Mniej pracy to większa efektywność? W przypadku Cisco Mobility Express jest to możliwe

Lokowanie produktu

Pozorny paradoks nie jest tu przypadkowy. Za mną kilka tygodni testów urządzenia, którego przeznaczenia nie potrafiłem zrozumieć. No bo jak, i czy w ogóle, da się uzyskać więcej w zarządzaniu siecią wewnętrzną przy mniejszym nakładzie pracy? Okazało się, że tak i jest to bardzo proste.

18.10.2017 07.49
Cisco Mobility Express

Najnowsze - biznesowe rozwiązania technologiczne najlepiej poznaje się wiedząc o nich tyle, co nic. Tym sposobem możemy spojrzeć na problem z pozycji nowego użytkownika, który zaangażowany w prowadzenie swojej działalności nie ma wiedzy ani tym bardziej czasu na zaawansowane działania informatyczne.

Dlatego poznając produkt Cisco, warto zdać się na wiedzę ekspertów tej firmy i dać się ponieść prostej konfiguracji, która trwa... maksymalnie 10 min.

Większy problem możemy mieć z tym, by zrozumieć czym jest Cisco Mobility Express?

Wyobraźmy sobie, że możemy przy najmniejszym stopniu zaangażowania korzystać z technologii o najwyższym stopniu złożoności, jednocześnie kompletnie się na tym nie znając.

Cisco Mobility Express to rodzaj “nadajnika” spajającego sieć firmy. Jego zadaniem jest połączyć wszystkie nasze urządzenia, łącznie z urządzeniami mobilnymi (smartfon, tablet) w jedną spójną konstrukcję, którą możemy obsługiwać w obrębie jednego interfejsu, tym samym samodzielnie zdiagnozować problem, podglądać aktywne w sieci urządzenia czy statystyki firmy.

Cisco Mobility Express class="wp-image-608894"

Klient stawia zawsze na zysk

Rozwiązanie skierowane jest do firm, zwłaszcza takich, gdzie czas gra pierwszorzędną rolę. Ten kto chce rozwijać firmę, nie chce tracić czasu i pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę sieciową.

I tutaj pojawia się największy atut Mobility Express - obsługa tego produktu nie wymaga zaplecza informatycznego. Nie ma konieczności zatrudniania informatyka, administratora czy innego specjalisty, który będzie zajmował się tylko siecią firmy. To co jest nam niezbędne, mamy w obrębie jednego urządzenia dostępowego. Jednym słowem - to my decydujemy z pozycji naszego komputera, co dzieje się z innymi urządzeniami i w jakim zakresie.

Nie musimy mieć do tego nawet kontrolera sieci WLAN, bo Cisco Mobility Express zastępuje go całkowicie. Producent nie stawia też wymagań odnośnie naszej starej infrastruktury informatycznej: masz router, masz kable, czyli masz wszystko. Co więcej, po instalacji kontrolera, przepustowość internetu znacznie się zwiększy bez dodatkowych inwestycji w narzędzia.

Jesteśmy gotowi, kupujemy i startujemy

Zwykle instalacja tego typu urządzeń, oprócz najprostszych routerów domowych, zajmuje sporo czasu, nerwów i kilku internetowych instrukcji. W gorszym przypadku wymaga pomocy fachowca, który nierzadko każe sobie słono płacić za kilka godzin pracy.

W przypadku sprzętu marki Cisco, po rozpakowaniu punktu dostępowego podłączamy go za pomocą kabla power over ethernet do routera. I tyle. W jednym kroku nasz kontroler rozesłał sieć.

Dalszą konfigurację przeprowadzimy bezpośrednio z pozycji komputera poprzez witrynę internetową. Oczywiście dla użytkowników mobilnych przeznaczono aplikację Cisco Wireless, którą pobieramy ze sklepu Google Play lub App Store.

Poprzez WiFi łączymy się z naszym urządzeniem i otrzymamy odpowiedni dla nas adres IP, wprowadzamy uniwersalne hasło i przechodzimy do bardzo intuicyjnej konfiguracji. Po jej zatwierdzeniu, system się zrestartuje i uruchomi wszystkie potrzebne nam funkcje.

Przechodzimy do zarządzania siecią

Od tej pory to co nas interesuje zawiera interfejs obsługowy dla administratora. Z tej pozycji jesteśmy w stanie z siecią zrobić niemal wszystko: zabezpieczyć, zdiagnozować i naprawić problemy z połączeniem, a także monitorować urządzenia, które się do niej podłączają, blokować wybrane witryny i obserwować ruch użytkowników.

Dla kogo w ogóle jest Cisco Mobility Express? W założeniu dla małych i średnich przedsiębiorstw, które lwią część swojej pracy wykonują w Internecie. W praktyce dla każdego, kto nie chce płacić zbyt dużo za spore udogodnienia i poczucie bezpieczeństwa, które firma oferuje swoim klientom, dzięki gwarantowanej ochronie danych.

Wsparcie techniczne również wygląda całkiem profesjonalnie i przyjemnie. W praktyce na każde pytanie odpowiedź otrzymuje niemal automatycznie, a obsługa klienta natychmiast reaguje na podesłane zapytania.

Nasza nowa agencja miała w domyśle pracować tylko zdalnie.

Tymczasem Cisco sprawia, że wraca mi chęć na wynajem biura, ponieważ mógłbym monitorować wszystko to, co właśnie się u nas dzieje. Rozwiązanie jest proste, funkcjonalne i łatwe. Przed otrzymaniem przesyłki od Cisco nastawiałem się na test czegoś bardzo skomplikowanego i nadal ciężko mi uwierzyć, że nie ma tu haczyka, który zmusi mnie do kontaktu z informatykiem.

Lokowanie produktu
Najnowsze