1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Aplikuj do drugiej edycji międzynarodowego programu edukacyjnego. Szkoła Pionierów PFR pomoże rozkręcić startup

Lokowanie produktu

Polski Fundusz Rozwoju razem z Allegro uruchomił II edycję popularnego programu edukacyjnego: Szkoła Pionierów PFR. Do udziału zaprasza młodych, przyszłych przedsiębiorców chcących działać w branży nowych technologii. Intensywne warsztaty wystartują we wrześniu. Ale aplikować można tylko do 25 czerwca.

18.06.2019
13:32
szkoła pionierów pfr druga edycja

Masz od 20 do 35 lat? Interesujesz się nowymi technologiami? A przy okazji chcesz wyznaczyć kierunek rozwoju dla siebie i swojego biznesu? Chcesz przyśpieszyć rozwój swoich pomysłów? Jeżeli na powyższe za każdym razem odpowiedź brzmiała: tak, to nowatorski program edukacyjny Polskiego Funduszu Rozwoju - Szkoła Pionierów PFR jest propozycją w sam raz dla ciebie.

Celem tej inicjatywy PFR jest wyłonienie 50 młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi. Szkoła Pionierów PFR będzie wspierać tworzenie przez nich innowacyjnych projektów. Takich, które mogą - w dalszej perspektywie - być skomercjalizowane. Najpierw na rynku polskim, potem globalnym.

Rzecz również w nauczaniu kluczowych kompetencji zdefiniowanych podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Zaliczają się do nich:kompleksowe rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, kreatywność, zarządzanie ludźmi, współpraca z innymi.

Stolica Polski i europejskiego startupu

W ramach Szkoły Pionierów PFR uczestnicy będą uczyć się kluczowych kompetencji przyszłości pod okiem ekspertów przez trzy tygodnie w Warszawie i tydzień w Berlinie rozwijać własne innowacyjne projekty. To dla nich wyjątkowa okazja, żeby w przyśpieszonym trybie rozwinąć swoje pomysły do poziomu atrakcyjnego dla inwestorów.

Szkolenie w stolicy Niemiec umożliwi uczestnikom spojrzenie na swoje projekty z nowej perspektywy oraz zrozumienie możliwości skalowania swoich projektów. To też wyjątkowo szansa, aby na tak wczesnym etapie projektu poznać berlińskim ekosystem – mekkę dla europejskich startupów. Miejsce to może pochwalić się tytułem trzeciego miasta w Europie z największą liczbą jednorożców, a w 2018 r. zanotowano tam aż 70-procentowy wzrost inwestycji w berlińskie startupy.

Stolica Niemiec mocno wybija się na tle europejskiego środowiska startupowego. Działa tam najwięcej międzynarodowych zespołów: 50 proc.i znajduje się najwięcej zewnętrznego kapitału: 54 proc. dla wschodzących firm. Prawie połowa berlińskich startupów pracuje nad cyfrowymi modelami biznesowymi. Warsztaty zagraniczne w tym miejscu umożliwią polskim wizjonerom technologicznym zrozumienie możliwości skalowania swoich projektów poprzez współpracę z przedsiębiorcami i przedsiębiorczyniami z sukcesami na koncie - przekonuje Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

szkola pionierow pfr drony

Tak buduje się bazę innowatorów technologicznych

Szkoła Pionierów PFR ma stworzyć bazę innowatorów i przedsiębiorców technologicznych w Polsce, w których w przyszłości można inwestować - także tzw. smart money: pozafinansowe korzyści jakie daje inwestor. I mają na to iść naprawdę spore środki.

Szkoła Pionierów PFR jest częścią strategii rozwoju polskiego ekosystemu innowacji i odpowiada na realne potrzeby rynku. Jest to największy projekt inwestycyjny Venture Capital w CEE – tylko fundusze VC zarządzane przez PFR Ventures mają do zainwestowania w innowacyjne projekty ponad 3 mld złotych. Jednak samo finansowanie to nie wszystko, potrzebne jest tzw. Smart Money, czyli połączenie pieniędzy z know-how i kompetencjami biznesowymi. Tę lukę kompetencyjną wypełnia Szkoła Pionierów PFR - uważa Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Szkoła Pionierów PFR - pierwsza edycja zakończona pełnym sukcesem!

Twórcy projektu Vibro View – innowacyjnego rozwiązania dla osób niewidomych, które pozwala na lepsze rozpoznanie otoczenia i ułatwia codzienne funkcjonowanie - okazali się najlepsi wśród finałowych 14 zespołów pierwszej edycji Szkoły Pionierów PFR. Proponują zainstalować w lasce osoby niewidomej np. radar, który z o wiele większym wyprzedzeniem mógłby informować niewidomego np. o samochodzie czy koszu na śmieci.

Ale nie tylko sami laureaci będą dobrze wspominają pierwszą edycję tego wyjątkowego programu edukacyjnego.

Jako osoba z uczelni technicznej byłem świadomy, że moje kompetencje biznesowe, wyniesione z Politechniki były na niskim poziomie. Ten intensywny, miesięczny kurs mocno to zmienił - mówi Maciej Królikowski, którego zespół tworzy spersonalizowane ortezy drukowane 3D, dla pacjentów po odniesionym urazie ortopedycznym (np. złamanie, skręcenie, zwichnięcie).

Możliwość rozwoju kompetencji w ramach Szkoły Pionierów PFR akcentuje także Damian Zapłata, Chief Commercial Officer, członek zarządu w Allegro - partnera inicjatywy.

Jesteśmy w kolejnej edycji Szkoły Pionierów PFR, ponieważ wspieramy przedsiębiorczość Polaków w różny sposób. Oczywiście głównie w ekosystemie Allegro, łączącym 17 milionów klientów ze 125 tysiącami profesjonalnych sklepów, ale także w tym innowacyjnym projekcie, który młodym Polkom i Polakom daje kontakt z praktykami nowoczesnego biznesu i pokazuje, że można planować rozwój kompetencji przedsiębiorcy z rozmachem i w bardzo szerokiej perspektywie. Pokazała to już pierwsza edycja, w której powstało kilka naprawdę świetnych projektów, z szansą na rozwój międzynarodowy. Liczę, że i w obecnej edycji pozyskamy wizjonerów, o których świat jeszcze nie raz usłyszy - twierdzi.

szkoła pionierów pfr rada class="wp-image-957497"

Co musisz zrobić, żeby złapać swoją szansę?

Aplikować można jeszcze tylko do 25 czerwca. By to zrobić trzeba wypełnić prosty formularz aplikacyjny dostępny na stronie Szkoły Pionierów PFR. W drugim etapie naboru - spotkaniu z komisją - wyłonionych będzie 50 młodych osób, które dołączą do programu. Szkoła Pionierów PFR ruszy we wrześniu. Organizator pokrywa koszty szkolenia, wyżywienia w czasie warsztatów oraz podróż i pobyt w Berlinie. Po stronie zakwalifikowanego uczestnika są: opłata administracyjna w wysokości 500 zł i zakwaterowanie podczas warsztatów w Warszawie.

Nad wartością merytoryczną warsztatów czuwa Rada Programowa, w skład której wchodzą m.in.: Eliza Kruczkowska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Damian Zapłata – Chief Commercial Officer, członek zarządu w Allegro, Aleksandra Przegalińska – badaczka MIT/Akademii Leona Koźmińskiego czy Filip Granek – założyciel XTPL i laureat tytułu Przedsiębiorca Roku 2019.

*Materiał powstał we współpracy z PFR.

Lokowanie produktu
Najnowsze