REKLAMA

Twórcy świetnego polskiego VPN - Privacy Protector z milionowym inwestorem i pomysłem na globalny hit

O Privacy Protector - projekcie polskiego start-upu GVNetworks, który specjalizuje się w ochronie danych w sieci - po raz pierwszy pisaliśmy na łamach Spider's Web w czerwcu 2012 r. Wtedy informacje o usłudze łączącej VPN z P2P z dynamicznym kierowaniem ruchu spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych Czytelników.

14.11.2012 14.36
Privacy Protector - polski VPN - z inwestorem
REKLAMA

Dziś możemy powiedzieć, że nie tylko Czytelnicy zainteresowali się Privacy Protector. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, GVNetworks zyskał inwestora w postaci Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Funduszu VC Satus. W zamian za mniejszościowe udziały inwestorzy zapłacili ponad milion złotych. Pozyskane w ten sposób fundusze twórcy Privacy Protector zamierzają przeznaczyć na rozwój bardzo ciekawych projektów.

REKLAMA

Privacy Protector rozwija autorską technologię VPN, która w odróżnieniu od rozwiązań powszechnie dostępnych na rynku nie posiada zdalnego serwera, przez co zwiększa ochronę użytkownika przed utratą danych, kradzieży prywatnych informacji, czy tożsamości. Aktualnie GVNetworks oferuje specjalne oprogramowanie RiccoVPN, które skutecznie chroni użytkowników przed inwigilacją każdego typu: marketingową, polityczną, czy… prywatną. Przy okazji jest to też typowy VPN, dzięki któremu korzystając z zagranicznych lokalizacji (np. USA) można obejść obostrzenia geograficzne przy próbie łączenia się np. ze Spotify, Hulu, czy Google Play.

Specjaliści GVNeworks chwalą się, że rozwijana przez nich technologia GatelessVPN na żądanie oferuje bezpieczne środowisko do wymiany danych i komunikacji bez znaczenia czy dokonuje się ich w lokalnej sieci, czy przez Sieć. Odbywa się to w prosty sposób i bez serwerów. W najbliższych planach jest dalszy rozwój technologii i jej integracja z przeglądarkami. Z naszych rozmów z Błażejem Marciniakiem, liderem projektu i CEO GVNetworks, wynika, że wkrótce udostępniona zostanie także nowa usługa połączona z GatelessVPN, która otworzy użytkownikom wszystkich chmur plikowych nowe możliwości.

REKLAMA

Błażej Marciniak to doświadczony manager projektów IT, którego Czytelnicy Spider's Web mogą kojarzyć z projektu wdrożenia usług mobilnych dla mBanku i MultiBanku, o których kilkakrotnie pisaliśmy na naszych łamach. W projekcie uczestniczy także Marek Cieśla, do którego najbardziej znanych osiągnięć zaliczyć można takie projekty jak AllPlayer, czy agencja marketingowa MIMI Group, a także Tomasz Widerski, który zarządza finansami przedsięwzięcia.

Gratulując Błażejowi i spółce pozyskania inwestora czekamy na szybki rozwój bardzo ciekawego projektu. Osobiście wciąż czekam na obiecany już rok temu VPN działający na platformie OS X. Z chęcią przyjrzymy się także projektowi, który ma zrewolucjonizować korzystanie z tzw. konsumenckich chmur pikowych (np. Drobox, Box, SugarSync). Nieoficjalnie dodam, że z przecieków wynika, że to może być prawdziwy hit, niekoniecznie o lokalnym wymiarze...

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA