Wziął ChataGPT i zrobił film w 5 minut. Pokazał, że YouTuberzy mają problem
ChatGPT daje dziś ogromne możliwości tworzenia najróżniejszych treści. Jeden z internautów pokazał, że to narzędzie już teraz potrafi zrobić to, co YouTuber, TikToker oraz montażysta krótkiego, pionowego wideo. Materiał na TikToka można zrobić w 5 minut.

Użytkownik serwisu X Ryan Lazuka poinformował, że ChatGPT zyskał przydatną funkcję - edytowania i tworzenia filmów zupełnie za darmo. Nie potrzeba do tego żadnych umiejętności, odpowiedniego sprzętu oraz oprogramowania do edytowania. Rozwiązanie korzysta z opcji niestandardowych wersji czatbota ChatGPT i wykorzystuje wtyczkę CapCut, czyli popularnej aplikacji do montowania filmów. Jak działa?
Pokazał, jak stworzyć wideo na TikToka w 5 minut. Za darmo
Żeby móc zacząć tworzyć wideo na TikToka lub YouTube’a, pierwszym krokiem będzie zalogowanie się do ChataGPT. Od razu mówię, że do skorzystania z metody nie jest potrzebny płatny plan za sprawą subskrypcji ChatGPT Plus lub Pro. Wystarczy darmowe wydanie czatbota. Tworzenie można rozpocząć zarówno na mobilnej wersji aplikacji, jak i przeglądarkowym wydaniu.
Wystarczy w lewym górnym rogu odnaleźć "Odkryj modele GPT" i w wyszukiwarce znaleźć CapCut VideoGPT. Za rozszerzenie odpowiadają oczywiście twórcy popularnego oprogramowania do edycji wideo, a więc mówimy o bezpiecznej i sprawdzonej metodzie. Rozszerzenie należy tylko dodać do swojego konta i gotowe. Można zacząć korzystać.
Czatbot wyposażony w możliwości CapCuta wyświetla gotowe polecenia przykładowych materiałów, które sztuczna inteligencja może stworzyć. Oczywiście największą siłą tego rozwiązania jest fakt, że wydając polecenia sztucznej inteligencji, ta jest w stanie zamienić każdy pomysł w faktyczny materiał. Użytkownik serwisu X prezentujący możliwości funkcji pokazał przykładowe wideo, które udało mu się wykonać w zaledwie 5 minut.
Krótki filmik zawiera wszystko, czego potrzebuje odbiorca - obraz, dźwięk z lektora wygenerowanego przez sztuczną inteligencję oraz interaktywne napisy. W kolejnych postach Ryan Lazuka pokazał też poszczególne kroki, które miały mu umożliwić w stworzeniu polecenia (promptu) wykorzystanego przez ChataGPT.
Faktyczny materiał trafia na internetowy profil użytkownika na platformie CapCut, z której trzeba pobrać wygenerowany przez AI film. I to właściwie wszystko. Co prawda nie jest to pierwsze narzędzie na rynku umożliwiające tworzenie filmów AI, natomiast opcja ChataGPT jest za darmo i oferuje niezłe rezultaty.
Czy na rynku znajdą się lepsze narzędzia tego typu? Tak. Mimo wszystko sposób przedstawiony powyżej pokazuje bardzo szybki rozwój sztucznej inteligencji. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu wideo tworzone przez AI było pełne błędów, dziś wygląda coraz lepiej. To jednak rodzi pewne zagrożenia. W nieodpowiednich rękach takie narzędzia mogą być wykorzystywane do szerzenia dezinformacji w różnej formie.
Więcej o sztucznej inteligencji przeczytasz na Spider's Web: