REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Twórcy startupów wymienią się pomysłami i zderzą z rzeczywistością w centrum stworzonym przez SGH i Bank Millennium

Jesteś studentem i myślałeś o własnym startupie? W Warszawie powstało miejsce właśnie dla ciebie.

22.03.2018
17:29
SGH i Bank Millenium stworzyły startupowe centrum
REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie chciała stworzyć specjalne miejsce, gdzie studenci, także z innych uczelni, a też ich absolwenci będą mogli pracować nad swoimi pomysłami związanymi z uruchomieniem startupu. Coś na wzór inkubatora kreatywności, w którym można zderzać własne idee z praktyką ekspertów od biznesu.

SGH miała pomysł, Bank Millenium pieniądze.

Pomysł stworzenia coworkingu startupowego przypadł do gustu w Banku Millennium, który postanowił sfinansować jego organizację. Efekt tej współpracy można podziwiać od dzisiaj – w siedzibie SGH podwoje otwiera „317G Coworking”.

Warto się starać – eksperci pomogą.

Startupowe centrum ma nowoczesny, modułowy design, by samą przestrzeń można było w miarę swobodnie dopasowywać do bieżących potrzeb. Ma to sprzyjać wymianie pomysłów i ich zderzeniu z rzeczywistością – również prawną i finansową oraz z opiniami ekspertów biznesowych.

Warsztaty i wykłady od dzisiaj.

Oficjalne otwarcie centrum coworkingu zapoczątkowało zaplanowane na kolejne tygodnie wspólne aktywności Banku Millennium i SGH: konsultacje z ekspertami banku oraz młodymi przedsiębiorcami z zakresu m.in. tworzenia startupów, finansów, marketingu, bezpieczeństwa, rozwoju aplikacji, bankowości elektronicznej oraz wielu innych istotnych obszarów dla tworzenia i rozwoju startupów.

Dzisiaj studenci i absolwenci mają okazję uczestniczyć m.in. w warsztatach design thinking z prof. dr. hab. Rafałem Kasprzakiem na temat budowania produktów i usług, których potrzebują klienci.

Twórcy startupów najczęściej z wyższym wykształceniem.

Startupowy coworking jak najbardziej wpisuje się w coraz wyraźniejszy trend w Polsce, które doskonale uwypuklono w raporcie „Polskie startupy 2017”. Okazuje się, że 58 proc. respondentów budujących dzisiaj w Polsce startupy to trzydziestolatkowie. Aż 82 proc. założycieli startupów ma wyższe wykształcenie, a 7 proc. spośród tych, którzy wypełnili ankietę ma tytuł naukowy.

Nie ma też wątpliwości, że tworzenie nowych startupów w Polsce to już proces ciągły, a nie jakiś incydent. Według danych z raportu wynika, że 14 proc. badanych było w fazie formułowania założeń i kreowania zespołu. Z kolei w ubiegłym roku działalność gospodarczą zarejestrowało 11 proc. respondentów.

REKLAMA

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA