REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Biznes

Poznaliśmy najlepsze polskie startupy. Mogą mocno namieszać na świecie

Abbys Glass, Shelfwise, Sense monitoring, Nanopure technologies, Handerek Technologies i Genomtec - to najlepsze startupy w Polsce, czyli laureaci konkursu Start-up Challenge.

15.05.2018
22:12
Poznaliśmy najlepsze polskie startupy. Mogę mocno namieszać na świecie
REKLAMA
REKLAMA

O tytuł najlepszego startupu w jednej z sześciu kategorii rywalizowała setka firm. Do ścisłego finału dotarło tylko 18, a najlepsze z nich osobiście wybierał premier Morawiecki. Poznajmy więc szóstkę szczęśliwców, którzy na scenę European Startup Days dotarli dzięki ciężkiej pracy.

 class="wp-image-732867"
Sponsorem konkursu dla startupów był Bank ING. Tu jego przedstawicielka wita wszystkich przedsiębiorców na hali Spodka.

W kategorii zdrowie i biotechnologia wygrywa Genomtec.

Przenośne laboratorium, które mieści się w kieszeni. Brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe? To właśnie produkt Genomtec, który w ciągu zaledwie 20 minut jest w stanie identyfikować wirusy, bakterie, mutacje genetyczne i grzyby. Polskie laboratorium na chipie jest chronione międzynarodowymi zgłoszeniami patentowymi.

 class="wp-image-732861"
Genomtec

Pozostali nominowani:

 • Spectre - rozwiązanie Polaków pozwala na badania przyczyn powstawania nowotworów lub chorób neurodegeneracyjnych, a także diagnostykę guza, planowanie terapii czy projektowanie leków.
 • Medical Simulation Technologies - firma zajmuje się produkcją i sprzedażą symulatorów medycznych. Są wśród nich m.in. symulator echokardiografii przezprzełykowej czy punkcji przegrody międzyprzedsionkowej.

W kategorii środowisko wygrywa Handerek Technologies.

Pieniądze nie śmierdzą, prawda? Zwłaszcza, że na odpadach można zarobić. Laureat kategorii środowisko specjalizuje się w technologii plastikowej, która umożliwia przetwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych na całkowicie rafinowany olej napędowy i frakcje benzyny. W zeszłym roku Polacy otrzymali patent na reaktor, teraz oczekują na patent w procesie pełnej instalacji.

 class="wp-image-732864"
Handerek Technologies

Pozostali nominowani:

 • Innoaux - specjalizuje się w magazynowaniu energii w postaci wodoru i tlenu pozyskiwanych z elektrolizy wody. Taką energia można następnie wykorzystać w autach z napędem wodoro-tlenowym.
 • Innogea - pracuje nad pilotem swojej technologii utleniania metanu w kopalni.

W kategorii przemysł 4.0 wygrywa Nanopure technologies.

Czy świat nie byłby lepszy gdyby udało się nam zapobiegać powstawaniu rdzy na wrażliwych materiałach? Właśnie takie zadanie postawiała przed sobą firma Nanopure technologies, która obecnie szuka komercjalizacji technologii we współpracy z producentami i dystrybutorami farb i lakierów antykorozyjnych.

 class="wp-image-732858"
NanoPure Technologies

Pozostali nominowani:

 • BZB UAS - ta firma stworzyła bezzałogowy system latający do monitorowania obszarów rolnych, leśnych oraz krajobrazu razem z oceną stanu roślinności.
 • 3YourMind - poprawia wydajność przemysłowego wykorzystania druku 3D.

W kategorii tradycja i nowoczesność wygrywa Sense monitoring.

Sense monitoring pomoże zarządcom budynków. System firmy polega na laserowym monitoringu konstrukcji dachu. Jest to jedyny dostępny na rynku system, który nie ingeruje w konstrukcję ani nie ogranicza funkcjonowania monitorowanej przestrzeni. Umożliwia całodobową kontrolę drożności wpustów, warstw izolacji, a przede wszystkim ciężaru zalegającego śniegu.

 class="wp-image-732855"
Sense monitoring

Pozostali nominowani:

 • XOXO WiFi - mobilny hotspot, zapewniający nielimitowany Internet w ponad 100 krajach na świecie.
 • Scroot - oprogramowanie do scooter i carsharingu.

W kategorii zarządzanie i analityka wygrywa Shelfwise.

Shelfwise opracowało technologię monitoringu półek sklepowych. Przyda się ona szczególnie przedstawicielom handlowym, którzy w kilka sekund będą wiedzieli, że ekspozycja produktów odpowiada uzgodnionym warunkom.

 class="wp-image-732852"
Shelfwise

Pozostali nominowani:

 • Emplocity - sztuczna inteligencja w rekrutacji i bot pomagający w zatrudnianiu pracowników.
 • Placeme - przewidywanie potencjału sprzedażowego. Narzędzie adresowane do sieci handlowych czy gastronomicznych.

W kategorii Client&Lifestyle wygrywa Abbys Glass.

 class="wp-image-732834"
Testujemy Abbys Glass.

Abbys Glass to interaktywne lustro dla salonów sprzedażowych. Za jego pomocą kupujący może zamówić ubrania do przymierzalni czy skorzystać ze spersonalizowanych propozycji. Wbudowana kamera daje sklepowi (np. Zarze) możliwość analizowania wyborów kupujących.

 class="wp-image-732849"
Abbys Glass

Pozostali nominowani:

 • Umownik - zawieranie umowy on-line bez konieczności podpisu.
 • Yosh.ai -  sztuczna inteligencja dla sklepów internetowych (m.in. automatyczne opisywanie produktów poprzez zastosowanie analizy obrazu)

Oto wszyscy laureaci, którym gratulujemy:

 class="wp-image-732846"

Zobacz naszą relację z European Start-up Days.

REKLAMA

Chcesz poznać więcej ciekawostek o startupach i posłuchać doświadczonych przedsiębiorców - zobacz stream live z European Stream Days od ING.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA