REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Dostałeś już paszport do królestwa Cyfrowego Polsat? No to jesteś obywatelem małego państewka

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy wyłącznie państwową telewizję, państwowych dostawców energii, a paszport dostawali tylko nie liczni. Teraz takie totalitarne zapędy ma Zygmunt Solorz-Żak. Czy naprawdę klienci sami zdecydują się zostać obywatelami królestwa Cyfrowego Polsatu?

30.05.2014
15:50
Dostałeś już paszport do królestwa Cyfrowego Polsat? No to jesteś obywatelem małego państewka
REKLAMA

Oczywiście porównywanie ambitnych planów Cyfrowego Polsatu do PRL-u to mocne przerysowanie, ale zapędy Zygmunta Solorza-Żaka mają prawo przerażać. Gdy Google, Apple, Microsoft, Facebook chcą przejąć całe nasze cyfrowe życie, właściciel Plusa i Polsatu planuje spoić w pakiecie usług wszystko co się da. Już w tej chwili miliony Polaków korzystają z jego oferty.

REKLAMA

Pakiety internet-telefon-telewizja nie są już niczym nowym. Operatorzy kablowi nas do tego przyzwyczaili, a platformy satelitarne wespół z telekomami znacząco poszerzyły rozumienie usług łączonych. Trochę inaczej jest już z kolejnymi usługami dodawanymi do wspólnej faktury. Te na razie są nowinką. Na początku Netia wspólnie z RWE zaoferowała dostawy energii elektrycznej klientom biznesowym. Od kwietnia Plus także umożliwia podpisanie umowy na dostawę prądu.

cyfrowy polsat twój multimedialny dom 3

Na prądzie w usługach łączonych Solorza-Żaka się nie skończy. W końcu obok serwisu vod ipla, platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, sieci komórkowej Plus jest też Plus Bank świadczący usługi bankowe z preferencyjnymi warunkami dla klientów innych usług z medialnego imperium. Poszerzanie pakietu będzie trwać jednak w najlepsze. W 2016-2017 roku w ramach oferty Cyfrowego Polsatu prawdopodobnie będziemy mogli dokupić także dostawy gazu. W przyszłości nie wykluczona jest także umowa o dostawy wody, wywóz śmieci i zapewne jeszcze kilka tego typu usług.

Być może dojdziemy też do momentu, gdy w abonamencie Cyfrowego Polsatu znajdzie się prywatna opieka zdrowotna. Emerytury w sumie już były, bo do 2013 roku funkcjonował fundusz emerytalny OFE Polsat. Wszystko razem daje nam obraz jednego wielkiego tworu, które bardziej od japońskich multibranżowych koncernów przypomina państewko, w końcu nawet jego obywatele właśnie otrzymali paszporty.

paszport korzyści polsat
REKLAMA

Trudno nie patrzeć z podziwem na to jak ambitne plany ma Zygmunt Solorz-Żak i z jak dużą konsekwencją je realizuje. Jednocześnie patrząc na spoty reklamowe, ofertę i sposób wykonania można czuć lekkie zażenowanie. Cyfrowy Polsat i Plus to dziś odpustowo-discopolowy mix, który mimo wszystko porywa miliony. A wizja włączenia kolejnych usług przeraża w tym wypadku jeszcze mocniej.

Świadomie oddać wszystko w ręce jednej firmy i jej partnerów? Ja tego nie widzę zwłaszcza, że to co do tej pory zrobił Zygmunt Solorz-Żak nie budzi zaufania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA