Polaków w różny sposób. Oczywiście głównie w ekosystemie Allegro, łączącym 17 milionów klientów ze 125 tysiącami profesjonalnych sklepów, ale także w tym innowacyjnym projekcie, który młodym Polkom i Polakom daje kontakt z praktykami nowoczesnego biznesu i pokazuje, że można planować rozwój kompetencji przedsiębiorcy z rozmachem i w bardzo szerokiej perspektywie. Pokazała to już pierwsza edycja, w której powstało kilka naprawdę świetnych projektów, z szansą na rozwój międzynarodowy. Liczę, że i w obecnej edycji pozyskamy wizjonerów, o których świat jeszcze nie raz usłyszy - twierdzi.

szkoła pionierów pfr rada

Co musisz zrobić, żeby złapać swoją szansę?

Aplikować można jeszcze tylko do 25 czerwca. By to zrobić trzeba wypełnić prosty formularz aplikacyjny dostępny na stronie Szkoły Pionierów PFR. W drugim etapie naboru - spotkaniu z komisją - wyłonionych będzie 50 młodych osób, które dołączą do programu. Szkoła Pionierów PFR ruszy we wrześniu. Organizator pokrywa koszty szkolenia, wyżywienia w czasie warsztatów oraz podróż i pobyt w Berlinie. Po stronie zakwalifikowanego uczestnika są: opłata administracyjna w wysokości 500 zł i zakwaterowanie podczas warsztatów w Warszawie.

Nad wartością merytoryczną warsztatów czuwa Rada Programowa, w skład której wchodzą m.in.: Eliza Kruczkowska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Damian Zapłata – Chief Commercial Officer, członek zarządu w Allegro, Aleksandra Przegalińska – badaczka MIT/Akademii Leona Koźmińskiego czy Filip Granek – założyciel XTPL i laureat tytułu Przedsiębiorca Roku 2019.

*Materiał powstał we współpracy z PFR.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst