Biznes  / Patronat medialny

Czwarta rewolucja przemysłowa wkracza do Polski! Zapraszamy na kongres Impact'16

Czwarta rewolucja przemysłowa wkracza do Polski! Już 15 czerwca w Krakowie, podczas kongres Impact’16 światowi eksperci opowiedzą o tym, czym jest Gospodarka 4.0 i jak może ona wyglądać w naszym kraju.

O tym, że Polska startupami i innowacją stoi, wiadomo nie od dziś. Widzą to też Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin, Minister Rozwoju, Mateusz Morawiecki, oraz Minister Cyfryzacji, Anna Streżyńska, przy których wsparciu do Krakowa zjadą się w przyszłym miesiącu specjaliści z całego świata, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także opowiedzieć więcej o światowych praktykach, które można wykorzystać na naszym gruncie, by i u nas budować nowoczesną gospodarkę.

Impact’16 zgromadzi właścicieli startupów, przemysł, przedsiębiorców, inwestorów, naukowców, przedstawicieli rządu… słowem: wszystkich. Wszystkich, którzy muszą ze sobą współdziałać, aby i u nas wdrożyć nferncept Gospodarki 4.0. Czym jest owa gospodarka?

Sam termin ma pochodzenie niemieckie (Industrie 4.0) i w dużym odnosi się do czwartej rewolucji przemysłowej.

Pierwszą rewolucją były maszyny parowe. Drugą – wiek upowszechnienia elektryczności. W XX wieku przyszła trzecia rewolucja, komputerowa, a teraz, w XXI wieku, mamy do czynienia ze stopniowym zacieraniem się granic między człowiekiem, a maszyną. To właśnie jest Gospodarka 4.0 – Internet Rzeczy, Internet Ludzi, automatyzacja, chmura, inteligentne fabryki. To po prostu przyszłość, która jest coraz bliżej nas, o czym regularnie piszemy na Spider’s Web.

I trudno sobie wyobrazić bardziej odpowiednie figury mogące opowiedzieć o tej przyszłości, niż zaproszeni na Impact’16 prelegenci.

Impact’16 to prawdziwa plejada biznesowych gwiazd.

Spójrzmy chociażby na cztery pierwsze nazwiska, które organizatorzy wymieniają wśród potwierdzonych prelegentów:

David Plouffe – dziś zarządza Uberem, ale nim trafił do budzącej kontrowersje firmy, pełnił funkcję doradcy prezydenta Baracka Obamy, jak również był architektem jego udanych kampanii prezydenckich oraz autorem książki o tej tematyce.

Mariana Mazzucato – wykładowca na Uniwersytecie Sussex, autorka sześciu książek i rozlicznych publikacji o innowacji w biznesie. Jej najnowsza publikacja przy użyciu historycznych przykładów pokazuje, iż to właśnie najbardziej ryzykowne inwestycje wiodły do rewolucji w dziedzinach IT, biotechnologii i nanotechnologii.

Ryan Panchadsaram – odpowiedzialny za obszar technologiczny w Białym Domu oraz osoba odpowiedzialna za odblokowanie platformy Healthcare.gov. Obecnie pracuje w jednym z największych funduszy Venture, a jego osiągnięcia już przed 30-tką umieściły go na okładce magazynu Times. Nim trafił do Białego Domu pracował m.in. w Microsofcie, gdzie pomagał przy tworzeniu i rozwoju programu Outlook na system OS X.

Burton Lee - NASA, Komisja Europejska, NSF, NIH, Daimler… to tylko niektóre z miejsc, w których w pracował ten światowej sławy specjalista w dziedzinie innowacji. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Stanforda i prowadzi badania obejmujące FMEA (analizę rodzajów i skutków możliwych błędów), diagnostykę, prognostykę, sztuczną inteligencję, robotykę, pojazdy autonomiczne i wiele, wiele innych dziedzin.

To jednak zaledwie początek bardzo długiej listy prelegentów, na której znajdziemy takie nazwiska jak Michał Kurtyka (z Ministerstwa Energii), Magdalena Sroka (z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), Michał Brański (Wirtualna Polska) czy Janusz Filipiak (Comarch). Mało? Podczas Impact’16 posłuchać będzie też można Johna Biggsa z TechCrunch, oraz Luciana Tarnowskiego, założyciela i CEO BraveNew.com.

Nie zabraknie też przedstawicieli polskich uniwersytetów, funduszy inwestycyjnych, inkubatorów technologicznych, parków technologicznych sektora energetycznego, a także Polskiej Agencji Kosmicznej, w osobie prof. Marka Banaszkiewicza.

Jak widać po samej liście mówców, w przyszłym miesiącu w Krakowie spotkają się ze sobą przedstawiciele wszystkich branż, od edukacji, poprzez biznes, aż po media i sztukę. Wszystko po to, by debatować na wpływem obecnych przemian wywoływanych przez czwartą rewolucję przemysłową na kraje Europy Centralnej i Wschodniej.

Wszystko dlatego, że nie ma już dziś dziedziny, która byłaby samotną wyspą.

Nie sposób powiedzieć, że np. sztuka oderwana jest od biznesu, a media nie mają nic wspólnego z funduszami inwestycyjnymi. Ekonomia 4.0 jest przełomem między innymi dlatego, że łączy w sobie wszystkie branże, spajane przez nowoczesne technologie.

Dlatego wszystkich zainteresowanych tym, jak może wyglądać przyszłość polskiej gospodarki, biznesu i nie tylko, już dziś zapraszamy w dniach 15-16 czerwca do Centrum Kongresowego w Krakowie, gdzie odbędzie się Impact’16.

Mam też przyjemność poinformować, iż jako Spider’s Web objęliśmy to wydarzenie patronatem medialnym; trudno bowiem dziś o temat będący bliżej technologii, niż współczesny biznes i gospodarka.

button-zapisz
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst