REKLAMA

Obawy jakoby groził nam monopol Orange i T-Mobile są absurdalne - Wojciech Jabczyński, Rzecznik Prasowy Orange

Wczoraj przedstawiliśmy argumentację Plusa, który obawia się silnego sojuszu T-Mobile i Orange. Dzisiaj zwróciliśmy się do Wojciecha Jabczyńskiego - Rzecznika Orange Polska - z kilkoma pytaniami dotyczącymi argumentów podawanych przez Polkomtel.

27.09.2013 16.15
Obawy jakoby groził nam monopol Orange i T-Mobile są absurdalne – Wojciech Jabczyński, Rzecznik Prasowy Orange
REKLAMA
REKLAMA

Plus w swoim materiale dopuścił się do kilku nadinterpretacji. Firma przypomina o tym, że jako jedyna z dużych graczy na rynku telekomuniakcyjnym jest w polskich rękach. W rzeczywistości, Polkomtel jest w rękach szwedzkiej spółki, która jest zależna od cypryjskiej spółki Metelem Holding Company Ltd.. Ta ostatnia jest kontrolowana przez Polaków: Zygmunta Solorza-Żaka i Hieronima Rutę.

Polkomtel również w stosunkowo nieczytelny sposób przedstawił to, jak wygląda podział częstotliwości pomiędzy poszczególnymi oratorami. Na wykresach T-Mobile i Orange zostały przedstawione pod nazwą Networks. Tymczasem spółki, które znajdują się w rękach Zygmunta Solorza-Żaka, są rozbite na osobne marki: Sferii, Plusa, CenterNetu, Aero2 i Mobylandu. Gdyby przemalować je na na zielony kolor, wykres pokazywałby kto tak naprawdę ma przewagę na rynku. I wbrew zapewnieniom Plusa, Networks nie byłby najsilniejszym graczem.

plus 6
REKLAMA

O komentarz w tej sprawie poprosiłem się do Wojciecha Jabczyńskiego - Rzecznika Orange Polska. Chciałem poznać stanowisko firmy oraz prosiłem o ustosunkowanie się do zarzutów Plusa dotyczących tego, że współpraca Orange i T-Mobile wykracza poza to co zadeklarowano UOKiK-owi podczas wnioskowania o zgodę na powołanie spółki Networks.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA