REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Tweet Mashup i prawdopodobnie najbardziej bezsensowny wpis na Spider's Web

Czy jest to najbardziej bezsensowny wpis jaki przeczytacie na łamach Spider's Web? Zaraz po wpisach opisujących i oceniających szanse polskich startupów - zapewne tak. 

02.12.2016
13:35
Tweet Mashup i prawdopodobnie najbardziej bezsensowny wpis na Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Nie mam jednak z tego powodu przesadnych wyrzutów sumienia, ponieważ jego bohaterem jest jeden z najbardziej bezsensownych serwisów, na jakie można natrafić we współczesnej sieci, a więc - logicznie - dostarczający także olbrzymiej frajdy.

Oczywiście o ile macie na Twitterze grono swoich znajomych, a pewnie nie macie. Ja w tym popularnym serwisie nie spotkałem chyba ani jednej osoby, którą najpierw znałbym "z prawdziwego życia". Jest tam tylko kilka znajomości, które z internetu wynieśliśmy do "rzeczywistości".

swbpmash class="wp-image-531708"

Ale i tak jest zabawnie, w końcu z takim Grabcem, Kosińskim czy Nowakiem rozmawiamy codziennie, znamy się jak łyse konie, a w razie potrzeby można ich i tak skrzyżować z jakimś Donaldem Trumpem czy Taylor Swift.

Pewnie się już domyślacie. Czym jest "mashup"? Pojęcie to spopularyzował świat muzyki - mashup stanowi "połączenie ze sobą dwóch (lub więcej) piosenek w celu osiągnięcia nowej, spójnej kompozycji".

A Tweet Mashup, nowy "hit" Twittera, robi to samo z tweetami. Głupie jak nie wiem co, gdyby nie fakt, że strasznie wciągające. Szczególnie jeśli zaczynamy ze sobą miksować osoby, które wzajemnie za sobą nie przepadają, są oponentami politycznymi lub - jak Grabiec i Gajewski - oponentami technologicznymi.

samlis class="wp-image-531716"

Tweet Mashup oczywiście nie ma za wiele sensu, chociaż dostarcza odrobiny frajdy przez te 3 minuty, zanim nam się znudzi i kompletnie o nim zapomnimy. Ponieważ jednak taka refleksja w artykule byłaby niepolityczna, koniecznie nadmieńmy, że narzędzie obnaża monotematyczność dyskusji poszczególnych twitterujących, którzy często zdarzają się być obsesyjnie skupieni na wąskiej grupie tematów. Wyjęte z kontekstu wypowiedzi, zmieszane z ich antagonistami, obnażają tę fiksację oraz merytoryczne ubóstwo konstruowanych form.

Tweet Mashup nie działa zdaje się tak zupełnie losowo, w miarę możliwości stara się dobierać tematy sobie zbliżone lub przynajmniej logicznie się uzupełniające. Oczywiście najlepiej radzi sobie z tweetami w języku angielskim, ale mechanizmy są na tyle uniwersalne, że nie ma tragedii.

taybama class="wp-image-531753"

No dobrze, skoro już wykazaliście się tak dalece idącą cierpliwością to łapcie to, na co wszyscy tutaj czekaliście. Szef wszystkich szefów i jego redakcyjny pupil-ulubieniec.

cierzniak class="wp-image-531754"
REKLAMA

Ksz ksz, bez odbioru.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA